Варення-п'ятихвилинка з вишні – варіант десерту для тих господарок, які люблять різні заготівлі на зиму. Цей рецепт значно заощаджує час господині, і коротке варіння дозволяє майже повністю зберегти смак, аромат та корисні властивості цієї ягоди. Готується варення або з кісточками або без них, що на смак десерту не впливає.
Варення-п'ятихвилинка з вишні на зиму – простий рецепт
Варення-п'ятихвилинка з вишні, як затребуване та улюблене – рецепт найпростіший і не вимагає багато сил і часу, що зручно при заготівлі великого обсягу ягоди. Основний час витрачається на наполягання вишні у сиропі. Готуємо таку п'ятихвилинку з вишні з кісточкою і за один прийом варіння, з наступною пастеризацією під «шубою» протягом доби.
Варення-п'ятихвилинка з вишні без кісточок на зиму
Вишнева п'ятихвилинка з ягоди без кісточок – десерт смачний і зручніший для вживання, особливо в дитячому меню. Вишня без кісточки краще просочується сиропом і коротка теплова обробка максимально зберігає всі корисні властивості вишні. Варимо вишню в один прийом після настоювання ягоди у сиропі. Варення густим не вийде, але збереже свій яскравий колір та вишневий аромат.
Час приготування: 4 години.
Час приготування: 1 год.
Порції: 1 л.
Складові:
- Вишня – 1 кг.
- Цукор – 1.2 кг.
Процес приготування:
Крок 1. Насамперед треба підготувати ягоди. Їх ретельно перебрати, промити під проточною водою та видалити зайву вологу. Потім будь-яким пристосуванням звільнити вишню від кісточок, що найважче в цьому процесі. Перекласти її в каструлю для варіння варення.
Крок 2. Потім вишню засипати вказаною в рецепті кількістю цукру та залишити на 3 години за кімнатної температури. За цей час вишню дерев'яною лопаткою кілька разів перемішати, щоб максимально розчинився цукор.
Крок 3. Через 3 години посуд з вишнею поставити на невеликий вогонь і при помішуванні також довести до кипіння. Пінку з поверхні прибрати повністю. Варити варення трохи більше 5 хвилин від початку кипіння.
Крок 4. Заздалегідь сухим способом простерилізувати банки та прокип'ятити кришки. Гаряче варення розлити по банках, заповнюючи їх до верху. Банки відразу герметично закупорити, поставити на кришки та щільно прикрити на ніч теплим пледом. Зберігати варення-п'ятихвилинку з вишні без кісточок бажано в темному та прохолодному місці. Смачних та вдалих заготовок!
Вишневе варення-п'ятихвилинка з кісточками на зиму
«П'ятихвилинку» з вишні з кісточками, як ароматну та яскраву заготівлю, у цьому рецепті готуємо способом 3-кратного варіння по 5 хвилин з перервами 5–6 годин для настоювання ягоди в сиропі. Вишня залишається цілою та майже повністю зберігає всі властивості ягоди. Така вишня добре доповнить різні десерти та домашню випічку. Цим способом заготовляється будь-яка вишня, тільки для кислих сортів потрібно трохи більше цукру.
Час приготування: 11 годин.
Час приготування: 1 год.
Порції: 1 л.
Складові:
- Вишня – 1 кг.
- Цукор – 1 кг.
Процес приготування:
Крок 1. Вишню для цієї заготовки перебрати, промити холодною водою та паперовим рушником прибрати зайву вологу. Потім ягоду пересипати в посуд для варіння варення.
Крок 2. Частиною цукру засипати вишню та залишити, щоб вона дала свій сік.
Крок 3. Якщо соку недостатньо, налити до вишні дві ложки чистої води і поставити посуд на невеликий вогонь. При постійному помішуванні лопаткою довести вишню до розчинення цукру та кипіння. Поварити варення рівно 5 хвилин і вогонь вимкнути. Залишити варення на 5 годин для наполягання.
Крок 4. Після цього до варення насипати решту цукру, перемішати, щоб він розчинився, і повторити процес варіння.
Крок 5. Пінку з поверхні варення постійно прибирати ложкою.
Крок 6. Поварити варення 5 хвилин|мінути| від початку кипіння і повторно залишити на 5 годин для вистоювання.
Крок 7. Потім через 5 годин варення втретє поварити також 5 хвилин і розлити гарячим з сухі стерильні банки, заповнюючи їх до самого верху.
Крок 8. Банки герметично закупорити кришками прокип'яченими, поставити в перевернутому стані і під теплим пледом до повного остигання.
Крок 9. Готове варення-п'ятихвилинку з вишні з кісточками перенести на зберігання в прохолодне та темне місце. Вдалих та смачних заготовок!
Варення-п'ятихвилинка з вишні з желатином на зиму
Варення-п'ятихвилинки з ягід, а вишня не виняток, досить популярні останнім часом серед домашніх заготовок. Желюючі речовини дозволяють рідкий сироп варення зробити інший текстури, що багатьом, і особливо дітям, подобається більше, ніж традиційне варення. Готуємо варення-п'ятихвилинку з вишні без кісточок і методом чотириразового варіння з перервами по кілька годин. Десерт вийде густим та смачним.
Час приготування: 11 годин.
Час приготування: 1 год.
Порції: 1 л.
Складові:
- Вишня – 1 кг.
- Цукор – 1 кг.
- Желатин харчовий – 70 грн.
Процес приготування:
Крок 1. Насамперед підготувати згідно з рецептом вишню, желатин та цукор. Для варення найкраще вибрати вишню темного кольору.
Крок 2. Ягоду перебрати, промити, видалити кісточки і перекласти в посуд для варіння варення. Ягоди засипати цукром і додати|добавляти| трохи чистої води.
