Салат “Сніданок туриста” з рисом на зиму — це закуска, яка має різні інтерпретації. У сьогоднішній збірці представлені популярні варіації, серед яких кожен знайде свого фаворита. Рецепти досить прості і бюджетні. Закуски виходять ситними і дуже смачними, добре доповнюють м’ясні і рибні страви.
Салат «Сніданок туриста» з рисом і томатною пастою
Салат “Сніданок туриста” з рисом і томатною пастою володіє апетитним ароматом і яскравим смаком. Закуска стане паличкою-виручалочкою, урізноманітнює меню, допоможе швидко збагнути на стіл і заощадити час. Салат зазвичай використовують в якості доповнення до головного частування.
Час готування – 1 ч. 00 хв.
Час приготування – 20 хв.
Порції – 4
Інгредієнти:
- Цибуля ріпчаста – 2 шт.
- Рис напівготовий – 2 ст.
- Вода – 500 мл.
- Томатна паста – 0,5 ст.
- Капуста листова – 1 пучок.
- Цукор-пісок – 1 ст.л.
- Оцет 9% – 2 ст.л.
- Морква – 2-3 шт.
- Зелень – за смаком.
- Сіль – 1 ст.л.
- Суміш перців молота – за смаком.
- Олія соняшникова – 100 мл.
- Лавровий лист – 3 шт.
Процес приготування:
Крок 1. Готуємо продукти. Детально вимивши крупу, ставимо варитися на 10 хвилин.
Крок 2. Промиваємо зварений до напівготовності рис і відкидаємо на друшляк. Поки стікають надлишки води, зчищаємо з цибулі верхній шар і скоблим морквину ножем або знімаємо шкірку економкою, а потім нарізаємо брусочками. Салатну капусту грунтовно промиваємо.
Крок 3. Сковорідку ставимо на конфорку і розігріваємо. Наливаємо соняшникову олію. Цибуля опускаємо в киплячу олію і пасеруємо до прозорого стану. Далі закидаємо морквину і обсмажуємо.
Крок 4. Ріжемо капустяні листя ( можна використовувати будь-яку капусту ) і відправляємо з рисом до обсмажування.
Крок 5. Рубаємо промиті кропні парасольки і присмачуємо ними блюдо. Солимо і перчимо, для балансу смаку солодом, а для аромату кладемо лаврушку. Як ароматизаторів можна використовувати інші прянощі.
Крок 6. У воді розчиняємо томатну пасту (натуральну, з чистим складом), вливаємо в сковорідку. Перемішавши, тушкуємо 20 хвилин.
Крок 7. У висновку вливаємо оцет і перемішуємо. Пол-літрові ємності вимиваємо і прогріваємо над парою. Перед цим можна замочити їх в содовому розчині. Простерилізовані банки наповнюємо салатом, скориставшись прихватками, щоб не обпектися.
Крок 8. Закриваємо баночки під ключ. Якщо використовуємо гвинтові банки, то кришки беремо обов’язково нові. Це гарантує, що закатки не вибухнуть і термін зберігання збільшиться. Поставивши на кришки, чекаємо охолодження. Для того щоб закрутки остигали повільно, накриваємо рушником або загортаємо в ковдру.
Крок 9. Після охолодження закрутки зберігаємо в погребі. Перед вживанням консервацію розігріваємо або подаємо в охолодженому стані до м’яса або іншим головним стравам. Заготівля виручить зайнятих людей і скоротить час на приготування смачного обіду. Смачного!
Салат «Сніданок туриста» без оцту на зиму
Салат “Сніданок туриста” без оцту на зиму – оригінальне частування з бюджетних продуктів. Готується легко і не створить ніяких незручностей. Заготівля прекрасно зберігається, незважаючи на відсутність оцту. Натуральна кислота томатів виступає консервантом. Приготуйте, гарантую – вам сподобається!
Час готування – 1 ч. 30 хв.
Час приготування – 20 хв.
Порції – 8 * 700 гр.
Інгредієнти:
- Цибуля ріпчаста – 1 кг.
- Рис – 1 ст.
- Томат свіжовичавлений – 3 л.
- Морква – 1 кг.
- Сіль – за смаком.
- Перець солодкий – 1 кг.
- Олія соняшникова – 1 ст.
Процес приготування:
Крок 1. Готуємо продукти. Томати промиваємо і подрібнюємо через м’ясорубку або в комбайні. Шкурку знімаємо за бажанням, попередньо ошпарив окропом і видаливши плодоніжки. Перці промиваємо і витягуємо нутрощі, видаляємо перегородки і промиваємо. З цибулі і морквини зчищаємо лушпиння і шкірку. Ополіскуємо під краном.
Крок 2. Виливаємо в таз перекручені томати і ставимо кип’ятити. Далі вливаємо дезодорує соняшникову олію. Натираємо на терці морквину і закладаємо в киплячу заливку. Варимо 10 хвилин.
