Символ 2022 року: як зробити тигра своїми руками

Підготовка до Нового року – це чарівна пора. Щоб зробити її ще більш казковою, можна зайнятися творчістю. Напередодні 2022 року корисно знати, як зробити тигра своїми руками. В творчий процес можна залучити своїх дітей і рідних. Це ще більше зблизить, подарує приємні емоції, новий досвід.

Зробити тигра можна з різних матеріалів, використовуючи різноманітні техніки. Щоб реалізувати задум, потрібно підготувати необхідні інструменти і матеріали. А докладні інструкції з фото, описом, схемами, спростять задачу. Залишається тільки вибрати потрібний майстер-клас і приступити до творчої роботи.

Які вироби можна зробити на 2022 рік своїми руками

Щоб створити вироби на Новий рік, не потрібно бути художником або швачкою. Досить надихнеться на творчу роботу і підготувати все необхідне. Створена іграшка може прикрашати ялинку або інтер’єр.

Найпростіший матеріал, з якого роблять символ 2022 року своїми руками – це папір. Плоскі та об’ємні аплікації легко створювати, вони яскраво виглядають, розвивають моторику, а також творче мислення у дітей.

Тварини з бісеру виглядають реалістично і забавно. Щоб виготовити унікальну саморобку, потрібно уважною вивчити схему, не пропускати жодного етапу роботи. Процес трудомісткий, але результат того вартий. Тигреня з бісеру може бути плоским або об’ємним.

Тигра своїми руками на Новий рік роблять з пластиліну. Дітям точно сподобається така ідея.

Зшити символ 2022 року тигра своїми руками з тканини з викрійками під силу навіть початківцям рукодільниця. Іграшка може бути плоскою або об’ємною. Зазвичай такі вироби використовують для прикраси ялинки.

Забавно виглядає і легко створюється тигр із солоного тіста.

Тигр в техніці орігамі теж буває плоским і об’ємним. У першому випадку виріб підвішують до стелі, а в другому – ставлять на будь-який обраний місце.

Якщо час дозволяє, то можна створити тигра своїми руками з підручних матеріалів в різних техніках.

Як зробити тигра своїми руками

Незважаючи на те, що бик ще є офіційним господарем року, багато умільці вже цікавляться, як зробити тигра своїми руками з різних матеріалів для святкування 2022 року. Це нескладно, досить вибрати потрібний майстер-клас (з описаних нижче), підготувати набір матеріалів, а також інструментів для захоплюючої творчої роботи.

Паперові фігурки (в тому числі аплікації) виготовляють з кольорового паперу або картону. Також знадобляться ножиці, клей, фломастери, олівці чи фарби, різні підручні матеріали.

Падалка на рік тигра своїми руками з бісеру створюють з різнокольорових намистин, дроту/волосіні. Під час роботи не обійтися без голки, кусачок.

Щоб зробити тигра з пластиліну, потрібно підготувати вищезгаданий матеріал трьох кольорів. Також може знадобитися набір пластикових інструментів для ліплення.

Також вироби створюють з тканини, частіше використовується фетр, але можна використовувати і інші матеріали (крім хутра). Щоб текстильний тигр виглядав більш реалістично, рекомендується використовувати ворсисту тканину. У процесі творчості знадобляться ножиці, голка, нитки, набивний матеріал (наприклад, синтепон), фарби.

Щоб зробити тигреня з солоного тіста, потрібно спочатку зробити масу для ліплення. Але в цьому немає нічого складного. Також потрібна духовка, акрилові фарби, кисть.

Фігурка в техніці орігамі виготовляється з кольорового паперу (зворотний бік повинна бути білою або світліше основного кольору). Фломастери допоможуть позначити характерні риси хижака на готовій поробці.

Під час творчого процесу важливо бути уважним і слідувати інструкції. Тоді все вийде.

Вироби з паперу у вигляді тигра

Дитина із задоволенням створить з рідними милого мультяшного тигра з паперу.

Необхідний набір інструментів і матеріалів:

 • помаранчева папір – 1 лист;
 • шматочок білого паперу;
 • фломастери чорного і рожевого кольору;
 • ножиці;
 • клей.

Паперового тигра створюють за таким планом:

 1. Помаранчевий лист згинають навпіл (одна половина – тулуб, друга – інші деталі), розрізають.

 2. Першу половину знову складають навпіл. Посередині роблять проріз у формі арки – це будуть лапи.
 3. З другого шматка помаранчевої паперу вирізують гурток – голова.

 4. Вирізують 2 вуха, приклеюють до голови.

