Свято Трійці – це велика подія для кожного віруючого у всіх православних країнах і спільнотах в цілому. Ця подія чекають і готуються до нього кілька тижнів. Так само намагаються заздалегідь дізнатися, якого числа Трійця в 2022 році, щоб бути готових морально, фізично і духовно. Адже свято святої і святкувати його потрібно з душевним рівновагою і спокоєм. Відповідаючи на питання коли Трійця в 2022 році у православних, варто відзначити, що в цей рік свято відзначатиметься 12 червня. У минулому році воно було трохи пізніше, 20 числа того ж місяця.
Що за свято Трійця
Трійця – це важливе і велика подія в православній вірі. Воно не менш важливо, як Великдень або Водохреще. Ця подія завжди відзначається в неділю і ніяк інакше. Відзначається вона рівно після 50 днів після самої Пасхи, тому має альтернативну назву – П’ятидесятниця. Перш, ніж розібрати, Трійця у 2022 якого числа і місяця буде відзначатися, а також її святкування в інші роки, варто докладніше розібрати сам свято.
Свято має цілих три офіційні назви, які є правильними:
- День Трійці – тобто, вшанування Отця, Сина і Святого духа. Найбільш зрозуміле і застосовується повсюдно найменування.
- П’ятидесятниця – свято іменується так тому, що від Святої Пасхи до трійці проходить рівно 50 днів. Причому завжди. Це призводить до того, що Трійця святкується в різні дні червня щороку, що ніяк, в принципі, не заважає святкування.
- День Духів або День Святого Духа – це іменування підкреслює, на честь кого, власне, і відбувається святкування, кого в цей день вшановують.
Сама подія відзначається три доби, що іронічно, так як сама назва теж зумовлює цифру 3. Всі вищеописані назви правильні і можуть зустрічатися як в літературних джерелах інформації, так і в святих писаннях, включаючи різні редакції біблії. Свято бере свій початок з часів останніх днів життя Христа. Син Господній пообіцяв своїм послідовником, що після того, як він покине світ земний, а душа вийде з тіла, Батько небесний надішле людям потішив і помічника, який поведе людство по життю і буде їм по всьому допомагати.
Після смерті Христа, його послідовники, через 50 днів зібралися для спомину. І дійсно, в небі почувся сильний гуркіт грому, як і говорив Ісус. Всі послідовники після цього стали світитися як ангели, а люди почали розмовляти на всіх мовах. Щоб нести слово Господа в світ.
Якого числа Трійця в 2022 році
Свята Трійця в 2022 році дата якої випадає на 12 червня, святкується завжди широко. Храми використовуються прикраси з тканини, а священнослужителі одягаються в нові одягу яскравих, приємних оку квітів. У ці дні в храмах і церквах величезна кількість людей, які приходять вшанувати Господа, Сина і Святого духа.
Сама подія має великий вплив на віруючих, причому не тільки православних, але і католиків. У святому писанні це один з великих свят, який вшановується щороку, починаючи з літочислення. Раніше, за часів, коли церква відчувала гоніння щодо радянської влади, служби по цьому святу проводилися в закритих приміщеннях, підвалах, віддаленої від міста місцевості.
Сьогодні кожен християнин вважає своїм обов’язком відвідати церкву або храм в ці святі дні. Багато відпрошуються з роботи, інші приходять на вечірні служби. Україна – країна багатоконфесійна, тобто, в ній проживає безліч народностей з різними релігіями, і Трійця – шанований усіма ними свято.
Порівняти його можна з мусульманським Курбан Байрамом. Хоча релігії і різні, їх ріднять такі аспекти. Свято має на увазі хоча б одне відвідування церкви і повної служби з подальшим відпущенням гріхів.
Трійця у православних
У православних день святої Трійці в 2022 12 червня, що наперед відомо і священнослужителі попереджають про це заздалегідь. Служба в Трійцю в храмах вважається заключною, що закриває цикл великодніх богослужінь і заходів. При цьому, під час молитви в храмі або в домашній обстановці, читати здійснювати молебень по святому духу не вважається за потрібне.
Під час служби в храмах і церквах, які приходять молитися люди не прикладаються головою до ікони. Для цього використовують тільки Євангеліє. Коли вранці проходить Літургія, далі за не проводиться колінопреклоніння. Також читаються три основні молитви від святого Василя Великого. Сама служба, що вечірня, що денна триває значно довше, ніж в звичайні несвяткові дні. При цьому народу в храмах набагато більше.
