Помідори часточками з цибулею і олією на зиму – це популярна закуска, яка зникає зі швидкістю світла. Заготівля готується максимально просто. Для закатки підходять м’ясисті овочі будь-якого розміру, в ідеалі «вершки», але і «бичаче серце» теж підійде. Головна умова – плоди повинні бути міцними. Салат виходить дуже апетитним з солодкуватим після-смаком.
Часточки помідорів з цибулею і олією без стерилізації на зиму
Часточки помідорів з цибулею і олією без стерилізації на зиму готуються елементарно. Частування прекрасно доповнює різні гарніри, страви з м’яса і птиці. Рецепт ідеальний для того, щоб переробити великі екземпляри, які не підходять для засолювання.
Час готування – 50 хв.
Час приготування – 20 хв.
Порції – 3
Інгредієнти:
- Помідори – 500 гр.
- Цибуля ріпчаста – 2 шт.
- Олія – 1,5 ст.л.
- Сіль – 1,5 ст.л.
- Оцет 9% – 50 мл.
- Зелень – за смаком.
- Цукор-пісок – 1,5 ст.л.
- Вода – 500 мл.
Процес приготування:
Крок 1. Ополіскуємо помідори, прибираємо вологу і нарізаємо часточками. З цибулі видаляємо кольоровий шар і обдаємо під краном, нарізаємо півкільцями.
Крок 2. На дно стерильної ємності укладаємо промиту зелень ( петрушку або кріп ) і частина нарізаного цибулі.
Крок 3. Кладемо помідори, прикривши долонею, злегка струшуємо, щоб овочі лягли щільніше. Присипаємо цибулею.
Крок 4. Закладаємо залишилися томати, цибуля і зелень. Порожнечі заповнюємо окропом. Накривши стерильною кришкою, даємо постояти 15 хвилин.
Крок 5. Проціджуємо охололу рідину в каструльку, солимо ( тільки не йодованою сіллю ) і всипаємо цукор. Встановлюємо на плиту.
Крок 6. У підігріту заливку додаємо оцтову кислоту ( есенції буде потрібно менше, при використанні ділимо пропорційно, щоб обчислити кількість ) і рафіновану олію. Чекаємо закипання.
Крок 7. Заповнюємо маринадом баночку і щільно закручуємо гвинтовою кришкою. Остуджуємо закатку, закутавши пледом.
Крок 8. Переміщаємо закупорену консервацію в прохолоду, наприклад, в комору. Взимку насолоджуємося дивовижною заготівлею. Смачного!
Солодкі, десертні помідори часточками з цибулею і олією
Солодкі, десертні помідори часточками з цибулею і олією готуються абсолютно не складно. Підготовка займає більше часу, ніж сама заготівля. Ароматна заготівля закінчується дуже швидко, варто тільки відкоркувати баночку. Солодке після-смак дивовижної консервації запам’ятовується назавжди!
Час готування – 40 хв.
Час приготування – 15 хв.
Порції – 2 л.
Інгредієнти:
- Помідори – 2 кг.
- Цибуля ріпчаста – 2 шт.
- Олія соняшникова – 2 ч.л.
- Часник – 2 головки.
- Петрушка – 1 пучок.
- Перець чорний горошком – 1 ч.л.
- Перець запашний горошком – 8 шт.
- Лист лавровий – 4 шт.
- Перець червоний гострий – за смаком.
- Для маринаду:
- Вода – 1 л.
- Сіль – 2 ст.л.
- Оцет 9% – 50 мл.
- Цукор-пісок – 3 ст.л.
Процес приготування:
Крок 1. Підготувавши помідори, позбувшись забруднень і витерши насухо, ділимо навпіл або на четвертинки, орієнтуючись на величину плодів.
Крок 2. Ополіскуємо петрушку і за бажанням ріжемо або обриваємо листочки. Робимо так, як подобається. Замість петрушки взагалі можна взяти інші запашні трави. Наприклад, гілочку або суцвіття кропу, або зовсім не класти зелень. Немає чітких меж, все залежить від смаку і фантазії.
Крок 3. Очистивши цибулю, нарізаємо її не дуже товстими кільцями.
Крок 4. Промиваємо банки в мильному розчині, гарненько споліскуємо під сильним напором води і проколюємо в духовці або в мікрохвильовці. Очищений часник ріжемо на сегменти. У підготовлену банку кладемо петрушку, горошки перців, лавр, часник і гострий перець ( кількість визначаємо самостійно ).
Крок 5. Закладаємо цибульні кільця. Нагрівши на сковорідці олію, акуратно вливаємо в ємність. Заповнюємо банку помідорами, прокладаючи шари зеленню, часником і цибулею. Трясемо ємність, щоб овочі утрамбувалися, але при цьому не втратили свою цілісність.
