Дата Міжнародного Дня матері в 2024 році

День Матері не так відомий, як Новий рік чи Восьме березня, але не менш важливий. Завдяки йому можна віддати данину жінці, яка подарувала життя. У порівнянні з іншими святами він має порівняно коротку історію, але є відомості, що схожі традиції існували ще в давнину. Кожна країна має власну дату і особливості святкування, але частіше за все він припадає на неділю. Коли буде Міжнародний день матері у 2024 році в Україні і які традиції слід дотримуватися?

Історія виникнення Дня Матері

Офіційною датою заснування свята вважається 1914 рік, але корінням він сягає сивої культури . Колись на початку весни греки вшановували Рею, яка вважалася матір’ю всього живого. Подібні традиції існували в Римі, у майя, кельтів і інших цивілізацій, а в православ’ї існує культ Богородиці.

Сучасним варіантом вважається традиція, що з’явилася в 1600 році у Великобританії. Жителі Туманного Альбіону відзначали подію, що називалося Материнським неділею. Він припадав на період після Великого посту і вважався знаменною датою. Робочим надавався вихідний, щоб вони змогли провести його зі своїми матерями. А ще в сім’ях пекли особливе частування – пиріг, прикрашений цукатами і корицею.

Ідея заснувати День Матері глобального масштабу виникла в 1987 році у пацифістки і феміністки Джулії Уорд. Вона влаштовувала мітинги і демонстрації, щоб привернути увагу влади. Пізніше естафету прийняла Анна Джарвіс, яка нещодавно поховала власну матір. Її зусилля увінчалися успіхом – вперше свято відзначили в 1910 році в штаті Вірджинія.

Чотири роки по тому глава держави Вудро Вільсон оголосив офіційну дату, вибравши для цього другу неділю травня. Вона вважається міжнародним Днем матері, але загальноприйнятою традиції слідують не всі країни.

Традиції Дня Матері

Чітких традицій у свята немає . Зазвичай його відзначають скромно, без особливих урочистостей, але популярністю користуються сімейні вечері. У більшості держав в День матері прийнято вітати всіх матерів, підносити їм подарунки і згадувати тих, хто пішов з життя. Якщо між дітьми і батьками є конфлікт, можна використовувати дату для примирення і спробувати знайти компроміс.

Коли День Матері у 2024 році

Відповідаючи на питання, коли день матері в 2024, потрібно враховувати країну, де його планується відзначати. У різних державах святкування випадає на різні дати, а найбільш поширеним стандартом вважається західний (друга неділя травня). Офіційно у всьому світі торжество відзначається 13 травня, а в Україні – 12 травня.

День Матері в Україні

У державах колишнього СРСР свято також доводиться на різні дати. Відповідно, про те, якого числа День Матері 2022 відзначається в Росії, в Україні і Білорусі, доведеться дізнаватися окремо.

 1. В Україні першими свято почали відзначати жителі західної частини країни в 1929 році, після чого він поширився по всій території. За радянських часів він був скасований, але з розвалом СРСР набув популярності. Офіційну дату президент визначив в 1999 році, причому влада не замислювалися про дату, а просто законодавчо закріпили міжнародний стандарт – другу неділю травня, а саме 12 травня.

Традиції знаменної дати в колишніх країнах СРСР практично не відрізняються від Восьмого березня. Жінкам, які мають дітей, дарують подарунки, а чоловіки і діти намагаються виконувати побутові клопоти, щоб мама змогла відпочити.

День Матері в Європі

в Європі День Матері 2024 також має різні традиції і доводиться на різні дати, в залежності від країни:

 • в Німеччині – 13 травня;
 • в Греції – 9 травня;
 • в Польщі – 26 травня;
 • в Великобританії – першу неділю березня;
 • в Норвегії – друга неділя лютого;
 • у Франції – четверту неділю травня;
 • в Іспанії і Португалії – 8 грудня.

