Як правильно обрізати яблуню весною, щоб вона добре плодоносила?

Перед тим, як вирушати в сад для проведення даної операції, обов’язково потрібно розібратися в тому, коли найкраще робити весняну обрізку плодових дерев.

Як правильно обрізати яблуню весною, щоб вона добре плодоносила?

Час обрізки дерев навесні?

Точної дати для обрізки не існує, все досить індивідуально, садівник повинен орієнтуватися за погодними умовами. Найбільш вдалий час для проведення обрізання гілок починається з початку квітня до початку травня. Якщо людина живе в досить холодному регіоні, то потрібно дочекатися відлиги.

Нехтуючи цією порадою, можна серйозно пошкодити яблуню, тому що деревина залишається крихкою, рух соку по гілці не відбувається, і обрізавши гілку, загоєння рани буде дуже довгим. Затягувати з даною процедурою теж немає сенсу, найкраще виконати її до розкриття бруньок, щоб дерево не забезпечувало поживними речовинами гілки, які будуть обрізані.

Перед тим як починати обрізання гілок, необхідно визначитися з майбутньою формою крони дерева.

Формується крона дуже довго протягом багатьох років, тому починати формування варто відразу ж після посадки.

Щоб забезпечити повноцінну і якісну обрізку дерева знадобиться приблизно 2 години, а якщо необхідно очистити весь сад, слід витратити цілі вихідні.

Як правильно обрізати яблуню весною?

  1. Починається обрізка дерева з видалення обламаних зимовими хуртовинами гілок. Щоб видалити великі гілки, потрібно використовувати ножівку, а для дрібних підійде секатор.
  2. Високорослі гілки потрібно обрізати, щоб зробити крону кільцеподібну і зменшити загущений простір. Молоді гілки обрізаються над брунькою, а для обрізання старих, потрібно підібрати місце для обрізки самостійно.

Правильна обрізка старої яблуні

Старе дерево обов’язково потрібно регулярної і якісної обрізки. Яблуня у віці більше 15 років, досить погано переносить видалення великої кількості гілок за один раз, тому найкраще робити це потроху, але регулярно щовесни. З огляду на сезонність, обрізку потрібно посилити в урожайний рік, щоб не перенавантажувати гілки дерев.

Якщо обрізку не проводили дуже довго, і його крона стала густою, воно стало дуже високим, а збирати урожай дуже складно, потрібно зробити наступне:

  1. Видалення хворих і занадто слабких гілок;
  2. Видаляти вилкоподібні гілки, які тягнуться вгору, і гілки, щільно прилягають один до одного.
  3. Старі, пошкоджені, сухі гілки необхідно видалити, найчастіше вони розташовуються на нижніх гілках і в самій глибі крони.

Правильна обрізка допоможе омолодити яблуню, збільшити врожайність і зробити простим збір врожаю.

Друзі, Вам подобається ця стаття? Поділіться з друзями!
Коліжанка - жіночий інтернет-журнал