Варення з черешні без кісточок – це чудова заготівля «шматочка літа» на зиму, адже сезон зрілої черешні дуже короткий. Ягода сама по собі має нейтральний смак, тому варення доповнюється лимоном, ваніллю або корицею. Варення без кісточок естетичніше як в подачі, так і дитячому харчуванні, хоча і вимагає більше часу на підготовку черешні.
Варення-п'ятихвилинка з черешні без кісточок
Варення з черешні з кісточкою визнається ароматнішим, але без кісточки є, і класти в начинку зручніше. Черешня п'ятихвилинка не поступається своїм смаком десерту з довгим уварюванням, і цей спосіб варіння досить популярний на нашій кухні. Готуємо варення з темної черешні, як більш насиченої та солодкої і не потребує багато цукру. Варимо, щоб варення вийшло густим, методом триразового варіння по п'ять хвилин з наполяганням о п'ятій годині.
Варення з білої черешні без кісточок
Варення з білої черешні без кісточок відрізняється не тільки приємним смаком, а й гарним янтарним кольором. Оптимальним способом приготування, щоб варення вийшло густим, є варіння в 2-3 прийоми з охолодженням і наполяганням ягоди в сиропі. Можна додати і інгредієнти, що желюють, але це буде інший рецепт. До жовтої черешні додається лимонна кислота, яка буде додатковим консервантом, зберігає колір ягоди та прозорість сиропу.
Час приготування: 11 годин.
Час приготування: 1 год.
Порції: 1 л.
Складові:
- Черешня – 1 кг.
- Цукор – 1 кг.
- Лимонна кислота – на кінчику ножа.
Процес приготування:
Крок 1. Біла черешня готується до варіння варення: миється, трохи обсушується та звільняється від кісточок. Ягода кладеться в посуд для варіння варення, засипається необхідною кількістю цукру і залишається на 3 години, щоб черешня дала свій сік.
Крок 2. Після закінчення цього часу черешня в сиропі доводиться до кипіння, знімається з поверхні пінка і варення вариться п'ять хвилин. Вогонь вимикається, і варення на 2-3 години залишається для наполягання. Варіння по 5 хвилин з періодом наполягання повторюється ще 2 рази.
Крок 3. При третьому варінні до варення насипається лимонна кислота і пінка знімається. Будь-яким сухим способом стерилізуються банки і кип'ятять кришки.
Крок 4. Гаряче варення з білої черешні без кісточок розливається в підготовлені банки, герметично закупорюється і після остигання ставиться в будь-яке місце для зберігання консервацій. Таке варення добре зберігається і за кімнатної температури. Смачних та вдалих заготовок!
Варення з черешні без кісточок з лимоном
Черешня – ягода, що майже не містить кислоти, тому варення з неї часто облагороджують лимоном, що не тільки покращує смак з ароматом, але і робить колір більш насиченим. З лимоном готують черешневе варення з ягоди будь-якого кольору, як світлого, і темного. У цьому рецепті додамо для аромату трохи ванілі.
Час приготування: 5 годин.
Час приготування: 1 год.
Порції: 1,2 л.
Складові:
- Черешня – 1 кг.
- Лимон – 1 шт.
- Цукор – 800 гр.
- Вода – 160 мл.
- Цукор ванільний – 10 гр.
Процес приготування:
Крок 1. Ягоди черешні для варення добре промиваються під проточною водою. Потім будь-яким пристосуванням у них акуратно, щоб не пошкодити м'якуш, видаляються кісточки.
Крок 2. У посуді для варіння варення готується сироп із зазначеного в рецепті обсягу цукру та води. У гарячий сироп перекладається підготовлена черешня та залишається для настоювання на 4 години.
Крок 3. Лимон ретельно промивається і разом із цедрою нарізається невеликими шматочками довільної форми.
Крок 4. Після часу наполягання черешня ставиться середній вогонь. До неї перекладається лимонна нарізка і варення доводиться до кипіння. Знімається пінка з поверхні. Вариться варення на невеликому вогні до бажаної консистенції. До кінця варіння до варення насипається ванільний цукор. Якщо крапля варення не розтікається на блюдце, значить варення готове.
Крок 5. Гаряче варення розливається сухими стерильними банками, герметично закупорюється і після охолодження відправляється на зберігання в темне місце. Вдалих та смачних заготовок!
Густе варення з черешні без кісточок з желатином
Варення з черешні будь-якого сорту і, особливо без кісточок, завжди виходить досить рідким і вимагає довгого варіння з наполяганням ягід у сиропі. Желатин черешневе варення швидко зробить густим та й можна менше додавати цукру. Варення добре зберігається, лише у холодному місці.
Час приготування: 3 години.
Час приготування: 1 год.
Порції: 1 л.
Складові:
- Черешня – 1 кг.
- Цукор – 300 грн.
- Вода – 100 мл.
- Лимонна кислота – 2 гр.
- Желатин – 30 грн.
- Ванілін – за смаком.
Процес приготування:
Крок 1. У добре промиті черешні видаляються будь-яким способом кісточки. Цей процес трудомісткий, але необхідний. Черешня відразу кладеться у посуд для варіння варення.
Крок 2. Потім черешня засипається розрахованою кількістю цукру та залишається на 2 години. Ягода без кісточки сік дає швидко.
Крок 3. Потім посуд із черешнею у сиропі на середньому вогні доводиться до кипіння. До неї додається ванілін і варення вариться на невеликому вогні протягом 25-30 хвилин від початку кипіння. Пінка з поверхні знімається. Варення знімається з вогню і трохи остуджується.
Крок 4. Заздалегідь желатин на 30-40 хвилин заливається холодною водою. Можна залити його відваром віддалених кісточок, буде ароматніше.
Крок 5. У трохи охолоджене варення перекладається набряклий желатин і добре перемішується. Потім варення знову ставиться на плиту і до нього насипається лимонна кислота. Варення доводиться до кипіння і вогонь одразу вимикається. Гаряче варення з черешні без кісточок з желатином розливається по стерильним банкам, герметично закупорюється і після остигання переноситься на зберігання у темне прохолодне місце. Вдалих та смачних заготовок!
Як зварити варення із черешні з волоським горіхом?
Варення з черешні з волоським горіхом готується подібно до «царського» варення з аґрусу і відноситься до категорії східних солодощів. Рецепт досить популярний нині. Черешні беремо світлих сортів, буде красивіше. Готування такого варення вимагає терпіння та праці, але результат завжди тішить.
Час приготування: 1 година 30 хвилин.
Час приготування: 1 год.
Порції: 1 л.
Складові:
- Черешня – 1 кг.
- Цукор – 1 кг.
- Вода – 1 ст.
- Волоські горіхи – 200 гр.
- Лимонна кислота – 25 гр.
- Кориця – 10 гр.
- Ванілін – 2 гр.
Процес приготування:
Крок 1. Черешня добре промивається під проточною водою та шпилькою або іншим пристосуванням, з ягід видаляються кісточки. Посуд із цією черешнею прикривається і ставиться в холодильник, щоб ягода не потемніла.
Крок 2. Ягідні кісточки перекладаються в каструлю, заливаються склянкою води та доводяться до кипіння. До відвару додається кориця.
Крок 3. Потім відвар проціджується через сито відділення його від кісточок.
Крок 4. На відварі протягом 10 хвилин готується цукровий сироп із додаванням ваніліну. З сиропу знімається пінка.
Крок 5. Очищені волоські горіхи трохи подрібнюються. У кожну ягоду черешні кладеться по шматочку волоського горіха. Нафарширована горіхом черешня перекладається гарячим сиропом, на маленькому вогні доводиться до кипіння і вариться 5 хвилин. До кінця варіння до варення додається лимонна кислота. Приготовлене з черешні варення з волоським горіхом розливається заздалегідь простерилізованим банкам і герметично закупорюється. Смачних та вдалих заготовок!
Варення з черешні без кісточок із апельсином
Смачним та цікавим варіантом варення з черешні без кісточок буде у вас доповнення його апельсином у вигляді цедри та соку. Готуємо варення методом 3-кратного варіння з перервами для охолодження та наполягання цієї ягоди в сиропі, щоб варення вийшло напівпрозорим та з гарним бурштиновим кольором. Сироп додатково ароматизуємо корицею.
Час приготування: 7 годин
Час приготування: 1 год.
Порції: 1 л.
Складові:
- Черешня – 1 кг.
- Цукор – 1 кг.
- Вода – 100 мл.
- Апельсин – 1 шт.
- Кориця – 1 паличка.
Процес приготування:
Крок 1. Насамперед готується черешня. Ягоди добре промиваються, протягом 1 хвилини бланшуються в окропі і потім швидко остуджуються в холодній. У черешні видаляються кісточки. З вказаної в рецепті кількості води та цукру вариться сироп.
Крок 2. З промитого апельсина акуратно та тонким шаром знімається цедра. У киплячий сироп перекладається підготовлена черешня із цедрою, і варення вариться протягом 5 хвилин від початку кипіння.
Крок 3. Потім варення залишається на 3:00 для настоювання черешні в сиропі і повторно вариться 5 хвилин. Знімається пінка з поверхні. Варення повторно залишається на 3 години для остигання.
Крок 4. Банки для цієї заготівлі миються з харчовою содою та стерилізуються сухим способом (в духовці). Кришки кип'ятять кілька хвилин.
Крок 5. Після другого періоду остигання, варення втретє вариться ще 5 хвилин. За допомогою шумування ягоди перекладаються в стерильні банки, заповнюючи їх лише наполовину обсягу.
Крок 6. У сироп наливається віджатий з апельсина сік і кладеться паличка кориці. Сироп вариться на невеликому вогні ще 10 хвилин. Для перевірки його готовності на блюдце міститься крапля сиропу, і вона повинна розтікатися. Гарячим сиропом заливається черешня, і банки одразу герметично закупорюються. Потім вони ставляться на кришки, остуджуються під покривалом і переносяться на зберігання темне місце. Вдалих та смачних заготовок!