Крок 6. Гарячу воду солимо і солодимо. Закип’ятив, додаємо столовий оцет. Киплячим маринадом наповнюємо ємність з томатами. Прикриваємо стерильною кришкою.
Крок 7. Підігрів воду в каструлі, розміщуємо в ній заготівлю, не забуваємо на дно покласти ганчірочку. Закип’ятив, стерилізуємо закатку не менше 15 хвилин.
Крок 8. Озброївшись прихватками, акуратно дістаємо заготівлю. Банку витираємо, щоб не ковзала. За допомогою ключа закриваємо помідори. Остуджуємо в перевернутому вигляді під пледом або махровим рушником.
Крок 9. Яскраву ароматну консервацію зберігаємо в підвалі. Спробувати закуску можна вже через місяць, вона ідеально підійде до домашніх страв – тушкованою або смаженої картоплі, плову, відварним макаронам, відбивним або запеченої курці. Смачного!
Різані помідори з цибулею, олією і 9%-м оцтом на зиму
Різані помідори з цибулею, олією і 9%-м оцтом на зиму готуються легко і без особливих зусиль. З елементарним процесом впорається навіть починаюча господиня. Не варто боятися, що щось піде не так. Дотримуючись опису, все буде на вищому рівні. Сміливо пробуйте!
Час готування – 50 хв.
Час приготування – 30 хв.
Порції – 4
Інгредієнти:
- Помідори – 7-8 шт.
- Цибуля ріпчаста – 5 шт.
- Олія – 1 ст.л. на банку.
- Сіль – 1 ст.л.
- Оцет 9% – 2 ст.л
- Лист лавровий – 1 шт. на банку.
- Перець гострий – 1-2 шт.
- Часник – 4 зубчики.
- Вода – 1 л.
- Цукор-пісок – 2 ст.л.
- Перець чорний горошком – за смаком.
- Зелень – за смаком.
Процес приготування:
Крок 1. Готуємо інгредієнти. Визрілі, але тверді екземпляри грунтовно промиваємо, видаляючи піщинки і інші забруднення. Висушуємо. Цибуля і часникові часточки позбавляємо від лушпиння. Цілі баночки грунтовно промиваємо з губкою і миючим засобом, стерилізуємо звичним способом. Вимиті гвинтові кришки кип’ятимо.
Крок 2. Овочі нарізаємо не дуже тонко. Спосіб нарізки визначаємо самостійно – часточки, половинки, кружечки. На кінцевий результат це не вплине.
Крок 3. У ємності закладаємо промиту петрушку, лист лавра і перець. Петрушку в разі потреби замінюємо іншими травами або не кладемо зовсім.
Крок 4. По черзі наповнюємо банку нарізаними овочами, при необхідності струшуємо, щоб вміст ущільнилося і вмістилося більше компонентів.
Крок 5. Варимо заливку, посолив і додавши цукор в воду. Після розчинення кристаликів додаємо оцтову кислоту. Розмішуємо і при появі дрібних бульбашок вимикаємо полум’я.
Крок 6. Киплячою заливкою акуратно заливаємо заготівлю, наливаємо олія і кладемо петрушку. Накриваємо, але не закручуємо.
Крок 7. Дно товстостінну каструльки застилаємо рушником, розмішаємо банку і доливаємо гарячу воду до плечиків. Прогріваємо 7 хвилин. Ємності більшого розміру стерилізуємо довше. До процесу ставимося уважно і відповідально, це дозволить довше зберегти закрутки.
Крок 8. Закупорюємо закатку і остуджуємо, перевернувши на кришку. Накриваємо рушником для поступового охолодження.
Крок 9. Перевіряємо, чи не пропускають чи повітря охололі заготовки ( для цього використовуємо кожен раз тільки нові кришки і ємності без сколів і інших пошкоджень ) і переміщаємо в льох. Смачного!
Заготівля помідорів з цибулею, олією і 6% -м оцтом
Заготівля помідорів з цибулею, олією і 6% -м оцтом займе набагато менше часу, ніж, здається. Раціонально розподіливши свої дії, не буде ніяких простоїв. Духмяна заготівля не залишає нікого байдужим. Закуска відлітає зі столу в одну мить, а рідні просять добавки. Закатка дійсно варто вашої уваги, поповнюйте засіки апетитними заготовками!
Час готування – 2 ч. 00 хв.
Час приготування – 30 хв.
Порції – 3,5 л.
Інгредієнти:
- Помідори – по місткості.
- Цибуля ріпчаста – 3 шт.
- Олія – 50 мл.
- Вода очищена – 1 л.
- Сіль – 1 ст.л.
- Оцет 6% – 1/3 ст.
- Перець болгарський – 2 шт.
- Гвоздика – 1 ч.л.