 5. З білого паперу вирізують кола відповідного розміру – очі. Їх приклеюють на голову, малюють зіниці фломастером.

 6. Чорним фломастером малюють смужки на лобі, щоках, а також брови, ніс, мордочку. Рожевим зафарбовують вуха.
 7. Тулуб і ноги оформляють смужками.
 8. З паперу вирізують хвіст, приклеюють до тіла, малюють смужки чорним кольором.

 9. Голову приклеюють до тіла. Лапки можна підігнути, щоб фігурка стояла або не робити цього, тога вийде аплікація. Внизу лапи оформляють фломастером, як на фото.

Об’ємну фігурку можна зробити з підручних матеріалів. Знадобиться картонний рулон з-під туалетного паперу, 1 лист помаранчевої папери, 2 листи оранжевого картону, клей, ножиці, картон білого, чорного, сірого кольору.

Етапи створення символу 2022 року:

 1. Картонний циліндр обклеюють помаранчевої папером.
 2. Помаранчевий картон складають навпіл, малюють передню і задню частину тіла з хвостом, як на картинці. Потім їх вирізують.
 3. Передню і задню частину приклеюють до тіла (картонний циліндр).
 4. На білому картоні малюють простим олівцем очі, щоки, подушечки лап. Деталі вирізують. На очах малюють зіниці, на щоках – точки.
 5. На чорному картоні малюють чубок, смужки для щік, лап.
 6. З сірого картону вирізують кружечки для вух.
 7. Всі деталі приклеюють на голову, передню частину тіла, а також лапи.

Миле тигреня готове.

Тигр з бісеру

Щоб створити з бісеру талісман року 2022 своїми руками, потрібно матиме 6 годин вільного часу. Ця робота складна, але докладна інструкція полегшить процес.

Тигр створюється в мозаїчній техніці – виготовляється кілька деталей (голова, тулуб, лапи, хвіст), які потім з’єднуються. Фігура виходить щільна, вона добре тримає форму навіть на волосіні. Особливі навички не потрібні, головне бути уважним і зосередиться на роботі.

Для роботи потрібна голка, волосінь або дріт, рудий, коричневий, чорний, білий бісер, 2 горіння намистини (очі).

Детальна інструкція по створенню тигра з бісеру:

 1. Спочатку з 4 білих намистин формують кільце, навколо якого плетуть її 3 ряди за такою схемою: 4-8-8. Це буде 1 щока. Таким же способом плетуть другу щоку. Потім їх з’єднують 4 чорними намистинами, як на фото.

 2. Ніс плетуть з коричневого бісеру за схемою: 3-3-6. Його приєднують до щік. Мордочку обплітають 4 рядами рудого бісеру, який чергують з чорними намистинами, як на фото.

 3. Верхню частину голови виплітають з рудих і чорних намистин за схемою: 4-4-8-12-2-1-1-16-16-2-1-1-1-20-2-1-1-1-1- 24-24-24. Верхівку приєднують до морди дротом. Вуха створюють «плетінням команчів», яке нагадує цегляну кладку (на останньому фото). На місце очей прикріплюють 2 великі чорні намистини. З 6 червоних бісерин роблять трикутник, який фіксують до нижньої частини морди.

 4. Тулуб плетуть з рудого бісеру за схемою: 4-4-8-8-8-12-12-12-16-16-16-16-16-20-20. В останній ряд додають 2 білі намистини (на фото). Так плетуть 15 – 20 рядів. Потім схема змінюється на таку: 18-18-18-18-16-16-16-14-14-14-14-14-12-12. Основа плететься рудими намистинами, смужки – чорними, живіт – білими.
 5. Голову з тілом з’єднують дротом.

 6. Лапи плетуть за схемою: 4-4-4-4-8-8 з рудих намистин з вплетеними білих і чорних. Їх створюють з підошви (фото 1), яка переходить в лапу. Також нижню і верхню частину можна сплести окремо, а потім з’єднати дротом. Лапи прикріплюють до тіла дротом.

 7. Хвіст створюють з джгута на 4 бісеріни (руді, білі, чорні). Його прикріплюють до тіла дротом.

Виходить милий подарунок (або його частина) на Новий рік.

Як з пластиліну зробити тигра

З пластиліну можна зробити відмінний символ року 2022. Досить запастися матеріалом для ліплення оранжевого, чорного, білого кольори.

Це проста і красива виріб, яку можна зробити з дітьми:

 1. Шматок оранжевого пластиліну скачують в кулю, здавлюють його по центру, ще раз прокручують, щоб отримати елемент у формі матрьошки. Це буде тіло тигра. Щоб виділити живіт, на одну з його сторін наносять тонкий шар білого пластиліну.

