Бісквіт на 123 від Енді Шеф – Рецепт бісквіта покроково з фото

Енді Шеф – іменитий кулінар, який славиться своїми різноманітними вдалими рецептами. Серед них найбільше варіантів десертів. Наприклад, популярний бісквіт на 123, який завжди виходить (навіть у початківців господарок).

Рецепт бісквіта на 123 від Енді Шефа

Бісквіт на 123 від Енді Шефа готується максимально швидко і просто. Саме тому в назві є «123». Для рецепта вибираються прості і доступні компоненти. Важливо, щоб всі вони були максимально якісні. Наприклад, молочні продукти – високого ступеня жирності. Такий бісквіт допускається випікати навіть в мультиварці. Але більш підходящий варіант для його приготування – в духовці в рознімної формі.

Простота рецепта полягає в тому, що немає необхідності дотримуватися будь-які тонкощі. Наприклад, розділяти яйця на складові або максимально повільно і обережно вмішувати борошно. Досить запам’ятати один головний момент – оцет вливається в загальну масу в останню чергу. Калорійність бісквіта вийде 367 ккал на 100 г.

Склад харчової енергетичної цінності десерту приблизно наступний:

Калорійність Значення в г (на 100 г)
Білки6,7
Жири14,5
Вуглеводи51

Які інгредієнти знадобляться

Для страви треба взяти:

  • борошно – 240-250 г;
  • сода – 1,5 ч. л.;
  • яйця – 2 шт.;
  • какао – 55-60 г;
  • сіль – 4-5 г;
  • м’який вершковий жир – 55-60 г;
  • молоко – 270-280 мл;
  • масло оливи – 55-60 мл;
  • цукор – 240-250 г (звичайний ) + 20-25 г (ванільний);
  • оцет столовий – 18-20 мл.

Для рецепта береться какао в порошку. Важливо вибрати правильне якісне вершкове масло для рецепта. Його жирність повинна бути вище 80 відсотків. Яйця варто вибрати великі. Оцет найкраще підходить для рецепта 6%. Молоко можна брати будь-якої жирності. Відмінно підійде продукт з 3-6%.

Покроковий процес приготування

Процес приготування включає в себе кілька етапів:

  1. Для основи тіста береться містка каструля. Посуд має бути з товстим дном і стінками. У ній вийде приготувати правильне тісто, яке точно не пригорить.
  2. У каструлю відправляється відразу всю кількість соди, заявлене в рецепті. Вона всипається в ємність через сито з дрібними поділами.
  3. Туди ж до соди додається все какао в порошку, сіль. Кількість її не варто збільшувати. Інакше це негативно позначиться на смаку готового бісквіта – в ньому буде сильно відчуватися сіль.
  4. До всіх сухим компонентів в загальній посуді всипається і борошно. Вона теж обов’язково додається через дрібне сито. Це дозволить уникнути появи грудочок в масі. Муки зазвичай достатньо 1 повного склянки з невеликою гіркою. Але в залежності від якості сухого компонента його може знадобитися трохи більше.

  5. До всіх перемішаним заздалегідь продуктам вливається вміст сирих яєць. Туди ж додається все молоко, масло оливи, вершковий жир. Його попередньо знадобиться розм’якшити. Але розтоплювати його до рідкого стану не знадобиться.
  6. Після перемішування продуктів в масу відправляється і цукор. Всипається відразу два види продукту. Ванільний тут використовувати необов’язково, але Енді Шеф рекомендує готувати з його додаванням, щоб бісквіт в результаті вийшов особливо ароматним і смачним.
  7. Все з’єднані компоненти обробляються разом. Їх можна збивати різними способами. Найкраще використовувати міксер. Він значно прискорить і спростить процес. Міксер повинен працювати на мінімальних обертах. Збивати їм масу досить протягом 3,5-4,5 хв.

  8. Вливається столовий оцет. Додавати його можна тільки на цьому етапі, коли всі інші компоненти змішані і збиті. Вливається оцет однією порцією і відразу все ретельно перемішується ложкою.
  9. Випікати бісквіт зручно різними способами. Зручно робити це і в духовці, і в мультиварці. Для першого варіанту вибирається роз’ємна якісна форма. Вона покривається пекарської папером. Покриття можна додатково промаслити вершковим жиром.
  10. Якщо потрібно отримати максимально акуратний рівний бісквіт, то можна не покривати форму одним аркушем паперу, а розрізати її. З покриття вирізається гурток за розміром ємності. Його також можна додатково промаслюється.
  11. Якщо планується готувати бісквіт в мультиварці, то вся чаша пристрою промащується вершковим жиром. На дно її укладається гурток з пекарської папери рівно за розміром ємності.
  12. Підготовлене заздалегідь (ретельно перемішане і максимально однорідне тісто) викладається в обрану ємність – в форму або чашу мультиварки. Якщо вибирається електронна «кухонні помічниця», то в ній обов’язково повинен бути відповідний режим. Це – «Випічка». У такому режимі бісквіт випікається протягом 55-60 хв.

