Розмноження фіалок: ефективні поради, після яких майже всі листочки приймаються

Свекруха порадила просту схему пророщування фіалок, тепер використовую лише її. Майже всі листочки приживаються

Коли починаєш ділитися досвідом розведення рослин, одні пишуть: «Навіщо так заморочуватися, досить сунути черешок у землю чи воду, і так росте само!», А іншим дійсно потрібні «танці з бунами». Тому питання розведення рослин завжди є актуальними. Що стосується фіалок, то я користуюся простим і надійним, як мені здається, способом розведення – живцюванням.

Розмноження фіалок: ефективні поради, після яких майже всі листочки приймаються

Звичайно, за канонами квітництва рекомендується займатися цим у весняно-літній, теплий та сонячний період року. Але я не завжди дотримуюсь цього правила.

Головне, на що звертаю увагу: вибір посадкового матеріалу. Лист повинен бути сильним і здоровим.

Розмноження фіалок: ефективні поради, після яких майже всі листочки приймаються

Не підходить для цієї мети листя, розташоване близько до землі, воно старе і ослаблене. Вибираю листя з другого чи третього ряду та обережно виламую.

Для підготовки черешка використовую гострий інструмент. Обов’язково дезінфікую ніж. Роблю різ з відривом 3 – 4 див від пластини листа під прямим кутом.

Розмноження фіалок: ефективні поради, після яких майже всі листочки приймаються

Підходящою ємністю для розміщення живців будуть невеликі бульбашки з вузьким шийком або склянки темного скла, попередньо вимиті та простерилізовані.

Воду беру тільки відстояну чи кип’ячену. Наливаю її в ємності, розчиняю в кожній таблетці активованого вугілля для попередження появи гнилі, бактерій та розвитку водоростей.

Зверніть увагу! Встановлюю листя у воду, заглиблюючи держак на глибину не більше 2 см. Для фіксації положення держака в склянці можна використовувати щільний папір з отворами або кришку. При установці слід стежити, щоб живець не торкався стінок судини.

Ємності з живцями переношу у освітлене тепле місце. Рівень води слід підтримувати незмінним, додаючи відстояну воду.

Залежно від сорту коріння почнуть з’являтися протягом місяця. Коріння величиною 1 – 1,5 см це сигнал: настав час пересаджувати живці в грунт.

Краще використовувати спеціальний ґрунтозміш для сенполій. Універсальний грунт надто насичений, він для фіалок не підходить.

Я беру листову землю (4 частини), додаю торф (3 частина) та великий пісок (1 частина). Таке слабокисле, пухке, добре пропускає повітря, склад годиться для фіалок.

Маленькі пластикові стаканчики з дренажними отворами – ідеальний варіант для висадження живців. Насипаю дрібний дренаж на 1/3 висоти, досипаю до верху підготовлений ґрунт. Зволожую його.

Висаджую живець разом з материнським листом на невелику глибину, щоб нова розетка легко пробилася на поверхню. Грунт довкола ущільнюю, поливаю.

Розмноження фіалок: ефективні поради, після яких майже всі листочки приймаються

Накриваю ємності пакетом або окремо кожну склянку великою склянкою для збереження вологи.

Коли нова рослина досягне 4 – 5 см, значить вона прижилася і почався зріст, материнський лист зрізаю.

Свої перші фіалки я виростила з листка, взяла 5 листків у свекрухи, з них прижилися відразу 3 листочки, на той час мене – квітникара-початківця це дуже порадувало! Свекруха і за сумісництвом перший постачальник посадкового матеріалу для фіалок мені розповіла цю схему пророщування. Вони раніше з колегами на роботі часто обмінювалися фіалками, і тепер у неї велика колекція. Спочатку така процедура здалася мені складною, але насправді зовсім не так. Тепер головне правильно вибрати листочки для пророщування і не проґавити, коли вони дадуть коріння, пересадити і зробити тепличку.

А ви множите сенполії? До речі, першовідкривачем рослини був барон Вальтер Сен-Поль. Звідси та його назва.

Якщо мій досвід був корисним, буду вдячна Вам за «лайк».

Друзі, Вам подобається ця стаття? Поділіться з друзями!
Коліжанка - жіночий інтернет-журнал