Догляд за геранню: 5 основних принципів, засновані на особистому досвіді

А ваша герань цвіте у зимову пору року? Ні? Тож їй потрібні інші умови. У мене ось вона цвіте майже весь час. Хочете знати, як цього досягти? Обов’язково прочитайте статтю до кінця. У ній ви знайдете не зовсім стандартні засоби догляду!

Догляд за геранню: 5 основних принципів, засновані на особистому досвіді

Як не загнати герань у стрес

Обрізання я роблю зазвичай у серпні, ну максимум до середини вересня. Якось затягла із цим до жовтня. У результаті моя герань “перенервувала”, а коли вона відчуває стрес, пускається в зріст. По-перше, це марна витрата сил, які вона могла б накопичити і потім витратити на цвітіння. По-друге, надто довгі стебла виглядають непривабливо, кущики стають неакуратними. Більше нагадують бур’яни, а не кімнатну декоративну рослину.

Запізнилися з обрізкою, та й гаразд. Все одно ви нічого з цим не можете вдіяти. На жаль, час нам непідвладний. Залиште квітку у спокої. Зробите обрізку це навесні.

Куди подіти герань узимку

Якось моя герань у зимову пору року почала втрачати дуже багато листя. Знаю, для цієї рослини це властиво, але в моєму випадку опадіння листочків відбувалося дуже сильно. А ті, що й залишалися на кущиках, були жовті, що псувало весь зовнішній вигляд.

Я вже подумала, що може рослини хворіють, запитала поради у мами. Вона мені сказала, що справа не в цьому, а в нестачі світла. Порадила мені поставити герань на найсвітліше підвіконня. Це варіант мені не підходив, тому що це вікно ми щодня відкривали для провітрювання, тому я поставила горщики на полицю, яку спеціально для кімнатних квітів змайстрував мій чоловік. А щоб світла було достатньо, встановила фітолампи.

Прохолода чи тепло

Взимку герань прекрасно зростатиме і в прохолоді (при температурі близько +14 градусів). Головне захистіть її від протягів. Саме тому горщики я прибираю на спеціальну поличку, а не залишаю на прохолодному підвіконні.

Що означає скоротити полив

Ось часто зустрічаю в інтернеті фразу «Скоротіть полив». Як скоротити? Менше лити води чи рідше поливати? Наскільки? Загалом нічого не зрозуміло. Тому я скажу інакше.

Герань взимку потрібно поливати у звичному обсязі, але 1 раз на 1,5 тижня. Іноді це роблю навіть рідше. Дивлюся на верхній шар ґрунту, як тільки він підсихає, чекаю ще 2-3 дні, а потім поливаю.

Герань погано переносить вогкість, як і більшість інших кімнатних квітів. Краще вже недолити, ніж перелити.

Вносіть підживлення

Багато хто скаже, що за дурні поради ви даєте, взимку не потрібно вносити підживлення. Справді, це досить поширена рекомендація, але я удобрюю кущі, завдяки чому моя герань цвіте майже цілий рік.

Особливо з підгодівлями я не морочуся. Купую універсальне добриво для кімнатних квітів, використовую його для герані та деяких інших рослин, що квітнуть узимку. Просто вношу 1/3 дозування.

А у вас є секрети догляду за геранню? Поділіться, будь ласка, я їх також спробую. Ділитесь своїми рекомендаціями у коментарях.

Друзі, Вам подобається ця стаття? Поділіться з друзями!
Коліжанка - жіночий інтернет-журнал