4 підступні помилки, які часто припускаються власниками Хост. Без них рослина була б красивіша
Хочеш, щоб твоя хоста стала справжнім смарагдом саду, а не просто “невибагливою зеленою рослиною”?
Сьогодні на порядку денному – 4 фатальні помилки у вирощуванні хости, яких громадяни з незрозумілих причин допускають найчастіше. Хоча, підозрюю, що причина – у пофігізмі та безладності.
Коли я говорю “помилки”, я не пам’ятаю дії, через які хоста неодмінно пропаде. Вона – рослина з приголомшливою виживання, яке може вирощувати навіть квітникар, що вірить у “поради читачів” з дешевих журналів за 25 рублів з сільської пошти. Помилки – позбавляють невдачливу квітку можливості стати настільки прекрасною, наскільки вона сама готова бути. Чому б не виправити їх та розкрити потенціал хост?
Посадити на яскраве світло “Королеву тіні”
Будь-яка рослина в саду має знаходитися на своєму місці
Отримавши ділянку прекрасної рослини, недалекоглядний громадянин хоче посадити його обов’язково на чільне місце. Але хосту недарма називають “Королевою тіні”: по-справжньому гарні подушки наростають тільки в тіні та півтіні. Один і той же сорт під сонцем і під яблунею виглядає по-іншому: під палючими променями листя дрібніше і невиразне, а діаметр куща теж залишає бажати кращого.
Дружня порада: Обов’язково дослухайся особливостей кожної рослини. Зазнайство у дусі “Квіти мені, а чи не я – їм” хоста пробачить. Але й відповідь прилетить!
Якщо вже дуже хочеться бачити хосту на сонячному місці, товаришу, бери сорти зі строкатим листям або салатовим відтінком. Вони більш світлолюбні, ніж темно-зелені або сиві соратниці. Справа в площі та типі хлорофілу (так, він буває різних видів, але ми не на уроці ботаніки).
Відвертатися від порад зробити мульчу і не боротися зі слимаками
Мульча в умілих руках стає корисним інструментом
Найпростіша помилка. Але не можу не сказати, що вона може негативно вплинути на життя хости. Наприклад, якщо дачник буває на дачі лише набігами, то у спеку клумба пересихає. Мульча ж збереже вологу довше. Крім того, “гостра” мульча у вигляді соснової кори, тирси або хвойного опаду захистить хости від головного ворога – слимака.
Якщо думка про мульчу тобі претить, не ігноруй слимаків! Висип яєчну шкаралупу та використовуй спеціальні препарати. Це тільки здається, що “кілька дірочок на листі зовсім непомітні”. Помітні! Вони псують все враження від хости. Якою б там яскравою та великою вона не була.
Часто хости неправильно поливають
Отже, ідеальне місце знайдено. Тепер краса листя хости безпосередньо залежить від поливу. Потрібно сприйняти як даність, що грунт під кущем неодмінно має бути вологим.
Підкреслю, товаришу: саме ґрунт під кущем. Можна вилити хоч цілу лійку зверху – більше половини просто скотиться по розгонистому хостиному листі. Адже саме так і робить 80% квітникарів!
Зверху і дощ полити може. А ти спробуй під корінь!
Але краще приділити поливу трохи більше часу та пролити область кореневища безпосередньо. Так, це є трудомістким. Але! ККД збільшується. Щоб земля стала досить вологою, при прямому поливі знадобиться в 3 рази менше води, ніж при меланхолійних рухах-кружляннях лійкою, що наївно імітує дощ.
До речі, так ти ще й знизиш ризик і гнилі, і опіків. Перші та другі провокує застій вологи на листі.
Але ще частіше хости неправильно підгодовують
Особисто я не розумію красу строкатих сортів. Але є багато аматорів
Або не підгодовують взагалі. Адже хости щороку нарощують величезну масу листя. Сили на це, ясна річ, беруть не з неба. А із землі, яка з кожним роком бідніє.
Основний раціон “хост” – органіка та азотні добрива. Компост, перегній, слабкий коров’як, сечовина стають найкращими друзями рослини з гарним листям. Товаришу! Підживлюй хости органікою або азотом щонайменше 2 рази за сезон – навесні, як тільки з’явилися паростки, і в червні.
Але хоста – все-таки цілісна система. Їй потрібні інші мікро і макроелементи. 1 раз наприкінці літа давай комплексне мінеральне добриво з мікроелементами (наприклад, “Фертику”, “Агріколу” або будь-яке інше. На крайній кінець – нітроамофоску. Але в ній немає тих самих горезвісних мікроелементів.