Крок 3. Посуд з вишнею поставити на маленький вогонь і при дбайливому помішуванні довести до розчинення цукру та початку кипіння. Варення варити рівно п'ять хвилин від початку кипіння, знімаючи всю пінку з поверхні. Потім вогонь вимкнути і залишити варення на кілька годин для остигання. Варіння по 5 хвилин повторити ще 2 рази з перервою.
Крок 4. Після третього варіння вогонь вимкнути і знову остудити варення. За цей час підготувати стерильні банки та кришки. Желатин замочити у невеликій кількості холодної води.
Крок 5. Після четвертого варіння в кипляче варення перекласти желатин, що набрякли, добре перемішати, щоб желатин повністю розчинився, і вогонь вимкнути. Гаряче варення розлити по банках і герметично закупорити.
Крок 6. Банки з вишневою п'ятихвилинкою та желатином поставити на кришки, прикрити теплим пледом і після повного остигання перенести в прохолодне місце зберігання домашніх консервацій. Желейна текстура варення зберігається при зберіганні в умовах кімнатної температури. Вдалих та смачних заготовок!
Густе варення-п'ятихвилинка з вишні з цілими ягодами
Щоб вишнева п'ятихвилинка вийшла густою, її готують або з додаванням речовин, що желюють (желатину, агар-агару або пектину), або способом тривалого витримування вишні в сиропі. У цьому рецепті варимо варення 3-разово по 5 хвилин з перервами о 6 годині не менше. За час тривалого наполягання вишня стає пружною, гладкою, залишається цілою, і вид варення буде приголомшливим. Пропорція ягоди та цукру звичайна – 1:1, більше цукру не потрібно.
Час приготування: 19 годин.
Час приготування: 1 год.
Порції: 1 л.
Складові:
- Вишня – 1 кг.
- Цукор – 1 кг.
Процес приготування:
Крок 1. Насамперед добре підготувати вишню для цієї заготівлі. Ягоди перебрати, видаляючи плодоніжки та пошкоджені екземпляри, потім промити холодною водою.
Крок 2. Вишню в один шар розкласти на рушник і другим рушником видалити залишки води, адже волога для варення не потрібна.
Крок 3. На дно широкого посуду для варіння насипати варення половину розрахованої кількості цукру. На нього перекласти рівним шаром підготовлені ягоди вишні і засипати рештою цукру. Посуд прикрити серветкою і залишити на 6-8 годин за нормальної кімнатної температури.
Крок 4. За цей проміжок часу вишня дасть достатньо соку і цукор частково розчиниться.
Посуд з вишнею поставити на невеликий вогонь і при акуратному помішуванні дерев'яною ложкою довести варення до кипіння. Після активного кипіння зняти пінку з поверхні, вогонь вимкнути та залишити ягоди в сиропі на 6 годин або всю ніч.
Крок 6. Після часу настоювання, довести варення до кипіння повторно і знову залишити на 6 годин. Пінки вже майже не буде, але, якщо є її залишки, їх потрібно видалити. Ягоди вже будуть щільними та красивими.
Крок 7. Третій раз довести варення до кипіння і відразу розлити по стерильним банкам. Герметично банки закупорити, перевернути на кришки, накрити теплим покривалом і після повного остигання перенести у прохолодне місце зберігання ваших консервацій. Після остигання консистенція варення стане густою. Вдалих та смачних заготовок!
Простий і смачний рецепт вишневого джему-п'ятихвилинки
Відповідно до класики джем – це желеподібна ягідна маса, яка виходить при тривалому варінні ягід у цукровому сиропі, і так готували раніше. Джем-п'ятихвилинка як десерт смачніший і корисніший у такий спосіб не виходить. Готується він із подрібненої вишні та з додаванням загусників, а в цьому рецепті натурального агар-агару. Варимо джем двічі по 5 хвилин без перерви для наполягання.
Час приготування: 1 год.
Час приготування: 1 год.
Порції: 1 л.
Складові:
- Вишня без кісточок – 1 кг.
- Цукор – 600 грн.
- Агар-агар – 10 гр.
- Вода – 100 мл.
Процес приготування:
Крок 1. Ягоди вишні перебрати, видаляючи сміття, плодоніжки та пошкоджені плоди. Потім промити вишню холодною водою і будь-яким способом видалити кісточки.
Крок 2. Підготовлену вишню перекласти в посуд для варіння варення, засипати розрахованою кількістю цукру і за допомогою занурювального блендера подрібнити до однорідного пюре.
Крок 3. 100 мл пюре перекласти в окремий посуд та додати до нього 10 г агар-агару.
Посуд з вишневим пюре поставити на невеликий вогонь і при помішуванні дерев'яною лопаткою, довести до закипання. Пінку з поверхні зняти та поварити пюре 5 хвилин.
Крок 5. У пюре з агар-агаром налити 100 мл чистої води та поставити цю масу також на невеликий вогонь.
Крок 6. Активно перемішуючи лопаткою, нагріти пюре, щоб агар-агар розчинився, і все стало однорідної текстури.
Крок 7. Ця маса перекласти в посуд з джемом, добре перемішати, довести до кипіння і поварити протягом 5 хвилин. Джем після варіння буде рідким, але при остиганні набуде густої текстури.
Крок 8. Заздалегідь простерилізувати сухим способом банки та прокип'ятити кришки. Гарячий вишневий джем-п'ятихвилинку розлити по банках, герметично закупорити і повністю остудити в перевернутому вигляді та під теплим покривалом. Такий джем добре зберігається і за кімнатної температури. Смачних та вдалих заготовок!