  13. Якщо готується ласощі в духовці, то виставляється температура в 175-180 градусів. Пекти при таких умовах бісквіт буде протягом 40-45 хв. В результаті скіпа повинні виходити сухою. При необхідності можна додати ще кілька хвилин на випікання. Але важливо не пересушити бісквіт. Він повинен залишитися максимально ніжним, соковитим, м’яким.

Повністю готовий бісквіт важливо правильно остудити. Для цього підійде і широка решітка. Але найкраще саме загорнути ще гаряче ласощі в харчову плівку/пакет. Завдяки такій хитрості бісквіт стане ще соковитіше і ніжніше. В обраному покритті випічка залишається мінімум на 2 години. Можна і довше. Важливо, щоб бісквіт встиг повністю охолонути.

Що можна додати

За бажанням в бісквіт можуть додаватися додаткові компоненти. Найчастіше це різноманітні прянощі. Наприклад, кориця, мускатний горіх. Деякі кулінари вважають за краще злегка ускладнювати рецепт і додавати в нього ще й шоколадні шматочки.

Наприклад, білі або темні краплі з кондитерського магазину. У підсумку виходить смачний бісквіт з шоколадними вкрапленнями.

Правила подачі страви, прикраса

Бісквіт на 123 від Енді Шефа смачно пробувати навіть без будь-яких добавок. Це випічка, яка може стати і самостійним ласощами. Але за бажанням бісквіт доповнюється також будь-яким кремом. Відмінно впишеться сюди вершковий. Але можна використовувати і шоколадний. Бісквіт можна розрізати на дві частини посередині, промазати кремом з усіх боків. Ще один варіант – розділити випічку на квадрати і доповнити джемом, кремом.

Світлий шифоновий бісквіт

Бісквіт на 123 від Енді Шефа можна приготувати не тільки шоколадним, а й світлим. В цілому рецепт дуже схожий. Але в нього, на відміну від класичного варіанта бісквіта, що не додається какао. Сам кухар Енді Шеф рекомендує використовувати для такого рецепту не ванілін або ванільний цукор, а саме ванільний екстракт (приблизно 2 ч. Л.). Отримана шифонова випічка не потребує просочення.

Світлий шифоновий бісквіт на 123 від Енді Шефа, рецепт.

Це один з головних її плюсів. Можна просто розрізати бісквіт на шматочки і подати до чаю, кави. Якщо подбати про просочення і/або кремі, то і зовсім вийде повноцінний святковий десерт.

Які інгредієнти знадобляться

Для страви треба взяти:

  • борошно – 230-240 г;
  • сіль – 5-6 г;
  • яйця – 2 шт.;
  • соду – 6-7 г;
  • цукор – 280-300 г;
  • вершкове і оливкове масло – по 55-60 г;
  • ванільний екстракт – 2 ч. л.;
  • оцет – 1 ст. л.;
  • молоко – 260-270 мл.

Оцет для такого рецепта рекомендується використовувати винний. Він найкраще впишеться в рецепт. Замість ваніліну береться ванільний екстракт. Але важливо не збільшувати кількість цього компонента. З перерахованого кількості продуктів вдасться отримати один корж великого розміру.

Для нього ідеально використовувати форму діаметром в 22-24 см. Тоді вийде корж з висотою приблизно в 4 см. Якщо потрібно відразу 2 бісквіта, вони випікаються в формі на 16-18 см. Тісто в процесі випікання буквально виростає в 2 рази.

Покроковий процес приготування

процес приготування включає в себе кілька етапів:

  1. Процес починається зі змішування всіх сухих складових рецепта. Для цього готується містка зручна ємність. У неї першої всипається борошно через сито з дрібними поділами. Це потрібно, щоб маса в результаті вийшла без грудочок (навіть самих дрібних за розміром).

