Правильний догляд за орхідеями: 2 бюджетних засоби, які їм допоможуть

Довго не могла «подружитися» з орхідеями, поки не підказали два бюджетні засоби для догляду за ними.

Правильний догляд за орхідеями: 2 бюджетних засоби, які їм допоможуть
Після першого невдалого досвіду догляду за орхідеєю я почала вивчати це питання докладніше. Перша пара дорогих фаленопсисів, які я придбала у квітковій, вже за два місяці пропали. Я вже зневірилася і вирішила, що орхідеї це не моє. А вже на той час не була новачком, у мене успішно росли фіалки та фікуси. Про свій невдалий досвід я розповіла приятельці, а в неї їхня ціла колекція. Вона поділилася дітками своїх орхідей і порадила для їхнього догляду використати два простих засоби, які є на кухні у багатьох господарок.

Перший засіб – лимонна кислота. До своїх перших орхідей я не могла знайти підхід. То коріння засихало, то, навпаки, цвіло, та й цвіло воно мало, хоча при покупці обіцяли, що квітки «стоятимуть» мінімум 4 місяці. Саме для стимуляції цвітіння і продовження його термінів можна використовувати лимонку, і розвести в 2 л. гарячої води 1/5 год. л. порошку лимонної кислоти чи 1 ч. л. вижитого соку, остудити і цим розчином поливати орхідеї.

Тепер я вже знаю, що після кількох таких поливів орхідеї справді активно цвітуть.

Звичайна вода має слабку лужну реакцію, тому для орхідей не дуже підходить. А лимонна кислота нейтралізує кальцій та вивільняє енергію з вуглецем для рослини.

Крім того, лимонна кислота рятує від багатьох шкідників квітів. Грунт більше не буде загнивати і цвіліти, а орхідея розквітне як ніколи раніше. Лимонка зміцнює імунітет рослини, листя у квітів стає міцним і яскраво-зеленим.

Я зазвичай використовую лимонну кислоту 2 рази на 2 – 3 місяці. Можна додавати розчин прямо в горщик, кашпо, або обприскувати по листі. До речі, якщо протирати листя ватним диском, змоченим у розчині лимонної кислоти, можна очистити рослину від солей кальцію, які виділяються з продихів.

Другий засіб – звичайнісінька мелена кориця з супермаркету. Всі знають, що кориця має відмінні дезинфікуючі властивості і добре допомагає при застуді.

Правильний догляд за орхідеями: 2 бюджетних засоби, які їм допоможуть

І для рослин вона дає вражаючу користь:

  1. Відлякує та знищує комах-шкідників.
  2. Дезінфікує субстрат, звільняючи його від грибків та шкідливих бактерій.
  3. Загоює дрібні подряпини та пошкодження на рослинах, особливо після розсаджування, коли від материнської квітки відокремлюють діток.

Правильний догляд за орхідеями: 2 бюджетних засоби, які їм допоможуть

Молотою корицею я присипаю зрізи, коли відокремлюю діток, або найменші пошкодження на корінні та листі. Порошок прискорює відновлення та не дає загнити орхідеї. При цьому нові паростки та пагони починають рости з подвоєною силою, тому що кориця діє як стимулятор росту.

Якщо ви випадково залили орхідеї і в горщиках завелися мошки, просто зведіть їх за допомогою меленої кориці. Насипте 1 ч. л. кориці в горщик і незабаром мошка зникне.

Кориця діє як фунгіцид. 1/3 ч. л. кориці заливаю 1 склянкою гарячої води, розмішую і наполягаю до остигання. Цим розчином поливаю орхідеї, якщо є підозри, що у субстраті з’явився грибок. Цвіль знищується повністю.

Багато квітникарів впевнені, що орхідеї досить примхливі рослини, і далеко не кожен береться їх вирощувати: вони в’януть, пліснявіють, їх листя тріскається, цвісти відмовляються, або швидко скидають квітконоси. І в мене так було, але після того, як я налагодила догляд, і зрозуміла що потрібно фаленопсисам, вони стали радувати мене своїм тривалим цвітінням і шикарним щільним листям.

Дякую, що дочитали мою статтю до кінця. Сподіваюся, інформація була корисною. Всього вам доброго!

Друзі, Вам подобається ця стаття? Поділіться з друзями!
Коліжанка - жіночий інтернет-журнал