Квас на борошні відрізняється від того, що готується на сухарях, і за кольором, і за смаковими якостями, але практично завжди потребує закваски, щоб процес бродіння проходив грамотно. В ідеалі поєднувати закваску з родзинками, так у вас вийде самий справжній квас подвійного бродіння: молочнокислого і спиртового.
Квас із житнього борошна з дріжджами в домашніх умовах
Квас на дріжджах виходить більш газованим, ситним і з приємним здобним присмаком і ароматом.
Час готування: 5 днів
Час приготування: 60 хвилин
Порцій – 2
Інгредієнти:
- Вода – 3,2 л.
- Борошно житнє – 250 гр.
- Солод житній – 250 гр.
- Дріжджова закваска – 1 ч.л.
- М’ята сушена – за смаком;
- Ізюм – 10 шт.
Для закваски:
- Вода – 250 мл.
- Борошно пшеничне – 4 ст.л.
- Дріжджі – 5 гр.
Процес приготування:
- Для приготування дріжджової закваски, на основі якої буде готуватися квас, змішайте теплу воду з борошном, намагаючись розбити всі грудочки. Додайте дріжджі, перемішайте і залиште настоюватися протягом декількох годин при кімнатній температурі. Така закваска може зберігатися в холодильнику до 2 тижнів.
- У глибокій мисці змішайте борошно і мелений солод. Залийте суміш 1 літром теплої кип’яченої води і ретельно перемішайте з допомогою віночка, розбиваючи грудочки. Щоб розмішувати було простіше, воду рекомендується вливати по частинах. Вийшло сусло перелийте в термостійкий посуд, бажано, з кришкою. Духовку розігрійте до 100-120 ̊С і приберіть туди ємність на 5-6 годин.
- З плином часу дістаньте сусло з духовки і остудіть до 40 градусів. Долийте до нього ще 1 літр води тієї ж температури, дріжджову закваску і все ретельно перемішайте. Залиште бродити на 24 години.
- Через добу долийте залишився літр холодної води. Якщо вирішите додавати м’яту, то це теж слід робити на даному етапі. Для цього залийте її 200 мл окропу і залиште на 20 хвилин. По закінченні цього часу влийте в квас разом з родзинками.
- Залиште напій дозрівати при кімнатній температурі. Раз на кілька годин пробуйте його на кислоту, і, коли смак вас влаштує, процідіть суміш через сито. Краще проціджувати напій кілька разів і з використанням марлі, щоб відсіяти все дрібні частинки.
- Готовий квас розлийте по пляшках, не заповнюючи їх до кінця, щільно закрутіть кришки і залиште в холодильнику ще на 2-3 дня, щоб напій остаточно дозрів.
Приємного апетиту!
Як приготувати домашній квас з житнього борошна і солоду?
Використання солоду робить домашній квас максимально наближений до покупному, якщо бути більш конкретним, до Бочкова квасу. Цей напій має легкою кислинкою і відмінно втамовує спрагу в спекотні дні.
Час готування: 3 дня
Час приготування: 60 хвилин
Порцій – 2
Інгредієнти:
- Вода – 4,5 л.
- Борошно житнє – 200 гр.
- Цукор-пісок – 4 ст.л.
- Житня закваска – 3 ст.л.
- Солод житній – 3 ст.л.
- Ізюм – 1 ст.л.
Процес приготування:
- У каструлі з товстим дном змішайте солод, цукор і борошно.
- Відміряйте 11 столових ложок окропу і залийте ними суху суміш. Ретельно перемішайте всі за допомогою ложки або віночка, намагаючись позбутися від грудочок. Маса повинна по консистенції нагадувати рідку сметану. Каструлю накрийте кришкою і ретельно укутайте пледом або великим щільним рушником. Залиште основу з солоду остигати в такому вигляді на кілька годин до кімнатної температури. Потім перелийте суміш в трилітрову банку і додайте родзинки.
- В окремій мисці до однорідності розмішайте потрібну кількість закваски з 100 мілілітрах теплої води і додайте отриману рідину в банку до солоду.
- У банку долийте доверху теплої води, перемішайте вміст, закрийте шийку складеної вдвічі марлею і залиште настоюватися при кімнатній температурі протягом 24 годин.
- Після вказаного часу квас трохи стемніє і стане менш каламутним, а закваска осяде. Акуратно злийте напій через сито з марлею, залишаючи осад у трилітровій банці. Його можна буде в подальшому використовувати в якості закваски. Квас розлийте в банки поменше, щільно закрийте кришкою і залиште на добу в холодильнику.