  2. До борошна додається пісок, сіль, сода (вона потрібна, щоб вдалося приготувати пишний смачний бісквіт в результаті).
  3. Всі з’єднані складові обробляються ложкою або віночком. Можна навіть використовувати міксер на маленькій швидкості.
  4. У масу вливається молоко. Його допускається попередньо злегка підігріти. Молочний продукт може бути будь-якої жирності.
  5. В основу тіста відправляється і вміст сирих яєць, а також розм’якшений вершковий жир. Для цього масло заздалегідь витягується з холодильника. Нехай воно полежить деякий час при кімнатній температурі.
  6. У масу вливається ще і масло оливи. Якщо такого продукту в запасі у кулінара не виявилося, то його можна замінити будь-яким рослинним жиром.
  7. Додається до решти продуктів і ванільний екстракт. Якщо такого продукту не виявилося в запасі у кулінара, то нічим заміняти його не потрібно. Досить просто пропустити цей етап і йти далі.
  8. Після вливається оцет. Якщо немає винного, то можна замінити його іншим. Але обов’язково 6%. Наприклад, підійде ще грушевий, яблучний. Фруктовий оцет повинен бути натуральним. Не підійде звичайний столовий продукт з ароматизаторами і барвниками.
  9. Всі вже з’єднані компоненти ретельно перемішуються будь-яким зручним способом. Зручніше і швидше за все обробити їх вийде міксером. У підсумку в масі не повинно залишитися навіть маленьких грудочок.

  10. Форма для випічки майбутнього бісквіта покривається пергаментним папером. Допускається і додатково її промаслити.
  11. Найкраще взяти форму діаметром від 16 до 20 см. Тісто буде випікатися порціями. Для цього основна його маса ділиться відразу на 2-3 частини. Тоді в результаті вдасться отримати максимально ніжні вологі основи.
  12. У процесі випікання бісквіт значно збільшується в об’ємі. Він буквально росте на очах. Тісто подвоюється в обсязі. Тому не слід наливати його більше, ніж наполовину форми.
  13. Випікатися бісквіт буде протягом 70-80 хв. Температура в пристрої виставляється на 155-160 градусів. При необхідності можна додати ще кілька хвилин на випічку десерту.
  14. Готовність коржів перевіряється дерев’яною шпажкою. Можна діяти навіть звичайної сірником. Зручно використовувати і палички для суші. Так, якщо взяти форму діаметром в 18 см, то краще за все розділити тісто навпіл і приготувати два бісквіта.
  15. Вже повністю готове ласощі відразу ж витягується з духовки. Воно буде остуджувати. Бісквіт для цього викладається на решітку. Щоб зробити його м’якше і ніжніше, остуджувати випічку варто під плівкою або пакетом.
  16. Кожен отриманий бісквіт розрізається на 2 коржі, якщо в подальшому планується збирати торт. Але можна і просто залишити випічку цілим пластом або порізати її на довільні порційні шматочки. Якщо планується готувати торт, то з урахуванням шарів крему в результаті можна отримати десерт висотою приблизно в 11-12 см.

 

Для готових коржів не потрібна додаткова обробка. Вони і без того дуже ніжні. Можна відразу промащувати основи будь-яким обраним кремом.

Правила подачі страви, прикраса

Для пористості і вологості бісквіта його рекомендується перед розрізанням прибрати в пакет і залишити в такому вигляді хоча б на пару годин. Після вже можна використовувати його для формування десерту. Дуже смачно навіть просто є готову випічку без будь-яких добавок з молоком. Відмінно доповнить коржі згущене молоко, будь-яке варення, джем.

Крем для бісквіта від Енді Шефа

Бісквіт на 123 від Енді Шефа смачно доповнювати різними варіантами крему. Найсмачніше поєднувати випічку з масою зі сметани, вершків і цукру. Замість піску з великими кристалами найкраще брати цукрову пудру. Такий крем готується швидко і просто.

Які інгредієнти знадобляться

Для страви треба взяти:

  • сметану – півкіло;
  • вершки – 55-60 г;
  • пудру цукрову – 45-50 г.

При виборі молочний продуктів для рецепта важливо звертати увагу на їх жирність. У сметани вона повинна вийти не менше 20%. Бажано – 23-26%. Вершки для рецепта найкраще підходять максимальної жирності, призначені для збивання. Якщо це буде менш густий і жирний молочний продукт, то його просто не вдасться якісно збити. Вершки залишаться рідкими і погано підійдуть для крему.

Покроковий процес приготування

Процес приготування включає в себе кілька етапів:

  1. Обрана свіжа сметана відправляється в підходить за розміром містку посуд. Вона повинна бути такої густоти, щоб в молочному продукті стояла ложка. Але домашню сметану краще не використовувати. Або ж попередньо злегка розбавити її вершками до оптимальної консистенції.
  2. До молочному продукту відразу всипається вся заявлена ​​в рецепті пудра. Не варто збільшувати її рекомендовану порцію навіть любителям солодкого. Інакше не вдасться отримати тісто бажаної консистенції.
  3. Які в загальній посуді ретельно перемішуються. Можна робити це будь-яким зручним способом. Наприклад, віночком або навіть складеними разом вилками. Ще простіше і швидше використовувати міксер або відповідну насадку блендера. Але пристрій слід включати на мінімальній швидкості.

