4 січня – День пам’яті великомучениці Анастасії Путорозрішниці

Яке свято 4 січня, день ангела Анастасії
4 січня – День пам’яті великомучениці Анастасії Путорозрішниці

Про що просять у молитві та замовляють молебні святої Анастасії:

  • Молебень про засуджених та ув’язнених;
  • Молебень щодо допомоги у судових спорах;
  • Молебень про благополучні пологи;
  • Молебень про допомогу у рятуванні від алкоголізму / наркоманії та ін. залежностей;
  • Молебень про звільнення від пристрасті розпусти;

Великомучениця Анастасія Путорозрішниця

Свята Анастасія народилася в сім’ї римського сенатора-язичника та таємної християнки. Духовним наставником дівчинки був святий Хрісогон. Його стараннями Анастасія виросла переконаною християнкою. Це дуже не подобалося батькові дівчини і після смерті матері сенатор силою видав її заміж за язичника. Але Анастасія спромоглася знайти вихід зі становища: щоб триматися на відстані від нелюбимого чоловіка, свята переконала його в наявності у себе важкого захворювання.

Зі смертю батька дівчини чоловік почав регулярно бити християнку. Так він сподівався позбутися дружини і отримати багату спадщину сенатора. Але жорстокого чоловіка спіткала кара Божа: він помер дорогою до Персії. Анастасія стала вільною жінкою, здатною розпоряджатися своїм життям та майном з власної волі. Дівчина зайнялася допомогою ув’язненим християнам: відвідувала їх в’язниці, підбадьорювала словом сумних, доглядала хворих, годувала і одягала. Спадщина дозволяла Анастасії забезпечувати свою діяльність.

Наставника дівчини Хрісогона стратили. Пізніше він з’явився священикові Зоїлу і передав прохання для Анастасії: святій необхідно було попрямувати до Агапії, Хіонії та Ірини, засуджених до смерті за сповідання віри. Молитва мучениці Анастасії Путорозрішниці біля мощів Хрисогона зміцнила її дух і допомогла підбадьорити засуджених дів. Агапія, Хіонія та Ірина з честю стратили.

Анастасія вирушила в мандри Римської імперії. Скрізь, де ув’язненим християнами була потрібна допомога, дівчина її надавала. Бог дав святий здатність зцілювати рани хворих. Прізвисько «Путорозрішниця» Анастасія отримала за дарунок полегшувати внутрішні переживання та страждання ув’язнених, скутих насамперед не ланцюгами, а страхом та зневірою. Слава святої зростала, і незабаром вона була схоплена гонителями та відведена на суд до імператора Діоклетіана.

За звичайним сценарієм Анастасію намагалися переконати принести жертву язичницьким богам. Дівчина відмовилася, за що було засуджено тортури. Язичницький жрець Ульпіан намагався осквернити тіло Анастасії, але відразу осліп. Дівчина спокійно покинула покої безбожника і опинилася на волі. Незабаром святу вкотре ув’язнили і намагалися домогтися зречення від віри, не даючи святої їжі протягом двох місяців. Але голод не завдав дівчині шкоди. Тоді її засудили на смерть у морі: її разом із християнами та засудженими злочинцями посадили на корабель із пробоїнами та відправили геть від берегів міста. Але судно не потонуло: за молитвами святої Анастасії Узорішительницы їм з’явилася нещодавно страчена мучениця Феодотія. Корабель був виведений на берег, а 120 ув’язнених злочинців, вражені дивом, прийняли хрещення.

Римляни, що розлютилися, стратили всіх пасажирів судна. Святу Анастасію, розіп’явши, спалили на багатті. Тіло святе, незважаючи на сильне полум’я, залишилося незайманим вогнем. Пізніше місцеві християни поховали святу з усіма почестями.

День пам’яті святої Анастасії – 4 січня

З того часу віруючі підносять молитви святій мучениці Анастасії Путорозрішниці за своїх родичів, засуджених або ув’язнених. Свята допомагає у благополучних пологах, вирішенні судових суперечок, позбавляє пристрастей пияцтва і розпусти.

Вимоги відбуваються у Вознесенській Давидовій пустелі біля ікони з часткою мощів мучениці Анастасії.

Молитва до великомучениці Анастасії Путорозрішниці

О багатостраждальна і премудра великомучениця Христова Анастасія! Ти душею на небі біля престолу Господнього чекаєш, на землі ж, даною тобі благодаттю, різна робиш зцілення. Поглянь милостиво на нас (імена), що просять твоєї допомоги: простри до Господа святі молитви твоя за нас, і випроси нам залишення гріхів наших, недужим зцілення, скорботним і бідним швидку допомогу; благай Господа, нехай подасть усім нам християнську кончину і добру відповідь на Страшному суді Своїм, нехай сподобимося і ми купно з тобою славити Отця і Сина і Святого Духа на віки віків. Амінь.

Друзі, Вам подобається ця стаття? Поділіться з друзями!
Коліжанка - жіночий інтернет-журнал