Розглянемо 5 основних способи реанімувати ваше рослина.
Спосіб 1, найгуманніший-приділіть увагу кореневій системі
Саме коріння беруть активну участь в процесі фотосинтезу. Неприпустима ситуація з нестачею світла. Пам’ятайте, взимку розміщуємо на південному вікні, влітку – на східному. Замість керамічного горщика використовуйте прозорий пластиковий, це і коріння добре, і Вам зручно визначати полив і стан кореневої системи в цілому.
Спосіб 2 – правильна підгодівля.
Шукайте фосфор. Для шикарного цвітіння орхідеям потрібно добриво, в якому превалювати повинен фосфор. Не слухайте тих, хто говорить, що підгодовувати потрібно 2 рази на місяць. Кожен полив додаємо добрива, але не в тих пропорціях, які написані на упаковці, а в мікродозах. Нехай це буде 2 краплі на літр води, але при кожному зануренні в воду.
Спосіб 3, зробити стрес-перепад денної і нічної температури
При кімнатній температурі рослина починає “жирувати” і відчувати себе цілком комфортно. Винесіть її на балкон навесні, але при температурі +16, нижче може замерзнути. Якщо ж на дворі зима, саме місце біля вікна-зробіть їй міні-холодильник, відгородивши коробкою від джерела тепла.
Спосіб 4 – зробити темну
На 2-3 тижні поставте орхідею в темне і вологе місце. Цей час вона побуде в спокої, наростить сили і випустити довгоочікуване цвітіння. Після перенесете її на колишнє місце.
Спосіб 5, найефективніший – влаштувати посуху
Особисто у мене завжди допомагає саме цей спосіб, іншими користуюся в рідкісних випадках. Можна застосовувати в будь-який час року, навіть при недостатній освітленості вдасться розбудити вибагливе цвітіння.
Що потрібно робити?
Різко збільшити інтервал між поливом. Якщо ви поливали один раз в тиждень, то для стимуляції, робити це необхідно через 14 днів. Необхідно, щоб субстрат добре просох. А якщо у тебе немає часу без кінця перевіряти його і вираховувати дні – збільш сухий період вдвічі.
Увага! Не можна ні в якому разі проявляти жалість і обприскувати рослину.
Коли з’явитися довгоочікуваний цвітіння режим поливу повертаємо до звичайного. У період цвітіння орхідею не удобрюємо.
Не бійтеся нашкодити рослині: адже таке і трапляється в природі. Спекотний день змінюється холодною ніччю, а на зміну сезону дощів приходить посушливий період. Орхідеї звичні до такого режиму.