Зібралися придбати нового зеленого друга чи зробити подарунок близькій людині? Сьогодні визначимося, як правильно це зробити.
Отже, коли ж зробити покупку? Влітку чи взимку, навесні чи восени? Відповідь досить проста. Більшість кімнатних рослин можна купувати цілий рік.
Зима звичайно, не найсприятливіший період. Хоча є рослини, як пуансетія або різдвяна зірка, які продають саме взимку на новорічні свята. У цей час воно особливо гарне. До речі, вважається символом достатку та затишку в будинку, більш докладно ми розповімо про цю дивовижну рослину ближче до новорічних свят.
Увага! На що ми завжди звертаємо увагу при покупці рослин:
- В яких умовах знаходиться рослина у магазині (оранжереї, садовому центрі).
Якщо рослина стоїть на протягу, повітря в місці покупки явно прохолодне, або, наприклад, повітря пересушене – не варто тут купувати. Завжди можна знайти магазин, де піклуються про рослини. - Детальний огляд рослини.
Загальне враження, яке справляє рослина. Воно має виглядати бездоганно і бути сильним та доглянутим. Одним словом, здоровим.
Каланхое квітучий, з дивовижними махровими суцвіттями, цвіте майже цілий рік.
Дивимося на листя та пагони. Чи немає слідів від опалого або зрізаного листя. Відмінний тургор, листя зелене, пружне. Оглядаємо зворотний бік листа, чи є плями, наліт, сухі ділянки.
Забарвлення має бути рівномірним та інтенсивним. Візерунок на листі повинен бути якісним, якщо рослина відноситься до ряболистих.
Наявність бутонів і квіток, що розпустилися, бутонів має бути набагато більше. Звертаємо увагу на розмір та якість бутонів. Бажано, якщо цвітіння тільки почалося.
Коренева система не повинна виступати з горщика, інакше зрозуміло, що рослина засиділася надто довго. Виняток для деяких бонсаїв та фікуса мікрокарпу. Чи не було рослину пересаджено, щоб приховати проблеми. