Варення з яблук – 10 простих рецептів на зиму.

Варення з яблук – більш презентабельний яблучний десерт порівняно з повидлом чи джемом, адже в ньому шматочки яблук у сиропі різної консистенції зберігаються цілими. Готується варення з різних сортів яблук: від антоновок до маленьких ранеток і методом варіння в 2-3 прийоми з періодами остигання та настоювання яблук у сиропі. Смак яблучного варення доповнюється іншими фруктами або ягодами та прянощами.

Прозоре варення з яблук часточками

Щоб варення з яблук часточками вийшло прозорим, при його варінні потрібно враховувати кілька нюансів. Для такого варення вибираються неперезрілі яблука та бажано одного сорту. Сироп готується з додаванням лимонного соку, що добре зберігає цілісність часточок. Вариться прозоре яблучне варення методом триразового варіння та перервами на охолодження по 12 годин.

    Варення-п'ятихвилинка з яблук

    Варення-п'ятихвилинка з яблук дещо відрізняється технологією від ягідних п'ятихвилинок. Час варіння становить 5 хвилин, але для яблук обов'язково потрібен час для наполягання. У цьому рецепті готуємо варення з дворазовим варінням і 12-годинним періодом наполягання, хоча кратність варіння може бути 4-6, але це на вибір господині. Варення вийде густим, за рахунок яблучного пектину та корисні властивості яблука майже не втрачають.

    Час приготування: 13 годин.

    Час приготування: 30 хвилин.

    Порції: 1,5 л.

    Складові:

    • Яблука твердого ґатунку – 1 кг.
    • Цукор – 1 кг.
    • Вода – 250 мл.

    Процес приготування:

    Крок 1. Вибрані для варення яблука добре промити та обсушити серветкою. Потім, видаливши коробочки з насінням, нарізати фрукти тонкими слайсами.

    Крок 2. У посуді для варіння варення зварити сироп із зазначеного в рецепті розрахунку чистої води та половини цукру. У киплячий сироп перекласти яблучну нарізку, дуже акуратно, щоб не порушити цілісність слайсів, перемішати і поварити яблука рівно 5 хвилин від початку кипіння. Насипати до яблук решту цукру.

    Крок 3. Посуд прикрити серветкою або кришкою та залишити яблука в сиропі на 12 годин або на ніч для наполягання. Після цього варення на середньому вогні довести до кипіння і поварити ще 5 хвилин. Вогонь вимкнути.

    Крок 4. Банки заздалегідь простерилізувати сухим гарячим способом. Приготовлене з яблук варення-п'ятихвилинку розлити по банках, герметично закупорити і після остигання перенести в місце зберігання домашніх консервацій. Смачних та вдалих заготовок!

    Яблучне варення з лимоном на зиму

    Яблучне варення з лимоном відрізняє приємний аромат та смак цитрусу, і цей варіант буде чудовою яблучною заготовкою на зиму. У цьому рецепті готуємо варення методом триразового варіння по 20 хвилин із перервами для настоювання по 2 години, що зробить шматочки фрукта прозорими. Таке варення буде у вас не тільки смачним десертом до чаю, а й доповнить будь-яку домашню здобу.

    Час приготування: 7 годин.

    Час приготування: 30 хвилин.

    Порції: 1,5 л.

    Складові:

    • Яблука твердого ґатунку – 1кг.
    • Цукор – 700 гр.
    • Лимон – 120 гр.
    • Вода – 400 мл.

    Процес приготування:

    Крок 1. Насамперед підготувати, відповідно до пропорції рецепту та потрібного вам обсягу заготівлі, всі інгредієнти для варення. Яблука промити, видалити серцевини та нарізати фрукти середніми кубиками. Лимон промити зі щіточкою і нарізати такими самими кубиками разом із цедрою, видаливши кісточки. Банки та кришки простерилізувати сухим способом.

    Крок 2. У посуді для варіння варення зварити сироп із цукру та чистої води при постійному помішуванні.

    Крок 3. У гарячий сироп перекласти яблука, перемішати та залишити на 30 хвилин. Після закінчення цього часу варення на середньому вогні довести до кипіння, зняти з поверхні пінку і варити на мінімальному вогні 20 хвилин. Потім вогонь вимкнути та залишити варення для настоювання на 2 години. Процес варіння із наполяганням повторити ще раз.

    Крок 4. Перед третім варінням у варення перекласти нарізку лимона і поварити протягом 20-30 хвилин. За цей час шматочки яблук вийдуть прозорими, янтарними та одного кольору з лимоном.

    Крок 5. Яблучне варення з лимоном розкласти по підготовлених банках, герметично закупорити, поставити на кришки та остудити під махровим рушником. Охолоджене варення перенести на зберігання в прохолодне та темне приміщення.

    Крок 6. Приготовлене варення взимку порадує вас своїм смаком та доповнить здобу з чаєм. Смачних та вдалих заготовок!

    Варення з яблук з корицею

    Тандем яблук з корицею популярний у всіх яблучних десертах, і варення з яблук з корицею не є винятком. Ця пряність робить яблучне варення більш насиченим, ароматним та неповторним. Яблука для варення нарізаємо в цьому рецепті маленькими шматочками, щоб рівномірно просочилися сиропом і стали прозорими та янтарними. Корицю насипаємо у готове варення та використовуємо мелену.

    Час приготування: 13 годин.

    Час приготування: 30 хвилин.

    Порції: 1 л.

    Складові:

    • Яблука – 1 кг.
    • Цукор – 1 кг.
    • Кориця мелена – ½ ч.л.

    Процес приготування:

    Крок 1. Вибрані для варення яблука добре промити і насухо витерти серветкою.

    Крок 2. Потім у фруктів видалити серцевину з насінням і нарізати яблука невеликими тонкими скибочками. Яблучну нарізку, щоби не потемніла, відразу перекласти в холодну воду з додаванням лимонної кислоти на кінчику ножа.

    Крок 3. Підкислену воду з яблук злити і перекласти в посуд для варіння варення. До нарізаних яблук насипати розраховану, відповідно до пропорції рецепту, кількість цукру та посуд трохи струсити для рівномірного розподілу цукру. Потім її прикрити кришкою і залишити на 12 години або на ніч, щоб яблука дали достатньо свого соку.

    Крок 4. Після часу настоювання посуд з яблуками поставити на маленький вогонь, довести до кипіння і при акуратному помішуванні дерев'яною ложкою, варити варення протягом 20 хвилин від початку кипіння.

    Крок 5. За пару хвилин до закінчення процесу варіння у варення насипати підлогу чайної ложки меленої кориці та перемішати. За час варіння скибочки яблук добре просочаться сиропом і стануть схожими на бурштин, хоча деякі шматочки можуть залишитись білого кольору.

    Крок 6. Банки та кришки для заготівлі заздалегідь простерилізувати гарячим способом (у духовці або мікрохвильовій печі). Гаряче варення з яблук з корицею розлити по банках, герметично закупорити, остудити під махровим рушником і перенести на зберігання у темне та прохолодне приміщення.

    Крок 7. Небагато цього смачного десерту залишити для зняття проби. Вдалих та смачних заготовок.

    Густе повидло з яблук на зиму

    Затребуваним варіантом заготовки яблучної на зиму є густе повидло з яблук. Густота повидла визначається тривалим уварюванням подрібнених яблук, що інколи непросто зробити. У цьому рецепті готуємо густе повидло в духовці і при цьому рідина швидко випаровується, що визначить густоту заготовки. Яблука тонко нарізаємо і шкірку, що містить багато пектину, не видаляємо, і цукру для повидла потрібно менше.

    Час приготування: 1 година 30 хвилин.

    Час приготування: 30 хвилин.

    Порції: 1 л.

    Складові:

    • Яблука – 900 гр.
    • Цукор – 250 гр.

    Процес приготування:

    Крок 1. Для повидла вибрати будь-які яблука і краще зрілі, щоби добре розварилися, а для готування взяти неглибоку форму для випічки або лоток. Яблука промити під проточною водою і витерти насухо серветкою.

    Крок 2. Потім, видаливши пошкоджені місця та серцевини, нарізати тонкими, не більше 5 мм завтовшки, слайсами. Яблучну нарізку рівним шаром укласти в лоток і рівномірно засипати вказаною в рецепті кількістю цукру.

    Крок 3. Для цього способу варіння цукор береться у співвідношенні до яблук 1:3, а вага очищених яблук виходить близько 750 г, тому бажано інгредієнти зважити. Яблука із цукром не перемішувати.

    Крок 4 Духовку розігріти до 250°С. Лоток із яблуками поставити в духовку на 20 хвилин. За цей час фрукти мають дати свій сік. Яблука з цукром акуратно перемішати ложкою, щоб весь цукор просочився соком. Лоток повернути в духовку та нагрівання знизити до 220 градусів. Готувати повидло у духовці протягом 1 години. Через кожних 10 хвилин повидло ложкою перемішувати.

    Крок 5. До кінця приготування сік повинен з лотка повністю випаруватися і яблука покритися тонким шаром пінки, що говорить про готовність повидла. Густе яблучне повидло розкласти по стерилізованих банках, герметично закупорити, остудити під пледом і перенести на місце зберігання. Вдалих та смачних заготовок!

    Яблучне варення зі сливами

    Яблучне варення зі зливами, як варіант фруктового асорті, відрізняється особливим смаком, виходить густим, тому що ці фрукти багаті на пектин і за рахунок слив буде мати гарний колір. Яблука та сливи для варення підходять будь-які. Вага фруктів визначається очищеному вигляді, і пропорція з цукром береться 1:1. Щоб фрукти у варенні збереглися цілими шматочками, вибирати їх потрібно з щільною текстурою і нарізати більш крупно.

    Час приготування: 2 години.

    Час приготування: 30 хвилин.

    Порції: 1 л.

    Складові:

    • Яблука – 500 гр.
    • Сливи – 300 грн.
    • Цукор – 800 гр.

    Процес приготування:

    Крок 1. Вибрані для варення яблука добре промити під проточною водою та обсушити серветкою.

    Крок 2. У слив видалити плодоніжки і ці фрукти також промити холодною водою.

    Крок 3. Чисті яблука очистити від насіннєвих коробочок і потім нарізати невеликими тонкими часточками.

    Крок 4. Яблучну нарізку зважити, тому що цукор береться в рівному співвідношенні до ваги яблук. Перекласти яблука в каструлю для варіння і засипати цукром.

    Крок 5. У слив видалити кісточки та шкірку, якщо вона жорстка. Очищені сливи так само зважити.

    Крок 6. Потім сливову масу перекласти в каструлю до яблук і насипати цукор у кількості, що дорівнює вазі слив. Залишити фрукти із цукром на 20 хвилин, щоб вони дали достатньо соку. Якщо соку вийшло небагато, долити до фруктів чисту воду рівня маси.

    Крок 7. Каструлю поставити на середній вогонь, довести варення до кипіння та поварити протягом 5 хвилин. Пінку з поверхні варення зняти шумівкою. Вогонь вимкнути та залишити варення на 1 годину на теплій плиті, не прикриваючи кришкою, щоб частина рідини випарувалася. Повторити варіння ще протягом 5 хвилин.

    Крок 8. Готовність варення перевірити, капнувши його на блюдце. Яблучне варення зі сливами розкласти по невеликих стерильних банках, герметично закупорити і після остигання переставити в місце зберігання. Смачних та вдалих заготовок!

    Сухе варення з яблук

    Сухе варення з яблук є яблучними ласощами, подібними до цукатів і приготованих «запіканням» цього фрукта з цукром у духовці і наступною сушкою його або в духовці, або на повітрі протягом 2-4 діб. Таке варення містить трохи цукру і буде корисним десертом як для дітей, так і для дорослих. У цьому рецепті для більш вишуканого смаку доповнимо яблука корицею та візьмемо коричневий цукор.

    Час приготування: 1 год.

    Час приготування: 20 хвилин.

    Порції: 10.

    Складові:

    • Яблука – 1 кг.
    • Цукор коричневий – 250 гр.
    • Кориця мелена – 1 ст.л.
    • Кислота лимонна – 1 год.