В Італії, Туреччини, Латвії, Фінляндії, Естонії, Бельгії і на Мальті свято відзначається згідно з міжнародними традиціям – на початку травня.

У більшості країн прийнято вивішувати прапори, в навчальних закладах проводяться ранки і концерти для мам. Діти підносять мама сувеніри, найчастіше виготовлені власноруч, букети і т.д.

День Матері в США

В Америці День Матері належить до шанованим дат. Він стоїть на п’ятому місці після Різдва, Дня святого Валентина, Великодня і Дня Отців. Так як більшість повнолітніх дітей в США живуть окремо від батьків, вони вважають своїм обов’язком прийти до матері, подякувати їй за народження і турботу, піднести символічний подарунок. Якщо можливість приїхати до рідної домівки відсутня, слід зателефонувати.

Інші країни

День Матері відзначається практично в кожній країні світу, від Європи до Африки і Азіатських країн.

 1. Австралія. На Зеленому континенті День Матері святкують згідно з міжнародними стандартами. Крім подарунків мамам, серед жителів поширена красива традиція. Вони прикріплюють до одягу квітку гвоздики. Червоний колір символізує, що мати у людини жива, а білий говорить про те, що вона відійшла в інший світ.
 2. Бразилія. Країна є рекордсменом за кількістю багатодітних сімей, тому День Матері має особливе значення. Діти в навчальних закладах готують святкову програму і саморобні подарунки. Не стоять осторонь від свята і великі мережі супермаркетів. Вони пропонують знижки на продукцію, яка порадує жінок різного віку.
 3. Китай і Японія. На Сході ставлення до жінок було зневажливим не одну сотню років, і змінити традиції вдалося тільки в 1947 році. У цих державах День Матері відзначають в той же час, що і в США, і в схожих традиціях. Але у жителів цих країн існує гарний звичай. До подарунку у них прийнято прикладати червону гвоздику як символ поваги до найріднішої жінці.
 4. Канада. У Канаді свято відзначається згідно американських стандартів, і вважається дуже важливою датою, так як Восьме березня в англомовних країнах не користується великою популярністю. Канадці встають раніше, готують сніданок, а потім вітають маму теплими словами. Найпоширеніші сюрпризи – вечері в ресторанах і спеціальні екскурсії. Вони настільки затребувані, що замовлення доводиться робити задовго до призначеної дати. Цікаво, що жителі Канади вітають не тільки мам, а й свекрух і тещ. Для цих цілей випускають спеціальні листівки з написом: «Той, яка як мама».
 5. Латинська Америка. У країнах континенту дати і традиції святкування злегка відрізняються. У Мексиці День Матері припадає на 10 червня, в Парагваї – на 15 травня, в інших країнах відповідно до американської традиції. Єдине, що є спільним – розмах свята. Він включає сімейні посиденьки з домашніми стравами, а також піснями та подарунками.
 6. Таїланд. Подія, пов’язане з шануванням матерів, в Таїланді відзначається недавно і не має такої популярності, як в західних країнах. Окремою дати для цієї події теж немає. Тайці з’єднали його з днем ​​народження місцевої королеви Сірікіт 12 серпня. Особливі традиції теж відсутні. У країні відбуваються урочисті заходи, присвячені королеві, а все інше залежить від бажання і матеріального стану сімей.
 7. Єгипет. В Єгипті День Матері вважається важливою подією і відзначається 21 березня. Ресторани, магазини та розважальні заклади працюють в святковому режимі, а магазини пропонують знижки на сувеніри і товари для жінок. Сімейні вечірки вважаються обов’язковою частиною святкування, причому на них присутні не тільки діти, а й далекі родичі.

Відзначати День Матері – красива і гідна підтримки традиція. Але ще краще приділяти увагу найріднішої в світі людини не один раз на рік, а постійно. Для того, щоб зробити маму щасливою, достатньо п’ятихвилинного телефонної розмови.

Друзі, Вам подобається ця стаття? Поділіться з друзями!
Коліжанка - жіночий інтернет-журнал