Набуття мощів Матрони Московської – 8 березня

8 березня Православна Церква святкує день набуття мощів блаженної Матрони Московської. Свята Блаженна Матрона Московська – велика подвижниця нашого часу.

Яке свято 8 березня? Набуття мощів Матрони Московської - 8 березня
Набуття мощів Матрони Московської – 8 березня

Вона прославилася неймовірною кількістю чудес та зцілень не лише за свого життя, а й після смерті. Помолитися біля святих мощів блаженної Матрони можна особисто відвідавши Покровський жіночий монастир у Москві. А можна замовити молебень про свої потреби через службу Єлиці Записки.

Незважаючи на те, що свята народилася сліпою, це не завадило їй стати однією з найшанованіших святих XX століття. Вже у підлітковому віці Матрона зцілювала людей. Щодня, за свідченнями очевидців, до неї звозили возами стражденних із навколишніх сіл. Один паралізований чоловік за рекомендацією блаженної три години повз із свого села до святого дому. Пройшовши таку непросту процедуру, невиліковно хворий пішов від стариці на своїх двох здоровим!

Значну частину свого життя Матрона прожила у Москві. Релігію не шанували, тому свята змушена була постійно змінювати дислокацію та ховатися від міліції. незважаючи на те, що віруючі, які давали притулок Матроні, позбавлялися своєї волі, багато хто був раді, що в їхньому будинку жила стариця. Зазвичай Матрона Московська наперед знала, що на неї буде облава, а тому йшла за кілька годин до візиту міліції. Тож упіймати її не вдавалося.

Померла Матрона у 1952 році, за кілька днів передбачивши точну дату своєї смерті. Через 46 років з благословення патріарха Алексія могила блаженної була розкрита. Члени Комісії Російської Православної Церкви перенесли мощі в Данилів монастир. Там було проведено експертизу щодо приналежності останків Матроні Московської. Матрону дізналися з опуклості у формі хреста на грудях: цю незвичайну особливість описували ще її сучасники. Після мощі були доставлені спочатку до Данилова, а потім до Покровського монастиря Москви. Тут вони й спочивають донині, доступні для поклоніння віруючим.

Покровителька здоров’я, сім’ї, дітей, вона як за життя, і після смерті чудовим чином допомагає людям. Якщо ви потребуєте молитовної допомоги, подайте записку про свої потреби на молебень до святої Матрони Московської через службу «Єлиці Записки».

Друзі, Вам подобається ця стаття? Поділіться з друзями!
Коліжанка - жіночий інтернет-журнал