Ландшафтний дизайн ділянки своїми руками з нуля

Непомітні, але дуже потрібні секрети та поради, якими не шкода поділитися.

Всім дачникам садівникам та городникам перший зимовий привіт!

Якщо ви заглянули сюди, значить у вас точно є своя ділянка землі, яку ви хочете зробити несхожою на інші, але страшенно красивою і головне говорити про це з гордістю!

Готуй сани влітку, а віз взимку. Нічого не нагадує? Зима – саме час зайнятися плануванням літніх турбот щодо впорядкування своєї нової території.

Гортензія хуртовина, прекрасна прикраса для будь-якого саду.

Ландшафтний дизайн ділянки своїми руками з нуля
Дуже можливо, що комусь ці нехитрі поради допоможуть облаштувати свою ділянку з нуля швидше і швидше побачити результат своїх праць.

1. Створюємо свій райський куточок.

Отже ділянку вже у вас є, старожили можуть додати потім у коментарях свій досвід, а новачкам можемо порадити насамперед створити для себе невеликий райський куточок. Навіть якщо навколо росте філія джунглів із двометрових бур’янів і руки починають опускатися.

Працювати в режимі 24 години на добу – це звичайно здорово і можливо вас потім нагородять почесною грамотою, але у вас має бути місце, де ви можете відчути себе в раю. Виділіть пару квадратних метрів газону і поставте там два крісла та мангал. Місце, де можна відпочити від праць праведних і випити вранці чашку кави. Посадіть там одну рослину як символ майбутнього благополуччя.

Крісла для відпочинку у саду.

Ландшафтний дизайн ділянки своїми руками з нуля

Вам захочеться потім повертатися до цього рукотворного першого едему знову і знову.

Якщо немає такої зони релаксу, це гнітить. Саме звідси вам буде краще видно, як все облаштувати і прийти до фінішу. Особливо добре посидіти тут увечері, після трудового дня проведеного у відомій позі на ділянці.

2. Вибираємо невибагливі рослини.

Якщо дуже хочеться відразу ж, з першого року почати насадження рослин на своїй ділянці, не поспішайте мчати до садового магазину і купувати все, що потрапило під руку. Відразу може здатися, що це дуже красиво, а потім з’ясуватися, що ці рослини і не потрібні вам у вашому саду.

Почніть з рослин, які ви знаєте. Не варто засаджувати ділянку рослинами, про догляд за якими ви не маєте уявлення. Повірте, втратите гроші і час і нерви.
Почніть із найпростішого. Не обов’язково купувати те, що росте у сусідів, а ви поки що не знаєте, що це і як за ним доглядати.

Ялина канадська ‘Conica’ та звичайна блакитна ялина

Ландшафтний дизайн ділянки своїми руками з нуля

Почніть із найвибагливіших. Зима попереду, почитайте про рослини докладніше. Якщо вибрати між канадською ялиною ‘Conica’ і звичайною блакитною ялиною, виберіть блакитну ялинку.

Вибирайте, наприклад, багаторічники. Тут треба орієнтуватися на максимальні розміри рослини, що вже виросла. Бажано врахувати переваги по світлу, волозі та ґрунті. Тяжко у вас з поливом – придивіться до посухостійких видів.
Багаторічники зазвичай добре переносять спеку та їх не потрібно додатково захищати від заморозків. Висаджуйте їх ярусами, високі створять тло для низькорослих.

Хоста та астильба.

Ландшафтний дизайн ділянки своїми руками з нуля
Приклад навскидку для новачків: півонія, хоста, аквілегія, лілійник, астильба, примула, ехінацея. Красу вашому саду дадуть чагарники жасмин, гортензія, бузок, бульденеж, спірея, гібіскус.

Для клумби можна підібрати багаторічники з огляду на різницю в періоді цвітіння. Клумба буде цвісти безперервно.

3. Сад. Як не схибити в перший рік.

Сад варто розпланувати одразу. Дерева ростуть довго, тягнути із цим не варто. Зимовими вечорами вивчити асортимент дерев у вік інтернету не важко. Віддайте перевагу тим сортам, які ростуть саме у вашій місцевості. Клімат справа тонка. Вибирайте сучасні культури, стійкі до хвороб та скороплідні.

Не женіться за дешевизною. Не наступайте на граблі, купуючи саджанці у сумнівних особистостей. Виберіть надійний розплідник або садовий центр із компетентними продавцями.

Грамотна порада фахівця з розплідника дасть вам уявлення про вид та сорт саджанця.

Ландшафтний дизайн ділянки своїми руками з нуля

Плодовий сад зазвичай розташовують на найкращому місці. Захищеному від вітру, теплому та сонячному. Орієнтуватися потрібно на габарити дорослої рослини. Коренева система така сама як і крона, а то й більше. Якщо не хочете отримати джунглі, в яких не протиснутися, та ще й урожай не побачити, не нехтуйте рекомендаціями щодо кожного сорту.

Вивчіть наперед сорти дерев на сумісність. Не варто садити наприклад грушу поруч з ялівцем через загальні хвороби. Вивчіть все про перехресне запилення і самоплідні сорти. Саджанці вибирайте віком від одного до максимум трьох років, не старше.

Друзі, Вам подобається ця стаття? Поділіться з друзями!
Коліжанка - жіночий інтернет-журнал