Що не можна робити коли померла близька людина?

Втрата близьких і просто знайомих людей завжди жахливо переноситься, особливо якщо смерть сталася несподівано і рідні не налаштовували себе підсвідомо на сумний результат (як у випадках, коли рідна людина або друг хворів, або довго лежав у лікарні). Настають важкі дні, родичі психологічно нестійкі, пригнічені і насилу сприймають те, що відбувається після смерті. Не дивно, що в цей час люди губляться і не розуміють, що робити, якщо померла близька людина, і в яку фірму або службу звертатися.

Що не можна робити коли померла близька людина?
Що не можна робити коли померла близька людина

Нижче постараємося розглянути порядок дій, якщо хтось помер, але головна порада – заспокойтеся, зберіться і займіться оформленням всіх документів і підготовкою до похоронів, щоб з чистою совістю відпустити в інший світ родича, друга або просто знайомого.

Що треба робити, коли померла людина?

Головне для родичів, які зазнали втрати — максимально швидко зв’язатися з бюджетною ритуальною службою, викликати до покійного перевіреного агента з надійного похоронного бюро і доручити професіоналам всі дії, пов’язані з похоронами і підготовкою тіла до поховання. Чим оперативніше рідні зорієнтуються, тим більше шансів виключити зустріч з нелегальними чорними похоронними агентами. Якщо ж невідомий співробітник ритуального агентства все-таки з’явиться, необхідно набратися сміливості і твердо відмовитися від таких послуг, довірившись тільки легальним перевіреним фірмам.

Що робити, якщо людина померла вдома?

Давайте розберемо конкретно, що робити, коли вмирає близька людина вдома:

  1. Зв’яжіться з перевіреною фірмою, що надає Ритуальні послуги, і запишіть всі дані агента, який буде з Вами працювати, усувати проблеми і організовувати поховання.
  2. Зателефонуйте в швидку і відділення поліції, приготуйте заздалегідь (поліс медичного страхування), головне посвідчення особи (паспорт або свідоцтво про народження, своє і померлого) і документи, що підтверджують особи всіх, хто перебував з покійним на момент його смерті.
  3. По приїзді медпрацівники зафіксують факт смерті, оформлять необхідні документи і відправлять тіло в морг. Якщо раптом померлий виявиться живим (буває, що приймають за смерть кому чи інші стани хворого), медпрацівники нададуть першу допомогу і відвезуть хворого в медичний заклад.
  4. Працівники бюджетної похоронної служби, а також представники легальних приватних офіційних похоронних агентств проконсультують Вас щодо подальших дій і захистять від чорних шахрайських схем.
  5. По приїзді вашого похоронного агента звірте його дані (посвідчення особи, паспорт або водійські права, а також службове посвідчення і різні установчі документи підприємства) з даними, які були записані під час дзвінка в агентство. Ці дії допоможуть переконатися, що перед Вами — легальний агент, а не людина, яка наживається на смерті і отримала дані людей, що знаходяться в біді, від невідомих інформаторів.

Коли померла людина, що робити: основні дії

Для організації власними силами похоронного процесу, поминок та інших заходів, пов’язаних з офіційним прощанням після смерті, необхідно пам’ятати, що перевезення померлого бюджетною міською службою повинна здійснюватися безкоштовно, а ви повинні знати, в який саме морг доставлять тіло і звідки його потім можна буде забрати з усіма необхідними документами.

Не забудьте також після звернення в ритуальне бюджетна установа виконати наступні дії:

  1. відкрити вікна, якщо на вулиці холодно;
  2. відключити опалення або пересунути тіло подалі від джерел тепла;
  3. прикрити померлого простирадлом або іншою бавовняною тканиною.
  4. Після дочекайтеся представників органів влади, які констатують природну смерть, оформлять всю необхідну документацію і відправлять померлого в морг.

Основні операції при оформленні смерті

Алгоритм дій, незалежно від того, де людина померла, наступний:

  1. Викличте лікаря, який зафіксує смерть. Коли людина вмирає з природних причин, медпрацівник оформляє все самостійно, в іншому ж випадку, якщо причина неясна, буде потрібно представник правоохоронних органів. Поліцейський складе протокол огляду тіла і можливого місця злочину, виключить можливий насильницький вплив на покійного і видасть документ (протокол) з попереднім зазначенням причин смерті.

    Зверніть увагу, що даний документ повинен бути завірений.

  2. Тепер необхідно визначитися, куди відправляти тіло. Для відправки в морг викликається спеціальне перевезення, представникам якої пред’являються після прибуття протокол і медбланк, в якому констатовано факт смерті. Ця ж служба видає направлення для оформлення свідоцтва. Якщо ж тіло вирішено забальзамувати, звертайтеся в ритуальну службу.
  3. На другий день після смерті бажано почати оформлення медичного документа про смерть. Не забудьте взяти з собою бланк, який був виданий лікарем після приїзду, поліцейський протокол огляду, медкарту померлого. Поліклініка за місцем прописки або проживання померлого (медустанова, до якого він був прикріплений) видасть Свідоцтво для померлого, якщо він звертався до лікаря не пізніше 2 тижнів тому, в інших випадках мед-свідоцтво видається після судмедекспертизи або патологоанатомічного розтину.
  4. Мед-відповідь з поліклініки або від судмедексперта відноситься в ЗАГС, де буде оформлена довідка спецформи і нове свідоцтво.

Людина померла в лікарні – що робити?

Якщо смерть наздоганяє родича в лікарні, необхідно зв’язатися з перевіреним ритуальним агентством, як і в разі, коли людина вмирає вдома. Але швидку допомогу викликати вже не буде необхідності, тому що коли про загибель повідомляють з лікарні, значить, реанімаційні заходи вже не потрібні і смерть констатована. У морг тіло передається лікарями самостійно, як і вся необхідна інформація до відділу поліції для виключення того, що загибель сталася з неприродних причин або через лікарську помилку.

Не забудьте при дзвінку в агентство записати дані агента, щоб потім звірити їх після прибуття і не передавати інформацію про померлого людям, до яких ви не зверталися за допомогою — Найчастіше це шахраї.

Порядок дій, якщо родич помер у медичному закладі

У лікарні помирає людина – що робити далі? Радимо слідувати такому алгоритму:

  1. Звернутися до офіційних легальним перевіреним похоронним агентам.
  2. Коли прибуде співробітник агентства, переконайтеся, що це офіційний представник агентства, і слідуйте з ним в морг. Там ви зможете оплатити всі супутні послуги і держмито за оформлення необхідної документації.
  3. Надайте ритуальному агентству всю необхідну інформацію і доручіть подальші посмертні заходи.

Що не можна робити, коли померла людина?

Існує ряд дій, які ні за яких умов не слід здійснювати, якщо хтось помер. Інакше велика ймовірність стати жертвою нелегальних похоронних служб. Щоб виключити неприємності, після смерті людини не слід:

  1. відповідати на дзвінки, особливо з невідомих телефонних номерів;
  2. розмовляти з представниками нелегальних похоронних служб, яким ви не дзвонили;
  3. пускати будь-яких незнайомців в будинок, навіть якщо вони будуть представлятися співробітниками Вашої ритуальної служби, не пред’являючи при цьому посвідчення.
Друзі, Вам подобається ця стаття? Поділіться з друзями!
Коліжанка - жіночий інтернет-журнал