    Процес приготування:

    Крок 1. Для сухого варення вибрати кисло-солодкі яблука пізньостиглих сортів, щоб часточки краще зберігали форму. Яблука промити, обсушити серветкою та нарізати на 8-12 тонких однакових часточок за допомогою ножа або кухонного девайсу.

    Крок 2. Деко застелити папером, викласти на нього яблучну нарізку і посипати цукром, звичайним або коричневим, змішаним із меленою корицею та лимонною кислотою. Небагато цукру залишити для другої присипки. Яблука з цукром добре перемішати і розподілити по деку рівним шаром.

    Крок 3. Духовку розігріти до 200 градусів та запекти яблука протягом 25 хвилин. Потім лист витягти з духовки і яблука трохи остудити. За текстурою вони ще будуть м'якими.

    Крок 4. Деко застелити чистим папером та лопаткою перекласти на нього запечені яблучні часточки і посипати рештою цукру. Потім яблука слід підсушити. Їх можна на 2-4 дні залишити на свіжому повітрі, прикривши серветкою. Можна і по-іншому: підсушити в духовці з відкритими дверцятами протягом 2-3 годин і при 60-70 градусах, а можна досушити за допомогою електросуслойки. Готове сухе варення з яблук перекласти в коробку і зберігати за кімнатної температури. Смачного!

    Варення з яблук із брусницею

    Варення з яблук з брусницею відрізняється від інших подібних десертів незвичайним смаком, яскраво-рубіновим кольором та дещо желейною текстурою. Готують варення восени, коли після перших заморозків брусниця втрачає гіркуватість, і яблука вибирають також пізніх сортів. Технологія проста: нарізка яблук настоюється 10-12 годин, до неї додається брусниця і вариться варення.

    Час приготування: 13 годин.

    Час приготування: 20 хвилин.

    Порції: 2,5 л.

    Складові:

    • Яблука у чистому вигляді – 2 кг.
    • Брусниця – 600 гр.
    • Цукор – 1.5 кг.
    • Кориця – 2 палички.

    Процес приготування:

    Крок 1. Вибрані для варення яблука промиваємо та нарізаємо однаковими часточками за допомогою ножа або спеціального гаджета для нарізування яблук.

    Крок 2. Нарізку яблук зважуємо та одразу перекладаємо у посуд для варіння варення.

    Крок 3. Яблука засипаємо розрахованою кількістю цукру та для аромату кладемо до них дві палички кориці. Посуд із яблуками ставимо на невеликий вогонь, доводимо до кипіння, постійно помішуючи, щоб розчинився цукор, і кип'ятимо 2-3 хвилини, потім вимикаємо вогонь. Яблука в сиропі залишаємо на 12 годин або на ніч для наполягання.

    Крок 4. Перед початком варіння перебираємо варення і добре промиваємо брусницю.

    Крок 5. Посуд із яблучним варенням повторно ставимо на середній вогонь, пересипаємо до яблук чисту брусницю і варимо протягом 15 хвилин від початку кипіння. Пінку з поверхні знімаємо. Таке нетривале варіння збереже в більшій кількості корисні властивості яблук та брусниці.

    Крок 6. Приготовлене варення з яблук і брусниці розливаємо по стерильним банкам, герметично закупорюємо кришками прокип'яченими і після остигання під теплим покривалом переносимо в місце, зберігання домашніх заготовок. Смачного!

    Варення з ранеток у домашніх умовах

    Маленькі круглі і на тонких довгих плодоніжках яблука «Ранетка» мають терпкий кисло-солодкий смак, що не всім подобається, але варення з цих яблук виходить чудове. Готуємо варення з цілих яблук та способом триразового варіння по 5-7 хвилин з перервами наполягання по 12 годин, що зробить цей десерт прозорим та густим, а яблучка залишаться цілими та щільними.

    Час приготування: 1,5 діб.

    Час приготування: 30 хвилин.

    Порції: 1 л.

    Складові:

    • Ранетки – 1 кг.
    • Цукор – 5 ст.
    • Вода – 1 л + 2,5 л.

