Коли потрібна пересадка кімнатних рослин, навіть узимку: 4 причини у рослин

4 випадки, коли кімнатній рослині потрібна обов’язкова пересадка навіть узимку. По одному із них я мало не втратила свою “Товстунку”.

Коли потрібна пересадка кімнатних рослин, навіть узимку:  4 причини у рослин

Несвоєчасне пересадження рослини нерідко стає причиною втрати його декоративного вигляду. Тому так важливо правильно вибирати час для цієї процедури. Пересадку кімнатних квітів зазвичай проводжу навесні. Але є кілька причин, через які новий ґрунт і горщик рослині потрібний вже взимку. Сьогодні розповім вам про них.

Взагалі, пересаджувати здорові рослини взимку небажано. Саме тоді вони перебувають у стані спокою, отже ослаблені і найбільш уразливі. Пересадка стане стресом, який кожна рослина зможе пережити. Та й більш об’ємному горщику квіти ще не потребують, адже активне зростання почнеться пізніше.

Коли потрібна пересадка кімнатних рослин, навіть узимку:  4 причини у рослин

Є кілька випадків, коли зимова пересадка стає необхідністю

  1. Купівля нової рослини. Якщо нова квітка почувається добре, то її можна і не пересаджувати, почекати до весни. Але дуже часто всередині горщика є торф’яна склянка, яка може стати причиною загнивання коріння при неправильному поливі. Якщо нова рослина почала в’янути, сохнути, змінювати колір, листя втратили тургор, то термінова пересадка потрібна обов’язково.
  2. Загнивання коріння. Якщо здорова доросла рослина раптом почала в’янути без видимих ​​причин, швидше за все проблема в корінні. Взимку ґрунт не встигає швидко просихати, і, якщо не змінити полив, утворюється застій води у горщиках. Це призводить до гниття коріння. Зовні загнивання кореневої системи проявляється в’яненням і пожовтінням листя. Там можуть утворюватися темні плями і навіть мокнутие. Без пересадки не обійтись!
  3. Сумний стан та шкідники. Якщо рослина почувається погано або зазнала нападок шкідників, і коригувальні методи догляду не дають позитивних результатів, потрібно обов’язково вживати кардинальних заходів. До них належить термінова пересадка з повною заміною субстрату. Навіть узимку!
    З цієї причини я кілька років тому мало не втратила свою товстунку. Влаштовувала “танці з бубнами”, в результаті почала гнити коренева, швидше за все через перелив (інших версій у мене не було). Добре, що під час встигла, обробила коріння та пересадила у свіжий ґрунт.
  4. Потрібна зміна горщика. Буває, що до зими коренева система переростає розміри горщика. Коріння починає виглядати назовні. Стає зрозуміло, що рослина страждає, йому тісно у старій ємності. В цьому випадку краще не чекати до весни та провести пересадку. Також сюди відноситься будь-яке порушення цілісності горщика.

Ідеальний час для пересадки практично всіх кімнатних рослин – березень та квітень, оскільки саме у ці місяці рослини прокидаються від зимової сплячки. Вони починається черговий період зростання, отже укорінення пройде відмінно.

Коли потрібна пересадка кімнатних рослин, навіть узимку:  4 причини у рослин

Порада! Додайте при кожній пересадці в ґрунт активованого вугілля. Цей абсорбент збиратиме всі небажані речовини. Його можна закладати на низ разом із дренажем, або замішувати в ґрунт.

А ви боїтеся пересаджувати свої кімнатні рослини взимку або робите це цілий рік?

Усього Вам доброго, і дякую, що виявили інтерес до моєї статті! А якщо сподобалася ця стаття, я буду вдячна за фідбек.

Друзі, Вам подобається ця стаття? Поділіться з друзями!
Коліжанка - жіночий інтернет-журнал