Відновила фікус Бенджаміна, який після ремонту почав скидати листя. Схема класична, головне враховувати пору року
Сьогодні хочу поділитися з вами історією порятунку фікуса Бенджаміна. До ремонту моя квітка була дуже пишна і красива крона. Але через якийсь час я помітила, що листочки стали швидко облітати. Зараз розумію, що якби я не помітила зміни чи почала діяти не одразу, то втратила б свій улюблений фікус.
Причини, чому фікус міг скинути листя
Насамперед я почала шукати причину такого стану. Всі ми знаємо, що фікуси досить чутливі рослини і різко реагують на зміни та негативні фактори.
Поширені причини:
- температурні перепади;
- регулярна затока або тривалий період посухи;
- сухе повітря;
- паразити та хвороби;
- стрес, зміна місця;
- неправильне висвітлення.
Проаналізувавши всі можливі параметри, я дійшла висновку, що фікус скинув листочки через зміну місця, нестачу світла та вологості. Справа в тому, що під час ремонту я переставила горщик в іншу кімнату з північними вікнами. До того ж, чесно сказати не було часу, щоб стежити за вологістю.
Часта чи неправильна пересадка – це теж стрес.
Зверніть увагу! І так, дуже часто фікус Бенджаміна скидає листя в осінньо-зимовий період. У помірних кількостях це теж вважається нормою, якщо звичайно не залишаються одні гілки і він все ж таки збирається нарощувати нові листочки – тут важливо не пропустити тривожні ознаки, і в разі необхідності почати діяти під час.
Алгоритм моїх дій, який допоміг відновити фікус
Отже, мені вдалося врятувати улюблену квітку, розповідаю, як мені це вийшло. Відразу хочу сказати, що все відбувалося на початку весни, коли рослина тільки прокидалася від сплячки.
Як я допомогла рослині:
- Підготувала свіжий ґрунт з урахуванням особливостей квітки.
- Розвела у відрі біофунгіцид.
- Витягла кущ із горщика і максимально дбайливо звільнила коріння від землі.
- Замочила коріння у розчині на 4 години.
- Пересадила у новий ґрунт.
- Обрізала всі сухі та ушкоджені пагони. Деякі надто довгі гілки вкоротили наполовину. Зрізи посипала активованим вугіллям, знаю хтось для цих цілей використовує зеленку або садовий вар.
- Після промила крону розчином біофунгіциду.
- Через 1,5 місяці підгодувала кущик комплексним добривом. Відразу не потрібно, т.к. ґрунт свіжий.
- Вже через два місяці мій фікус помітно наростив нові листочки. З моменту «лістопада» минуло півроку, і тепер у мого улюбленця пишна крона.
Якщо подібна ситуація з квіткою трапилася восени або взимку, то я б не рекомендувала проводити ґрунтовні процедури, пересаджувати і удобрювати. Краще змінити верхній шар ґрунту та підкоригувати умови вирощування. Усі реанімаційні дії бажано відкласти до весни.
Як допомогти фікусу знайти пишну і густу крону
Мабуть, найважливіша порада — це дотримуватися правил вирощування та посадки. Не переохолоджуйте та не перегрівайте фікус. Слідкуйте, щоб не було протягу, а також періодів посухи. Не заливайте ґрунт, фікус краще переносить підсушування, ніж постійну вогкість. Зволожуйте крону з пульверизатора, а раз на 2-3 тижні влаштовуйте своєму улюбленцю теплий душ.
Дякую за увагу! А у Вас були подібні ситуації з фікусом? Що робили? Ділиться в коментарях, буде цікаво почитати та впевнена, Ваш досвід буде комусь корисний. Всього найкращого!