Раніше думала, що спатифілум примхлива квітка, листя то сохло на кінчиках, то ставало м’яким і млявим. Але згодом мені вдалося з ним потоваришувати. Тепер я знаю, що щільне та блискуче листя жіночого щастя залежать від двох факторів: якісного ґрунту та правильного поливу.
На перший погляд, здається – що тут такого?! Для всіх рослин потрібен ґрунт та полив. Але без знання переваг цієї квітки квіткарі-початківці роблять банальні помилки, які можуть варто і рослини.
Особливу увагу звертаю на якість ґрунту
Квітці потрібний легкий слабокислий грунт, що добре пропускає повітря і вологу. Огородня земля для жіночого щастя не підходить.
Я використовую такий склад у рівних частках:
- верховий торф;
- перегній;
- листова чи дернова земля;
- чистий річковий пісок або дрібно колота цегла;
- деревне вугілля;
- шматочки кори (краще соснової).
Якщо готувати самостійно немає бажання чи можливості, можна взяти суміш (1:1) з універсального ґрунту та кокосового субстрату (одного покупного ґрунту буде мало). Ці склади будуть поживними та вологоємними.
На дно горщика шаром в 2 см обов’язково укладаю дренаж з битої цегли, гальки або керамзиту, який виключить застій води, а значить, і загнивання коріння.
Зверніть увагу! Не можна пересаджувати жіноче щастя під час активного цвітіння.
Не переливаю і не допускаю пересихання
Знаю, що багато квітникарів, особливо ті, у кого якісь проблеми з рослинами, не можуть визначитися з вибором води, що використовується, і правильним режимом поливу. Полив, безперечно, є важливим фактором догляду.
Для поливу необхідна м’яка чиста вода, відстояна протягом 2-3 діб, обов’язково тепла, 18-23 градусів. Корисним буде використання фільтрів, які затримують різні домішки.
Це класичні рекомендації, що даються у багатьох довідниках. Я сама раніше відстоювала та спеціально готувала воду для поливу. Але через багато років почала поливати простою водопровідною водою, і не змінилося нічого. Тому тепер не турбуюся, головне, щоб вода була не холодна. У нас ще в будинку вода м’яка, інакше можна додавати трохи лимонки, щоб не було білого нальоту на грунті.
Сигнал для проведення поливу – кінчики листя, що опустилися.
Поливаю маленьким струмком по колу, лійкою з дрібними отворами. Інтенсивність та частота поливу залежать від пори року: вологість повітря та температура в приміщенні сильно відрізняються.
Взимку потреба у волозі зменшується, достатньо 1 ранкового помірного поливу на тиждень. Якщо опалювальні прилади, що працюють, призводять до сухості повітря, потрібен дворазовий полив на тиждень.
Сухе повітря може викликати мимовільне випаровування вологи з поверхні листя, що збільшить його вологість і другий полив не буде потрібно. Зволожувач повітря – ще одне рішення додаткового поливу.
Крім поливу, спатифілум потребує обприскування листя з пульверизатора. Це буде додатковою вологою та очищенням від пилу, що осідає на листя, а сам вони будуть блискучими.
Літо приносить спекотну погоду та низьку вологість. У цей час рослині потрібно більше вологи: рясний вечірній полив кожні 3 дні.
Прекрасно відгукується рослина на протирання вологою серветкою та обприскування, які бажано проводити до 3 разів на день.
Важливо! При обприскуванні слід уникати попадання крапель на квітку.
Утримання вологи сприяє встановлення горщика в піддон із керамзитом.
Навесні та восени температура та вологість повітря залежать від погоди, що відповідно потребує різного поливу. У теплі сонячні дні потрібен щедріший полив, а в холодні похмурі – об’єм води зменшують.
Спатифілум легше переносить недостатній полив, що можна виправити, додавши кількість води. Перезволоження загрожує загниванням коріння та появі грибка, а така проблема вирішується складніше і потребує часу.
За вибір якісного грунту і комфортний режим поливу моє жіноче щастя радує своїм здоровим глянсовим і щільним листям. Ми часто шукаємо, чим би полити квітку, щоб вона цвіла або мала шикарне листя, але забуваємо про основи, яких найчастіше достатньо.
Дякую, що дочитали статтю до кінця. Якщо будуть доповнення, із задоволенням ознайомлюся з ними у коментарях. Здоров’я та удачі Вам, дорогі читачі.