Що потрібно зробити з смородиною на початку весни, щоб мати великий врожай? Закладаємо великий урожай вже навесні!

Чорна смородина навесні прокидається однією з найперших. Для отримання багатого врожаю цієї корисної і смачної ягоди потрібно забезпечити культурі правильний догляд. Займатися цим необхідно з настанням перших сонячних днів і до того, як почнуть набухати бруньки.Що потрібно зробити з смородиною на початку весни, щоб мати великий врожай? Закладаємо великий урожай вже навесні!

Давайте дізнаємося, які заходи повинні обов’язково проводитися рано навесні для чорної смородини.

Очищення чагарнику

Практично відразу після того, як встановиться тепла погода, потрібно очистити ґрунт навколо чагарників. Забирається покривний матеріал, якщо використовувався, торішнє листя і стара мульча, так як в них можуть зимувати різні шкідники і спори грибів.

Все сміття не тільки збирається, але і спалюється або виноситься за межі ділянки. Це допоможе запобігти ризику зараження смородини патогенною мікрофлорою під час розпускання бруньок.

Обрізка

Проводиться обрізка смородинових кущів до того, як набухнуть пучки. Використовуються садові ножиці або секатор. Інструмент попередньо потрібно продезінфікувати і добре заточити.

Видаляються всі пошкоджені морозом, зламані, деформовані і сухі гілки, а також пагони, які згущають кущ. Уважно оглядаються бруньки, якщо вони будуть потовщеними, забирається вся гілка. Швидше за все, всередині бруньок знаходяться личинки кліща.

Підгодівля

Перше внесення добрив проводиться рано навесні, до набухання бруньок. Використовуються склади, що містять фосфор, азот і калій. Найкраще вносити поживні речовини кореневим методом-під час поливу.

Можна використовувати розчин нитроаммофосфата. Для його приготування береться 30 г препарату і розчиняється в 10 л води. На один кущ витрачається 5 л готового розчину.

Обробка від шкідників

З початку весни смородину атакує бруньковий кліщ, тому так важливо проводити профілактичні обробки. Можна використовувати практично будь-який препарат, спрямований на боротьбу з цим шкідником. Головне, строго дотримуватися інструкції. Процедура проводиться до набухання бруньок.

В якості профілактики можна застосовувати настій на цибулинні або часниковий настій. Але ці засоби менш ефективні, ніж хімічні препарати.

Весняний полив

Чорна смородина є посухостійкою культурою. У чагарнику поверхнева коренева система, тому рослина отримує достатню кількість вологи після танення снігу. Занадто рясне зволоження може спровокувати початок гниття коренів.

Якщо зима була малосніжною, а весна тепла і суха, полив смородині необхідний. Однак перший полив проводиться не раніше, ніж почнеться формування зав’язі. Тому не обов’язково поливати чагарники рано навесні.

Правильний і ранній догляд за чорною смородиною є запорукою багатого і якісного врожаю смачних ягід. Тому так важливо проводити доглядають заходи до того, як набухнуть нирки.

А як за чорною смородиною навесні доглядаєте ви? Діліться своїм досвідом і знаннями в коментарях з початківцями садівниками.

Друзі, Вам подобається ця стаття? Поділіться з друзями!
Коліжанка - жіночий інтернет-журнал