- Настоявся квас за бажанням процідіть ще раз через кілька шарів марлі, щоб отримати більш чистий і світлий квас.
Смачного!
Покроковий рецепт приготування квасу з житнього борошна з родзинками
Якщо закваска відповідає за молочнокисле бродіння, то родзинки сприяє спиртовому, за рахунок чого квас набуває хмільний присмак, а також стає набагато більш газованим.
Час готування: 3 дня
Час приготування: 60 хвилин
Порцій – 2
Інгредієнти:
- Вода – 6 л.
- Борошно житнє – 150 гр.
- Цукор-пісок – 100 гр.
- Дріжджі пресовані – 3 гр.
- Ізюм – 10 шт.
Процес приготування:
- У сковороду з товстими стінками висипте 100 грам борошна і поставте на середній вогонь.
- Постійно помішуючи, обсмажуйте борошно, поки вона не придбає бежево-кремовий відтінок. Цей процес буде супроводжуватися запахом, що нагадує попкорн. Процес обсмажування займе в середньому 5-10 хвилин. Можете потримати подовше, якщо хочете отримати більш темний і насичений квас, але в цьому випадку краще трохи зменшити вогонь, щоб мука не почала горіти і, як наслідок, сильно гірчити.
- Пересипьте борошно в глибоку миску і залийте невеликою кількістю теплої води.
- За допомогою віночка або блендера на невеликій швидкості збийте суміш до однорідності, намагаючись розбити всі грудочки. Воду для зручності можете підливати в декілька заходів.
- Отриману рідину залийте в трилітрову банку, закиньте туди ж дріжджі, родзинки і 80 грам цукру, все ретельно перемішайте. Долийте води практично до верху банки, ще раз все перемішайте і закрийте або пластиковою кришкою, або складеної в кілька шарів марлею. Ця рідина повинна визрівати протягом доби.
- Після 24 годин ви отримаєте квас, але не зовсім той. Він буде добре газовані, але злегка водянистий на смак. Для отримання більш насиченого квасу потрібно повторно використовувати гущу, на якій наполягав цей напій, додати решту 20 грам цукру і 50 грам свіжообсмаженої борошна, залити свіжою водою і витримувати протягом 24-36 годин. Потім процідити через сито з марлею, розлити по пляшках і залишити в холодильнику ще на день до повного визрівання.
Смачного!
Простий і смачний рецепт квасу з житнього борошна з медом
Цей квас сподобається любителям пряних напоїв. Напою притаманний м’який присмак меду в поєднанні зі спеціями і легкою кислинкою від бродіння.
Час готування: 3 дня
Час приготування: 60 хвилин
Порцій – 1
Інгредієнти :
- Вода – 2,5 л.
- Борошно пшеничне – 50 гр.
- Борошно житнє – 100 гр.
- Цукор-пісок – 100 гр.
- Мед – 50 гр.
- Бадьян – 2 шт.
- Ванілін – 10 гр.
- Ізюм – 50 гр.
- Дріжджі – 10 гр.
Для закваски :
- Вода – 250 мл.
- Борошно пшеничне – 4 ст.л.
- Дріжджі – 5 гр.
Процес приготування:
- Для початку вам необхідно приготувати закваску. Змішайте борошно з теплою водою, перемішайте до однорідності, розбиваючи все грудочки за допомогою віночка, і додайте дріжджі. Знову все ретельно перемішайте і залиште настоюватися при кімнатній температурі на кілька годин.
- Необхідна кількість закваски розвести в 1 літрі теплої води, додати родзинки і дати настоятися протягом двох днів. Суміш повинна настоюватися в темному і теплому місці з щільно закритою кришкою. Якщо можливості прибрати тару в таке місце у вас немає, можете замотати її щільним теплим рушником або пледом і залишити у батареї.
- Після вказаного часу підготуйте всі інші інгредієнти і дістаньте закваску. У невеликому сотейнику закип’ятити 500 мілілітрів води разом з бадьяном і ваніліном. У киплячу воду додайте мед, вимкніть вогонь і трохи остудіть суміш. У трилітрову банку влийте отриману рідину зі спеціями і закваску. Долийте води практично до верху банки, перемішайте вміст і залиште дозрівати в теплі і темряві ще на добу.
- напій процідіть через сито з складеним в кілька шарів марлею і розлийте по пляшках, не доливаючи до кінця приблизно 1/8. Щільно закрутіть кришкою і залиште дозрівати в холодильнику ще на кілька годин.
- При необхідності готовий квас можна ще раз процідити через марлю, щоб він став максимально чистим, світлим і прозорим.
Смачного!