Вселенська поминальна субота у 2021 році: дати і значення, як поминати

Наших покійних близьких обов’язково потрібно поминати. адже вони самі для себе вже нічого не можуть зробити. Зазвичай ми йдемо в дні батьківських субот в храми, ставимо свічки, пишемо записочки, молимося за них, щоб Господь упокоїв їх душу.

Батьківських субот в 2021 році всього 8, з них 2 – Вселенські. Настає 6 березня і Троїцька, дата її – 19 червня. Решта 6 в такі дати:

  • 27 березня;
  • 3 квітня;
  • 10 квітня;
  • 9 травня
  • 11 травня – Радоница;
  • 6 листопада – Дмитріївська поминальна субота.

4 з них потрапляють на Великий піст.

Хтось, виходячи з назви  Батьківська вважає, що поминати в ці дні потрібно тільки батьків. Так, їх в першу чергу, а також всіх близьких і знайомих, за кого, як то кажуть, хочеться замовити слівце перед милосердним нашим Господом.

Крім того, потрібно розуміти, що за рідних потрібно молитися, замовляти сорокаусти панахиди та молебні не тільки в ці дні, але завжди. Це допоможе їх душам на небесах, а нам дасть спокій серця. А коли ми вирушимо в світ інший, дивись, і за нас хтось помолиться, і допоможе нашим душам.

Православний журнал “Фома” пише:

Звичайно, тим, хто закінчив свій земний шлях, молитва живих потрібна не тільки в батьківські суботи, але протягом усього року. Тому віруючі поминають покійних в своєму щоденному молитовному правилі, а в Церкві про них моляться на кожній Літургії. Красиве і точне порівняння приводив святий преподобний Єфрем Сирин.

Він уподібнював зв’язок загробного і земного світів з вином в судинах і виноградною лозою, що дозрівають одночасно, або з цибулею, зростаючим в полі, і зберігаються вдома: «Якщо і рослини мають між собою таке соощущеніе, то чи не більше для померлих відчутне молитовні приношення?» Таким чином, молитва, милостиня і добрі справи, здійснені в ім’я покійних, – це найкращий вияв любові до них і найкраща пам’ять про них.

Детальніше про це всім розкажемо батюшка Андрій, послухаємо його уважно.

Друзі, Вам подобається ця стаття? Поділіться з друзями!
Коліжанка - жіночий інтернет-журнал