    Процес приготування:

    Крок 1. Ранетки перед початком готування добре промити під проточною водою, видалити частину хвостиків і в 8 місцях наколоти плід біля основи плодоніжок, щоб вони краще просочилися сиропом.

    Крок 2. У каструлі для варіння варення зварити сироп із зазначеного в рецепті об'єму цукру та чистої води. Сироп покип'ятити 3-4 хвилини.

    Крок 3. Ранетки пробланшувати перед варінням. Для цього в іншій каструлі закип'ятити 2,5 л води, перекласти в неї підготовлені яблука і через 3 хвилини гарячу воду злити і залити холодною ранетки водою.

    Крок 4. Перекласти яблука в гарячий сироп, прикрити плоскою тарілкою з невеликим вантажем, щоб вони не спливли, і залишити на 10 годин або на ніч для наполягання в сиропі.

    Крок 5. На ранок ранетки в сиропі довести до кипіння на середньому вогні, зняти пінку з поверхні і поварити варення 5-7 хвилин. Вогонь вимкнути та залишити ранетки на 12 годин. Процес варіння з такою самою перервою, повторити.

    Крок 6. Третій раз поварити варення ще 5-7 хвилин. Сироп вийде досить прозорим та густим.

    Крок 7. Гаряче варення з яблук сорту «Ранетка» розлити по заздалегідь простерилізованих банках, герметично закупорити кришками, що прокип'ячать, остудити в перевернутому вигляді і під «шубою». Повністю охолоджене варення перенести на зберігання в підвал або комору. Смачних та вдалих заготовок!

    Варення з антоновки на зиму

    Варення з антоновки на зиму вирізняє неповторний аромат яблук цього сорту. Антонівка має хрумкий смак, але легко розварюється, тому більше використовується для варіння повидла або джему. За дотримання деяких нюансів: правильний вибір яблук і замочування їх у розчині харчової соди, з неї можна зварити варення, в якому часточки збережуть прозорість і цілісність. Готуємо варення за стандартною схемою: триразове варіння з наполяганням по 6 годин.

    Час приготування: 1 доба.

    Час приготування: 30 хвилин.

    Порції: 1,2 л.

    Складові:

    • Антонівка – 1 кг.
    • Цукор – 1.2 кг.
    • Сіль для замочування – 1 год.
    • Сода для замочування – 2 ч. л.

    Процес приготування:

    Крок 1. Для варення вибрати міцні та недозрілі яблука. Їх добре промити та нарізати спочатку четвертинками. Потім видалити коробочки з насінням та нарізати антоновку тонкими слайсами. Нарізані яблука одразу покласти в солону воду (1 ч. л. на 1 л води), що запобіжить потемнінню часточок.

    Крок 2. Нарізані яблука обполоснути під проточною водою і на 5 хвилин перекласти в посуд із розчином соди (2 ч. л. на 1 л води), щоб яблучні часточки у варення не розварилися.

    Крок 3. Потім часточки антоновки ще раз сполоснути холодною водою і перекласти в посуд для варіння варення. Засипати антоновку розрахованою кількістю цукру та посуд трохи струсити, щоб цукор розподілився рівномірно. Залишити антоновку в цукрі на 6 годин для виділення нею соку.

    Крок 4. Після цього часу антоновку на середньому вогні довести до кипіння, зняти з поверхні пінку і вогонь вимкнути. Залишити яблука в сиропі на 6 годин для наполягання. Процес варіння з перервою для наполягання повторити ще двічі.

    Крок 5. Довести варення до кипіння втретє. Частки антонування при термічній обробці спочатку будуть набряклими і подібними часточками апельсина, але потім стануть прозорими і тонкими. Готовність варення перевірити, капнувши його на блюдце.

    Крок 6. Приготовлене на зиму варення з антоновки розлити по стерильним банкам, герметично закупорити і після повного остигання переставити на зберігання у темне та прохолодне приміщення.

    Крок 7. Небагато варення залишити на тарілці і зняти пробу.

    Крок 8. Є таке варення можна і як десерт до чаю і використовувати часточки для домашньої випічки. Смачних та вдалих заготовок!

    Друзі, Вам подобається ця стаття? Поділіться з друзями!
    Коліжанка - жіночий інтернет-журнал