- Цукор-пісок – 2 ст.л.
- Перець запашний горошком – 1 ч.л.
Процес приготування:
Крок 1. Вибираємо пружні помідори і грунтовно промиваємо. Обговоривши на рушник, ріжемо половинками або так, як більше подобається, не забуваючи вирізати плодоніжку.
Крок 2. Вимитий перець позбавляємо від нутрощів і нарізаємо соломкою.
Крок 3. Очистивши цибулини, нарізаємо їх півкільцями.
Крок 4. Попередньо промиті і стерильні ємності перевіряємо на вади. Якщо все в порядку, наповнюємо овочевий нарізкою. Банки з сколами і тріщинами відразу ж викидаємо. Вони не тільки не придатні для заготовок, а до того ж небезпечні.
Крок 5. Закип’ятив воду, заливаємо баночки.
Крок 6. Готуємо окріп для заливки. Кладемо сіль. Для закруток використовуємо тільки кам’яний консервант.
Крок 7. Додаємо цукор.
Крок 8. Здобрюємо олією і приправляємо запашним перцем і гвоздикою. Додаємо 6% оцет. Варимо маринад до появи бульбашок.
Крок 9. Баночки звільняємо від рідини і заповнюємо їх маринадом, встановлюємо в каструльку з гарячою водою. Не забуваємо дно застелити ганчірочкою, щоб скло не лопнуло. Стерилізуємо консервацію після закипання води 10 хвилин.
Крок 10. Витягуємо гарячі заготовки і закупорюємо стерильними закручуються кришками. Охолоджуємо в звичайному положенні, укутавши ковдрою. Смачного!
Помідори з олією і цибулею без оцту в банках на зиму
Помідори з олією і цибулею без оцту в банках на зиму виходять неймовірно апетитними. Закуска, незважаючи на відсутність консервантів, зберігається добре. Однак довго стояти їй не доведеться – помідорні закрутки розходяться в першу чергу, скільки не загорни.
Час готування – 1 ч. 30 хв.
Час приготування – 30 хв.
Порції – 1 л.
Інгредієнти:
На банку:
- Помідори – по місткості.
- Цибуля ріпчаста – 1 шт.
- Олія – 1 ст.л.
- Лавровий лист – 1 шт.
- Гвоздика – 3-4 бутона.
- Перець запашний горошком – 3-4 шт.
Маринад:
- Сіль – 1 ст.л.
- Вода – 1 л.
- Цукор-пісок – 3 ст.л.
Процес приготування:
Крок 1. Банки без тріщин і сколів ретельно промиваємо і проколюємо в духовій шафі або мікрохвильовій печі, або прогріваємо на водяній бані. Очищаємо цибулю, ділимо на четвертинки і кладемо в підготовлені ємності. Дрібні екземпляри кладемо цілком. Додаємо лаврушку, перець горошком і гвоздику.
Крок 2. Міцні помідори ретельно промиваємо, ділимо навпіл або на четвертинки в залежності від розміру. Укладаємо в баночки зрізом вниз, утрамбовуємо струшують рухами, щоб більше вмістилося. Додаємо рафіновану олію.
Крок 3. У окропі розводимо сіль і цукор. Проварюємо пару хвилин і заливаємо банки. Застилаємо дно каструлі ганчірочкою. Обережно, щоб не ошпарити, переміщаємо гарячі банки і доливаємо гарячу воду в каструлю по плечики банок. Стерилізуємо заготовки 15 хвилин. Ємності великого обсягу зажадають більше часу.
Крок 4. Гарячі банки акуратно дістаємо, для зручності використовуємо спеціальне пристосування, і закручуємо стерильними гвинтовими кришками або закриваємо машинкою. Укутавши банки в ковдру, остуджуємо закатки.
Крок 5. Перевернувши остиглу консервацію, перевіряємо, чи не протікає чи маринад, зберігаємо салат в коморі. Пробу зняти можна через місяць, консервація добре промаринується і насититься запашними ароматами. Подають салат до будь-яких гарнірів, м’яса або птиці. Смачного!
Салат із зелених помідорів з цибулею і олією
Салат із зелених помідорів з цибулею і олією – закуска, гідна вашої уваги. Апетитна заготівля виходить соковитою і такою, що запам’ятовується. Прийнято вважати, що для закатки використовують не-визрілі плоди, які знімають під час заморозків. А щоб не втратити результат своїх праць, роблять таку заготівлю. Але спробувавши салат хоча б раз, ви спеціально почнете знімати неспілий урожай, щоб заготовити апетитну закуску.
Час готування – 1 ч. 00 хв.
Час приготування – 20 хв.
Порції – 5
Інгредієнти:
- Помідори зелені – 2 кг.
- Цибуля ріпчаста – 500 гр.