Крок 3. Нарізаємо цибулини півкільцями і занурюємо в киплячий томат. Тушкуємо 10 хвилин.
Крок 4. Перці нарізаємо смужками. Закидаємо в таз і варимо 10 хвилин.
Крок 5. Поки тушаться овочі, промиваємо крупу і засипаємо до овочів.
Крок 6. Розмішавши, тушкуємо заготівлю 40 хвилин. Простерилізовані ємності наповнюємо салатом. Закриваємо ключем. Ставимо на кришки і закутуємо.
Крок 7. Для тривалого зберігання закрутки перед закруткою стерилізуємо в великій каструлі. Для пів-літрових банок досить півгодини. Для банок більшого обсягу збільшуємо час стерилізації. Остуджуємо і переміщаємо в шафу з консервацією. Смачного!
«Сніданок туриста» на зиму з капустою
Сніданок туриста на зиму з капустою володіє багатим смаком і чимось нагадує ліниві голубці. Якщо ж доповнити закуску котлетами, отримаємо чудове поєднання і ситний варіант обіду. Салат готується елементарно, без будь-яких перешкод. Приготуйте, і заощадите час взимку.
Час готування – 1 ч. 00 хв.
Час приготування – 15 хв.
Порції – 1 л.
Інгредієнти:
- Цибуля ріпчаста – 40 гр.
- Рис – 150 гр.
- Капуста білокочана – 200 гр.
- Помідори – 150 гр.
- Морква – 40 гр.
- Оцет 9% – 1 ст.л.
- Сіль – 0,5 ч.л.
- Олія соняшникова – 40 мл.
Процес приготування:
Крок 1. Підготувавши компоненти, зчищаємо з цибулі і моркви лушпиння і шкірку. Цибулю нарізаємо прийнятним кубиком. Морквину натираємо на терці. Для великих порцій зручніше використовувати кухонну техніку.
Крок 2. З капустяного вилка знімаємо під-в’ялі листя. Відрізаємо шматок і ріжемо соломкою.
Крок 3. У товстостінній каструльці проколюємо соняшникову олію. Закинувши цибулю з морквиною, пасеруємо пару хвилин.
Крок 4. Поки овочі спасеруються, промиваємо томати і ріжемо часточками, видаливши плодоніжки. До припущеним овочам вивантажуємо капусту і томати. Тушкуємо не більше 5 хвилин. Капуста осяде за цей час.
Крок 5. Поки овочі тушаться, промиваємо рисову крупу. До тушкованим овочам висипаємо рис. Якщо виділилося мало рідини, вливаємо півсклянки гарячої води. Солимо.
Крок 6. Прикривши кришкою, тушкуємо 20 хвилин. На завершення вливаємо ложку консерванту ( оцтову кислоту ). Розмішавши, відключаємо плиту. За час готування грунтовно вимиваємо баночки невеликого обсягу, проколюємо в мікрохвильовці, а закрутки кип’ятимо.
Крок 7. Наповнивши банки, гарячим салатом, герметично закупорюємо.
Крок 8. Перевертаємо догори дном, прикриваємо махровим рушником і чекаємо, коли охолонуть.
Крок 9. Заготовки переносимо в комору або інше приміщення для зберігання консервації. Смачного!
Салат з рисом і кабачками на зиму
Салат з рисом і кабачками на зиму – запам’ятовується апетитне частування, яке обов’язково знайде поціновувачів. Простий процес освоїть як кулінар з досвідом, так і початківець. Консервація добре зберігається і чудово підходить для зайнятих людей. Доповнивши закуску чимось м’ясним, вийде повноцінний обід або вечерю.
Час готування – 1 ч. 10 хв.
Час приготування – 20 хв.
Порції – 2
Інгредієнти:
- Цибуля ріпчаста – 250 гр.
- Рис – 1/4 ст.
- Окріп – 170 мл.
- Морква – 250 гр.
- Часник – за смаком.
- Цукор-пісок – 2-3 ст.л.
- Оцет 9% – 25 мл.
- Кабачки – 500 гр.
- Помідори – 250 гр.
- Сіль – 1/2 ст.л.
- Перець солодкий – 1 шт.
- Олія соняшникова – 1/4 ст.
- Перець чорний мелений – 1/3 ч.л.
Процес приготування:
Крок 1. Готуємо інгредієнти. Плоди вибираємо виспілі і м’ясисті, але невеликі. Скляні ємності невеликого обсягу замочуємо в мильному розчині. Обдаємо струменем води. Розміщуємо в духовці або мікрохвильовці і прогріваємо. Кришки опускаємо в окріп.
Крок 2. Овочі добре промиваємо, вирізаємо плодоніжки. У перцю вичищаємо серцевину і перегородки. Розрізавши плоди на сегменти, закладаємо в чашу подрібнювача ( можна використовувати м’ясорубку або комбайн ).