 2. З помаранчевого пластиліну формують лапи (на фото). На передні кінцівки зсередини теж можна нанести білий пластилін.

 3. Лапи приєднують до тіла, стики розгладжують.

 4. З помаранчевого пластиліну скачують куля, в області очей залишають вм’ятини. Білим пластиліном виділяють щоки, а також нижню щелепу. На потрібне місце прикріплюють очі білим кольором, всередину – чорні зіниці. З чорного пластиліну скручують мініатюрні ковбаски – це смужки. Їх фіксують до щік. З помаранчевого пластиліну виділяють ніс, на кінчик якого прикріплюють коричневий трикутник.
 5. З помаранчевої маси формують трикутні вуха, вигнутий хвіст. Їх фіксують на відповідні місця.

 6. З чорного пластиліну скачують тонкі ковбаски – плями. Ними покривають тіло.

Виходить грізний на вигляд тигр, який захистить будинок від різних бід і недоброзичливців.

Іграшка на ялинку з символом 2022 року

Прикрасити ялинку можна милими тигрятами, зшитими з листового фетру. Іграшка не складна у виконанні, яскрава і мало відрізняється від магазинної.

Потрібно купити тканину оранжевого, м’ятного, чорного, персикового кольору, товщиною 1 мм, білий фетр 2 мм. Також знадобляться нитки (білі, чорні, помаранчеві), голка, ножиці, наповнювач, декоративний шнур золотистого кольору, очі діаметром (6мм), акрилові фарби для контурних малюнків (чорний/жовтий колір). Для прикраси можна використовувати в’язані джгути 11 см (шарфики), маленькі трояндочки різного кольору, які фіксують до основи за допомогою клейового пістолета.

Символ 2022 року тигра з тканини своїми руками роблять за такою викрійці:

Точні розміри (як в майстер-класі) вказані нижче:

Інструкція по створенню символу року для прикраси ялинки:

 1. Спочатку креслять і вирізають викрійки всіх деталей по схемі.

 2. Вушка зшивають Обметочніе швом, з’єднавши деталь білого і оранжевого кольору. Так само шиють друге вухо.

 3. Лапки пришивають до тіла.

 4. Животик пришивають на передню деталь тіла.

 5. Передню і задню частину зшивають, але не до кінця. Через отвір іграшку наповнюють синтепоном, в ніжки його проштовхують апельсинової паличкою. Потім деталь дошивають до горлечка.

 6. 2 елементи голови накладають один на одного, і чорними нитками зшивають вії та брови.

 7. Для підвісу відрізають 25 см декоративного шнура. Його зав’язують у вузлик і клеять до задньої частини голови, використовуючи клей-пістолет. Так само роблять з вушками.

 8. Очі приклеюють на місце, зшивають 2 деталі голови. В області шийки в голову вставляють тіло і пришивають. Не дошиваючи до кінця, голову наповнюють синтепоном, а потім закінчують шов.

 9. Деталі носа зшивають, не забуваючи наповнити синтепоном, а потім приклеюють.

 10. З допомогою клею фіксують очі і ніс.

 11. Фарбами на тілі малюють смужки, а також точки на місцях вусиків.

 12. Зшивають деталі лап, передню і задню частину з’єднують. Через маленький отвір вводять наповнювач, потім його з’єднують швом. Так само створюють другу лапку.

 13. Деталі хвоста поступово зшивають, наповнюючи синтепоном.

 14. Малюють смужки ззаду, дають їм висохнути.

 15. Лапи і хвіст (кінчиком вгору) фіксують до тіла за допомогою клею. На них малюють смужки.

 16. На клей фіксують елементи декору: шарф, трояндочки і т. Д.

Тигр із солоного тіста

Символ 2022 року своїми руками можна зробити з солоного тіста. Підключіть до творчого процесу дітей, щоб їх фантазія розвивалася.

Етапи створення забавного тигреня:

 1. Борошно і сіль (дрібний помел) змішують 1: 1, заливають водою, ліплять тісто, як на вареники. Його відправляють в холодильник на годину.
 2. З тіста скачують 2 кульки – голова і тулуб. З’єднують їх разом.
 3. Додають вушка, мордочку.
 4. Формують лапи.
 5. Всі деталі з’єднують.

 6. Фігурки відправляють в духовку на годину при 50 ° С.

 7. Готові фігури остуджують, потім розфарбовують на свій розсуд.

Розфарбувати тигренят можуть навіть діти.

Можливі різні варіанти вироби.

Як зшити тигра своїми руками

Іграшки з фетру, флісу, замші виглядають яскраво і прості в створенні. Але, щоб зшити символ 2022 року своїми руками, потрібні викрійки. Зробити їх можна за такими шаблонами:

Багато інших викрійок можна знайти в мережі.

Зазначена кількість деталей вирізують, зшивають, наповнюють синтепоном або холлофайбером. Творчий процес схожий з майстер-класом по створенню ялинкової іграшки. Готову фігурку прикрашають контурними фарбами або маркерами, обклеюють шматочками тканини, декорують намистинками (на вибір). Головне, не поспішати, щоб зробити акуратну роботу.

Тигр орігамі

Ця техніка не дуже проста, але докладні інструкції допоможуть виготовити символ року своїми руками:

 1. На виворітній стороні квадрата (15х15) намічають згин по діагоналі. До нього складають верхній і нижній кут.
 2. Краї ще раз підгинають до центру.
 3. Заготівлю повністю розгортають.
 4. По лінії, наміченої в 3 пункті складають лист.
 5. Кут відгинають в протилежну сторону.
 6. Пункт 4, 5 повторюють із зворотного боку.
 7. За намічених лініях роблять зигзаг.
 8. Праву частину згинають.
 9. Правий кут підвертають, формуючи ніс.
 10. За пунктирною лінії (в 9 пункті) роблять складку «горою ».
 11. 2 половини (зверху і знизу) з’єднують.
 12. Праву сторону зсередини розкривають, формують складку-виточки.
 13. Заготівлю перевертають.
 14. Аналогічну складку роблять із зворотного боку.
 15. Фігуру згинають по пунктирною лінії, намічають задні лапи.
 16. Поруч формують другу складку.
 17. Виріб розкривають зсередини, як вказує стрілка.
 18. Деталь сплющують, підвертають низ.
 19. Бічні сторони підгинають по пунктирною лінії.
 20. Праву половину складають.
 21. Верхній кут на голові згинають вперед.
 22. Роблять зигзаг по пунктиру.
 23. Вухо відводять назад.
 24. Заготівлю перевертають.
 25. пункт 21 23 повторюють, щоб зробити друге вухо.
 26. Гострий виступ на морді прибирають.
 27. Для цього роблять зворотний складку.

Виходить об’ємна фігурка, яка може стояти без опори. Для роботи рекомендується брати кольоровий квадрат з білою виворотом, щоб полегшити процес складання, а також виділити подушечки вусів.

На готової фігурці малюють очі, ніс, смужки.

Існують більш прості схеми створення символу 2022 року:

Фігурки виходять плоскі, але яскраві і забавні. Їх можна прикріпити до стелі, арки або люстрі.

Дитячі аплікації на Новий 2022 рік

Аплікації – це один з найпростіших способів створити символ 2022 року своїми руками.

Дуже стильно виглядає виріб в африканському стилі в техніці граттаж. Для її створення потрібно підготувати аркуш білого, чорного паперу, воскові крейди, а також палички фломастери, чорний пластилін, пластикові очі. Також знадобляться ножиці, клей, лінійка, зубочистки.

Виготовляють аплікацію за таким за таким планом:

 1. За шаблоном роблять деталі, вирізають їх.

 2. Їх хаотично розфарбовують крейдою яскравих кольорів.

 3. Яскравий фон зафарбовують щільним шаром гуаші, дають їй висохнути.

 4. З білого паперу вирізують довгу смужку шириною 2 3 см. Її розфарбовують фломастерами, формують бахрому.

 5. Після висихання фарби зубочисткою проколюють очі, ніс, смужки, а також інші елементи (як на фото).

 6. За краю голови приклеюють бахрому.

 7. На голову приклеюють вуха, очі (готові або з пластиліну).

 8. Воскові палички приклеюють до мордочці пластиліном. Це будуть вуса.

 9. Між собою з’єднують 3 воскові палички, на кінці роблять пензлик з кольорового паперу.

 10. Всі елементи з’єднують за допомогою клею.

Фігурку можна приклеїти на папір і вставити в рамку або просто прикріпити до стіни. Така виріб прикрасить святковий інтер’єр.

З дітьми можна виготовити такі яскраві аплікації

В’яжемо тигреня гачком

У цьому відео показано як швидко і просто зв’язати тигреня гачком:

Символ 2022 року, створений своїми руками, принесе приємні емоції і прикрасить ваш будинок. А господар року оцінить старання, принесе успіх, забезпечить захист на цілий рік.

Друзі, Вам подобається ця стаття? Поділіться з друзями!
Коліжанка - жіночий інтернет-журнал