Хочеш, щоб і на твоєму підвіконні нарешті було свято орхідей? Сьогодні на порядку денному – найнешкідливіший спосіб, що змушує орхідею набрати бутони. Щоб позбавитися комплексу неповноцінності після ознайомлення з квітучими каскадами на підвіконнях знайомих та сусідів.
Чому безневинний, а не найкращий?
Орхідея Фаленопсіс – хитра і підступна рослина, які дуже бояться за свою шкіру. Вона цвіте у двох випадках:
- Коли йому дуже довго було гаразд. Стоїть вона собі влітку на підвіконні, ніжиться під променями сонця, запасає поживні речовини і збирає сили. І восени вибухає квітконосами із численними бутонами. Не звертайте уваги на прив’язку до літа: насправді період спокою у фаликів немає.
І так і буде фаленопсіс цвісти, поки сили не закінчаться і не доведеться збирати їх знову. Якщо умови хороші, процес може бути нескінченним
- Коли йому стало зовсім погано. Фаленопсіс, відчуваючи швидкий кінець, намагається дати насіння через інстинкт виживання. А насіння без квітів, як правило, не буває.
Всі методи, що “примушують фаленопсіс цвісти”, – це все про другий пункт. Їхня дія зводиться до створення сильного стресу для орхідеї, нехай і не ставить її життя під загрозу (на погляд квітникара). Холод, темрява, відмова від поливу на місяць, всілякі часникові речовини, йод, водень та інша нісенітниця.
Другу на замітку: Полив нашатирем, йодом, перекисом водню та іншими їдкими рідинами – сильно обпалює коріння. Це не “диво-підживлення, рецепт якого випросила у сусідки”, а джерело сильного стресу
Навіть я, не звикли сюсюкатися з кімнатними та садовими рослинами, не готовий ризикувати фаленопсисом, щоб потішити свою пихатість. Я знаю тільки один, більш-менш безпечний спосіб влаштувати стрес орхідеї і змусити її випустити квіткову стрілку.
Пропоную свій план
Для початку підготуй орхідею до цвітіння: нагодуй її 2-4 рази з інтервалом у 10 днів. Щоб у рослини був який-небудь, а запас харчування. Не можу не нагадати, що фаленопсис для набору бутонів потрібне світло.
Це НЕ РЕКЛАМА! Можна брати будь-які аналогічні добрива інших виробників
Підживлення – мінеральними добривами: або “Для орхідей”, або “Для квітучих”, але розводь у 2 рази слабший. Фаленопсіс буде радий.
А тепер настав час гарячого душу – саме температура води 45-60 ° C стане тим самим стресом. Зроби його, коли настане час чергового поливу. Тільки пам’ятай, що вода має бути такої температури, щоб твоя рука терпіла. Для надійності результату повторювати лазневі процедури можна кожні 2-3 тижні.
Другу на замітку: Частіше робити не варто. Ефект не посилитися, а хитровироблений фаленопсіс може перестати вважати гарячу воду чимось жахливим