Крок 3. Прокручені овочі виливаємо в товстостінну каструльку з подвійним дном. Наливаємо рафіновану олію. Солимо і перчимо, балансуємо смак цукром.
Крок 4. З моркви і цибулин зчищаємо шкірку і лушпиння. Подрібнюємо овочі, морквину подрібнюємо теркою, цибулю нарізаємо ножем. Вивантажуємо нарізку в заливку.
Крок 5. Вимиті кабачки позбавляємо від хвостиків і ріжемо кубиками. Завантажуємо в каструлю з соусом. Якщо плоди великі, зчищаємо шкірку і вичищаємо нутрощі.
Крок 6. Поміщаємо каструлю на конфорку і доводимо до кипіння. Засипаємо добре вимитий рис і доливаємо окріп. Рис використовуємо кругло-зернистий або довгозернистий на свій розсуд. На результаті це не відіб’ється. За короткий час теплової обробки, крупа не встигне сильно розваритися.
Крок 7. Після вторинного закипання мінімізуємо температуру і тушкуємо 20 хвилин. Не забуваємо прикрити і іноді помішувати. На завершення процесу кладемо рубаний часник і вливаємо оцет. Прогріваємо не більше двох хвилин.
Крок 8. За простерилізованим баночкам розкладаємо гарячий салат, злегка утрамбовуючи. Закупорюємо стерилізованими кришками.
Крок 9. Закутує ковдрою і чекаємо охолодження. Через час поміщаємо на полицю шафки з консервацією. Перед вживанням заготівлю можна розігріти і доповнити котлетами або м’ясом. Закуску можна їсти холодною. Смачного!
Салат з рисом і баклажанами на зиму
Салат з рисом і баклажанами на зиму володіє цікавим смаком і сподобається всім, хто любить зимову консервацію. Ароматне частування відмінно поєднується і з рибою, і з м’ясом. Соковита закуска підкорить всіх з першого разу. Процедура консервації зажадає зусиль, але зменшить час на підготовку в майбутньому.
Час готування – 1 ч. 00 хв.
Час приготування – 15 хв.
Порції – 2
Інгредієнти:
- Цибуля ріпчаста – 1 шт.
- Рис – 1 ст.
- Вода – 1,5 ст.
- Томатний сік – 1,5 ст.
- Часник – 3 зубчика.
- Цукор-пісок – 1 ч.л.
- Оцет 9% – 1 ст.л.
- Баклажани – 1 шт.
- Помідори – 200 гр.
- Сіль – 1 ч.л.
- Перець болгарський – 2 шт.
- Олія соняшникова – 4 ст.л.
Процес приготування:
Крок 1. Готуємо овочі, промиваємо і витираємо їх. Відразу ж замочуємо скляні банки в розчині з содою, вимиваємо зі щіткою від забруднень. Ополоснувши під сильною струменем, переміщаємо в духовку або мікрохвильовку прокалитися. Кришки-закрутки кип’ятимо у воді або прогріваємо в духовці.
Крок 2. Промивши гарненько рис, закладаємо його в посуд для варіння. Вливаємо 1,5 склянки води і відварюємо до напівготовності чверть години. Після чого вивантажуємо в сито і добре промиваємо. Крупа може бути кругло-зернистий або довгозернистий.
Крок 3. З ріпчастої цибулі зчищаємо лушпиння і нарізаємо брусочками. Промиті солодкі перці позбавляємо від насіннєвої коробки і нарізаємо напів- або чверть кільцями. Для яскравості можна взяти плоди різних кольорів.
Крок 4. Ополоснувши баклажан, подрібнюємо плід кубиками. Метод нарізки визначаємо самостійно. Щоб заготівля не перетворилася в кашу, краще дотримуватися середній розмір.
Крок 5. У прогріту соняшникову олію опускаємо овочі і злегка припускаємо нарізку.
Крок 6. Промивши помідори, нарізаємо плоди скибочками, тиснемо очищені часникові часточки часнику. Вивантажуємо до обсмажуванні.
Крок 7. Злегка обсмаживши, поливаємо томатним соком. Можна пробити томати в блендері самостійно і процідити через застелене марлею сито. Посолив, балансуємо смак цукром.
Крок 8. В овочеву заправку закладаємо відварений рис. Тушкуємо 25 хвилин.
Крок 9. На завершення присмачуємо оцтовою кислотою. Перемішуємо і відключаємо нагрів.
Крок 10. За простерилізованим банкам розділимо гарячий салат. Щоб не обпектися, застосовуємо прихватки.
Крок 11. Закупоривши, уклавши на бочок і закутавши, чекаємо, коли заготівля охолоне.
Крок 12. Закуску поміщаємо на запаси в шафку або підвал. Розігрів і доповнивши, наприклад, котлетами, дегустуємо. Смачного!