У шосту неділю Великого посту Православна Церква відзначає свято Входу Господнього до Єрусалиму, у народі більше відомого як Вербна неділя. Цей день відкриває Страсний тиждень і саме з нього починаються події скорботної ходи Христа на смерть хресну.
Верхом на віслюкові
Після воскресіння праведного Лазаря Христос разом із апостолами вирушив до Єрусалиму. Згідно з євангелією, Спаситель попросив учнів привести Йому молодого ослика, верхи на якому Він і в’їхав у місто. Ісус був на той час дуже популярним серед юдеїв, тому зустрічали Його як царя. Жителі міста кидали під ноги ослику пальмові гілки. Саме тому свято отримало пізніше назву Тижня вайї (або верби).
Юдеї прославляли Спасителя і благословляли Його ім’я. Христос начебто не звертав на це уваги. Він в’їхав у місто на скромній тварині наче на глузування на прив’язаність людей до миттєвої мішури світу. Зустрічали Ісуса як царя, але їхав Він не верхи на благородному коні. Господь показував людям, що для Царства Бога всі атрибути людського успіху та благополуччя не мають жодного значення.
Так верхи на ослиці Христос дістався Єрусалимського храму. Там Він перевернув прилавки торговців та вигнав їх зі святого місця. Ісус нагадав людям, що храм – це місце молитви, а не ринок із товарно-грошовими відносинами. Христос також зцілив у храмі кілька хворих на різні недуги людей, а потім пішов зі столиці до маленької Віфанії.
Сенс свята Вхід Господній до Єрусалиму
Хода верхом на віслюку символізувала презирливе ставлення Христа до благ тимчасового світу. Радящий натовп людей, які зустрічають Спасителя, демонстрував визнання Його народом як Месії. А неспішна процесія Ісуса верхи на тварині стала прообразом входу Господа до раю. Ослик символізував, на відміну від бойового скакуна, миролюбну тварину. Спаситель показав, що прийшов до Єрусалиму зі світом.
З Вербної неділі розпочався тиждень пристрастей Христових. Господь добровільно пішов на майбутню смерть заради воскресіння з мертвих та відкриття людям дороги до Небесного Царства.
Історія та традиції свята Вхід Господній до Єрусалиму
Перші згадки про святкування християнами Входу Господнього до Єрусалиму відносяться до IV століття. У Росії разом із прийняттям православної віри у традиції Вербної неділі з’явилися верби, оскільки у північній смузі пальми просто не росли. З того часу і до цього дня на свято у храмах освячують гілки верби.
Про що моляться у Вербну неділю
Вхід Господній до Єрусалиму вважається дуже світлим та радісним святом, незважаючи на майбутній спогад подій Страсного тижня. І цього дня потрібно помолитися за свою душу та духовне здоров’я близьких. Великий піст, який фактично закінчується Вербною неділею, відведений спеціально для духовного вдосконалення віруючих. І молитва потрібна саме для того, щоб покликати на людину благодать для допомоги у змінах.
Звичайно, в день Входу Господнього до Єрусалиму, як і в будь-яке інше православне свято, можна помолитися про якісь потаємні потреби та потреби. Варто і подякувати Богові за ту допомогу, яку Він постійно надає нам, захищаючи від багатьох труднощів та негараздів. Але дуже важливо в день Входу Господнього до Єрусалиму помолитися за близьких і дорогих вам людей. За допомогою служби «Єлиці Записки» ви маєте унікальну можливість подати записку про ближніх онлайн на богослужіння до храму.