Після проведення служби і всіх обрядів, храми або церкви можуть запросити гостей до столу. Зокрема, це робиться тільки для тих, хто будь-чим допоміг самому храму. Вважається, що куштування їжі після молебню за загальним столом об’єднує людей, як переломлення хліба Христом для своїх апостолів. Але також, такий захід може і не проводитись, все залежить від конкретно взятого храму, його звичаїв і достатку.
Трійця у католиків
Свято Трійця в 2022 році в Україні у католиків також випадає на 12 червня. За аналогією з православними кастами, в Україні також проводяться масштабні служби. Іноді можуть зробити хресний хід, який символізує паству господню та її проходження за словом Божим і Христом.
Храми прикрашають новими тканинами, прибирають, миють кожен куточок. Людей в це свято в церквах величезна кількість, як і в православних храмах. При цьому, в католицькому варіанті виконання свята головою до святкової ікони все ж прикладаються. У католицькому варіанті служба триває досить довго, тому повністю її вистояти літнім людям досить складно, тому їм можна присісти.
Стіл у католиків після служіння не накривати. Паства може зробити пікнік на природі, але в самій церкві пообідати забороняється. Пов’язано це не стільки з церковними нормами, скільки з католицькими підвалинами, бо у них прийнято їсти з паствою на свіжому повітрі, а не всередині будівлі.
Як проходить Трійця в Україні
Спочатку трійця в 2022 в Україні починається з приходу в храм і молитов. Церкви і храм не можна відвідувати в спортивному одязі. Чоловіки повинні дотримуватися класичного стилю одягу і краще, якщо рукава будуть повністю закривати руки. Це не суворе правило, але усталений моральний звичай. Жінкам вхід в храм дозволений з покритою головою. Без хустки відвідувати святиню – моветон.
Також, кожен хто приходить в храм Божий, повинен носити на собі освячений хрестик. Прийнято вважати, що сам хрестик повинен бути в будь-якому випадку, коли людина заходить до церкви. Це не стільки правило, скільки данина поваги до Христа. Хрестик можна купити в тій же церкві. Сама служба не вимагає будь-якої участі від прихожан, крім самої молитви і поклоніння іконі або Євангліє (в залежності від країни і віросповідання). З собою можна взяти дітей, якщо вони зможуть вистояти службу і при цьому не шуміти. Грудних дітей брати на службу не рекомендується. Цьому сприяє як пандемія, так і те, що діти можуть розплакатися, а це може перешкодити священнослужителю читати молитву.
Троїцька поминальна субота у 2022 році
Свята Троїцька поминальна субота 2022 року припадає на 11 червня. Тобто, на 49 днів менше, ніж сама Трійця. У це свято прийнято відвідувати могили своїх покійних батьків, і як би це не сумно звучало – дітей. Данина поваги покійним віддається не тільки в цей день, але в батьківську суботу за віросповіданням це вважається обов’язковим.
Але ще до поїздки на кладовищі необхідно відвідати церкву і відстояти всю службу. Для багатьох це може бути тягарем в силу фізичної немочі, та й літньої спеки. У храмах не завжди буває прохолодно, тому з собою краще взяти воду. Також можна пройти причастя і сповідатися в своїх гріхах священнослужителю. Це дає духовне спокій і знімає тягар з душі.
Якщо часу на походи до церкви вранці немає, завжди можна прийти на вечірню службу. Причому саме у вечірній час народу в храмах менше, так як вважається, що найкраще відвідувати святині в денний час. Але і ввечері служби проводяться і по факту не відрізняються від денної своєю специфікою. Головне при цьому йти з чистими помислами.
Що не можна робити на Трійцю
В такий великий і святий день категорично не рекомендується лаятися матом. Це в принципі завжди не рекомендується з міркувань моралі. Але в Трійцю це вважається особливим гріхом. Таким чином людина очорнює свою душу, наговорює багато зла на іншого, що також вважається гріхом. Найкраще мати відмінний настрій і відвідати храм.
Також заборонено заздрити. Заздрість – це взагалі один з найбільш смертних гріхів. Заздрити в будь-який день погано, незалежно від того, свято це чи ні. Але Трійця – особливий день, тому заздрість в цей час вважається також особливим гріхом, який бруднить душу людини, що призводить до негативних духовним наслідків для нього. Якщо якась людина бентежить і викликає заздрість, краще з ним просто не стикатися. Можна сходити в інший храм чи церква, адже в будь-якому з них Бог почує молитви. А при знанні молитов і не маєтку сил, можна помолитися вдома.
Також в трійцю не можна брехати. Недорікуватість або злий язик – не вітається ні в якій релігії. Якщо запитують про будь-яку людину, краще просто ухилитися від питання, а не говорити про кого-то за його спиною. А якщо є що сказати – то краще зробити це в очі. Так людська душа буде чиста перед Богом, та й совість теж.