  4. В процесі важливо уважно стежити за масою. Цукрова пудра повинна встигнути розчинитися. Тому бажано брати сухий компонент найменшого помелу.
  5. Коли пудра повністю розчиниться в сметані, суміш старанно обробляється міксером на невеликій швидкості. Навіть якщо раніше використовувався віночок/вилки, то тепер знадобиться попрацювати електричним «кухонним помічником».
  6. Приблизно через 3-4 хв збивання маси на низьких швидкостях міксера можна влити до неї вершки.
  7. На цьому етапі важливо оцінити консистенцію суміші. Вона повинна вийти густою і в’язкою. Приблизно – як густий магазинний або домашній йогурт.

Отримані кремом обробляється розрізаний на коржі бісквіт. Їм можна покривати випічку з усіх боків. Допускається зробити товстий шар крему або ж просто злегка промазати основи. З отриманої вершкової маси вийде зробити і красиві троянди або інші варіанти прикраси. Для цього крем відправляється в кондитерський мішок і їм відкидають різні деталі декору.

Правила подачі страви, прикраса

Коржі з кремом нарізаються порційно. Після можна подавати ласощі з гарячим чаєм або кавою. З таких складових виходить десерт, який гідний навіть святкового столу. В цьому випадку потрібно лише приділити особливу увагу прикрасі десерту.

З мигдальним борошном

Бісквіт на 123, приготований за рецептом від Енді Шеф, можна готувати не тільки з пшеничного, але також з мигдальним борошном (другий варіант сухого компонента стає додатковим). Для ароматності випічки в тісто відправляється цедра цитрусових. Краще впишеться сюди подрібнена шкірка лимона. У підсумку вийде дуже м’який, ніжний і ароматний бісквіт.

Які інгредієнти знадобляться

Для страви треба взяти:

  • цукор і пшеничне борошно – по 140-150 г;
  • лимон – 1 шт.;
  • натуральний екстракт ванілі – 7-8 г ;
  • вершковий жир – 110-120 г;
  • яйця – 3 шт.;
  • борошно – 65-70 г;
  • пекарський порошок – 6-7 г;
  • молоко – 55-60 мл;

Покроковий процес приготування

Процес приготування включає в себе кілька етапів:

  1. У великій чаші для приготування тіста змішуються всі компоненти по черзі і поступово. Спочатку в неї вирушає весь пісок. До нього додається цедра цитруса. Вона знімається теркою з дрібними поділами і відразу змішується з цукром.

  2. У масу відправляється екстракт ванілі. Всі складові ретельно перемішуються. Тут найкраще використовувати ручний віночок без допомоги міксера. Уже ретельно перемішана маса залишається постояти приблизно на 3-4 хв.
  3. Вершковий жир розтоплюється в мікрохвильовці або на водяній бані. Отримана рідина повинна злегка охолонути. Тільки після вона відправляється до цукрової маси.
  4. Яйця заздалегідь витягуються з холодильника. Вони залишаються при кімнатній температурі, щоб продукт встиг добре зігрітися. Їх вміст вливається в загальну масу. Туди ж відправляється і все молоко. Можна брати навіть безлактозний продукт. Наприклад, мигдальне або кокосове молоко.
  5. Після перемішування всіх продуктів вийде гладке, але досить рідке тісто.
  6. Металеві кільця діаметром по 16 см (2 шт.) Обертаються знизу щільною фольгою або відразу 2 шарами покриття. Ці заготовки наповнюються тістом. Відмінно підійдуть і силіконові ємності. Бісквіт буде випікатися при 140-145 градусах до готовності. Найкраще при цьому виставити режим «верх і вниз».

Утворені коржі відразу беруться з духовки і загортаються в харчову плівку. У такому вигляді бісквіт забирається в прохолоду на 5-6 годин.

Правила подачі страви, прикраса

Утворені коржі допускається зберігати в прохолоді протягом відразу 3-4 днів. Але можна навіть заморозити їх і залишити в такому вигляді на 25-30 днів. Це відмінний варіант, щоб не витрачати часу і сил на приготування торта. Наприклад, якщо гості вже на порозі, досить буде витягти з морозилки, розігріти і промазати кремом.

У бісквіта 123 за рецептом Енді Шефа тільки один класичний варіант, який рекомендує використовувати іменитий кулінар. Але можна злегка змінювати його. Наприклад, вибирати не тільки пшеничне, а ще й іншу борошно для випічки. Допускається ще використовувати різні прянощі для бісквіта.

Відео про приготування бісквіта на 123 від Енді Шефа

Простий рецепт приготування бісквіта на 1, 2, 3:

Друзі, Вам подобається ця стаття? Поділіться з друзями!
Коліжанка - жіночий інтернет-журнал