- Перець болгарський – 500 гр.
- Морква – 500 гр.
- Олія – 1 ст.
- Сіль – 1 ст.л. з гіркою.
- Оцет 9% – 1 ст.л
- Цукор-пісок – 0,5 ст.
Процес приготування:
Крок 1. Неспілі помідори промиваємо і просушуємо. Ріжемо на сегменти, вирізаючи місце кріплення плода.
Крок 2. Яскравий вимитий перець розрізаємо уздовж, виймаємо насіння і перегородки. Нарізаємо соломкою.
Крок 3. Знявши з цибулин верхній шар, промиваємо їх і ріжемо « пір’ячками ».
Крок 4. Промиту морквину звільняємо від шкірки і нарізаємо тонкими кружечками.
Крок 5. Овочеву нарізку складаємо в посуд з товстим дном. Солимо і цукримо. Здобрюємо олією і встановлюємо на плиті.
Крок 6. Після появи бульбашок, мінімізуємо полум’я і тушкуємо третину години. Перемішуємо вміст, щоб процес варіння відбувався рівномірно.
Крок 7. Через відведений час відключаємо нагрів і додаємо 9% оцтову. Якщо використовуємо есенцію, відповідно, зменшуємо кількість. Гарненько змішуємо вміст.
Крок 8. Ополіскуємо баночки і проколюємо. Заповнюємо гарячим салатом і закупорюємо чистими сухими кришками.
Крок 9. Закутуємо перевернуті банки і витримуємо до повного охолодження.
Крок 10. Зберігаємо закрутку разом з рештою зимової консервацією. Смачного!
Мариновані помідори часточками з цибулею, часником і олією
Мариновані помідори часточками з цибулею, часником і олією – проста заготівля, знайома багатьом. На мій погляд, салат виходить не тільки смачним, але і досить простим. Яскраве частування стане вашою паличкою виручалочкою для будь-якого приводу. Це відмінний перекус і чудове доповнення до головної страви.
Час готування – 1 ч. 30 хв.
Час приготування – 30 хв.
Порції – 7 л.
Інгредієнти:
- Помідори – 2-2,5 кг.
- Цибуля ріпчаста – 2-3 шт.
- Петрушка – 1 пучок.
- Часник – 7 зубчиків.
- Перець чорний горошком – 20 шт.
- Лавровий лист – 7 шт.
- Перець гострий – за смаком.
Маринад:
- Олія – 7 ст.л.
- Сіль – 3 ст.л.
- Оцет 9% – 3 ст.л
- Цукор-пісок – 7 ст.л.
- Вода – 3 л.
Процес приготування:
Крок 1. Пружні помідори грунтовно промиваємо і витираємо насухо. М’які екземпляри підійдуть для аджики, соусів або лечо.
Крок 2. Овочі розрізаємо навпіл або на 4-6 частин, орієнтуючись на розмір плодів і вирізаючи плодоніжку.
Крок 3. Очищену цибулю ріжемо, як подобається – кільцями або пір’ям.
Крок 4. Вимиті баночки перевіряємо на цілісність. Ємності повинні бути без сколів і пошкоджень. Кладемо листи лавра, промиту петрушку або іншу траву, очищений часник, гострий перець і горошок. Прянощі використовуємо на розсуд, регулюючи кількість самостійно. У кожну літрову банку вливаємо по ложці олії без запаху.
Крок 5. У окріп кладемо сіль і цукримо. Розмішавши до розчинення, додаємо оцтову кислоту і відключаємо конфорку. 9% оцет замінюємо есенцією, зменшивши кількість або 6% -ної кислотою, відповідно, збільшивши.
Крок 6. Баночки щільно заповнюємо помідорами, чергуючи з цибулею. Кількість цибулі і часникових часточок допускається збільшити. Не натискаємо на помідори, а лише струшуємо, щоб вони «зручніше розташувалися». Порожнечі наповнюємо киплячим розсолом.
Крок 7. Відразу ж прикриваємо стерилізованими кришками. Переміщаємо в застелену ганчірочкою каструльку. Доливаємо теплу воду, щоб рівень доходив до « плечиків ». Після закипання стерилізуємо літрові банки 10 хвилин. Банки більшого обсягу стерилізуємо довше.
Крок 8. Щоб не обпектися, за допомогою спеціальних щипців дістаємо гарячі заготовки. Протерши банки насухо, закриваємо ключем. Перевертаємо, дивимося, чи не підтікає розсіл. Якщо все добре, укутуємо і чекаємо охолодження.
Крок 9. Консервовані помідори прибираємо на зберігання. Відкорковуємо баночку і насолоджуємося консервацією. Закуска ідеально підходить до відварним макаронам, плову або тушкованою картоплі, до м’яса або курці. Смачного!