Через півроку після чудесного зачаття Єлизаветою Іоанна Предтечі сталася подія, що за значимістю стала на той момент найважливішою для всього людства. Святий Марії з’явився Архангел Гавриїл. Цей посланець Небес у біблійній історії завжди з’являвся, щоб сповістити праведникам волю Бога.
Так сталося і того дня: Гавриїл повідомив Марії, що вона стане матір’ю Ісуса Христа. Богородиця здивувалася, бо була Дівою, але Архангел відповів, що зачаття Сина походить від Духа Святого. Божа Матір, смиренна зі смиренних, виявила повну послух віснику Бога і прийняла Його волю.
Благовіщення Пресвятої Богородиці нагадує нам, що все ближче в історії людства був день народження Спасителя, і те, що раніше проповідувалося пророками, вже прямо було повідомлено Тієї, що мала стати брамою для входу Бога у світ людей. Свято отримало свою назву тому, що повідомлення Архангела Гавриїла стало доброю звісткою для всього людства.
І цього дня нам варто присвятити вдячній молитві Богові за надію, подаровану людям, надію на радість перебування у Царстві небесному. Благовіщення нагадує нам, що наше життя не обмежується примітивним сенсом існування «від і до», а за земним відкривається нове, сповнене Божественного Світла, буття. У день Благовіщення Пресвятої Богородиці можна подати записку з іменами близьких на святкове богослужіння, подякувавши Богові і попросивши Його подати радість нашим серцям: