6 лютого – День пам’яті блаженної Ксенії Петербурзької

Ксенія Петербурзька – одна з найулюбленіших святих. Ще за життя вона була швидкою помічницею та чудотворицею. У сім’ях, де була Ксенія, запанував світ, бездітних подружжя, за молитвами святою, благословляв Господь. Багатьох свята попереджала про біди, а хворих зцілювала одним дотиком. І після своєї смерті свята продовжує допомагати всім, хто до неї звертається зі щирою молитвою.

Яке свято 6 лютого
6 лютого – День пам’яті блаженної Ксенії Петербурзької

6 червня, в день пам’яті Ксенії Петербурзької, на її могилу нескінченним потоком спрямовуються віруючі, щоб попросити святої допомоги. Помолитися блаженній Ксенії Петербурзькій можна особисто, завітавши на каплицю на Смоленському цвинтарі, а можна подати записки на молебень до святої через службу «Єлиці Записки».

Свята Ксенія Петербурзька – Христа заради юродива

Майбутня свята жила у Санкт-Петербурзі. Після раптової кончини гаряче коханого чоловіка світ для Ксенії перекинувся. Заради чоловіка, який помер без покаяння, вона прийняла на себе подвиг юродства. Так Ксенія хотіла відмолити чоловіка, що раптово пішов з життя.

У день похорону одягла одяг чоловіка, і втішаючи родичів, сказала: “Андрій Феодорович не помер, але втілився в мене, Ксенію, яка давно померла”. Так відмовилася Ксенія від світу, від себе та свого імені. Роздавши все своє майно бідним, майбутня свята почала блукати вулицями Петербурга. Вдень ходила містом, уночі старанно молилася в полі за містом.

На неї показували пальцем, дражнили, плювали. З радістю блаженна приймала всі приниження, і, незважаючи на це, день у день допомагала людям. За свій подвиг і смирення, блаженна Ксенія отримала від Бога дар прозорливості та чудотворення.

Чудеса блаженної Ксенії Петербурзької

Ще за життя блаженна Ксенія здобула любов мешканців Петербурга. Поява в будинку юродивої вважалося добрим знаком. Матері намагалися піднести до неї дітей, щоб ті отримали через неї Божу милість. Кожному Ксенія намагалася допомогти, нікого не залишала без власної допомоги.

Знайомій Параскеві Антонівні, яка сумувала через те, що в неї не було дітей, свята передбачила дитину на Смоленському цвинтарі. Коли Параскева прибігла туди, побачила натовп, що оточував збиту візником жінку. Жінка була вагітна і прямо на вулиці народила хлопчика. Мати померла, а дитину всиновила бездітна Параскєва. Потім із благословення Ксенії вона стала матір’ю ще чотирьом сиротам.

Ксенія Петербурзька часто приходила до благочестивого сімейства Голубєвих: вдови та її 17-річної дочки. Одного разу блаженна відправила дівчину знайомитися з її майбутнім чоловіком на цвинтарі, оскільки саме там він ховав свою першу дружину. Дівчина як могла втішала молодого вдівця. Через рік вони одружилися.

Свята наперед знала про багато подій і брала участь у долях людей:

  • передбачила смерть государині Єлизавети Петрівни та вбивство імператора Іоанна Антоновича;
  • вирішувала життєві проблеми, зцілювала хвороби;
  • допомагала сім’ям набути миру та злагоди.

Про що моляться блаженній Ксенії Петербурзькій?

Моляться Ксенії Петербурзької про вдалий шлюб, про сімейне благополуччя, зачаття дітей і хороший результат пологів. Також у своїх молитвах віруючі просять святу про зцілення хвороби та прощення гріха аборту. Завдяки клопотанню Ксенії перед Богом про молитовники багато прохань віруючих чудово виконували. У день пам’яті святої, Ви можете подати записку про ближніх на святкову літургію до мощей блаженної Ксенії до храму на Смоленському цвинтарі Санкт-Петербурга.

Друзі, Вам подобається ця стаття? Поділіться з друзями!
Коліжанка - жіночий інтернет-журнал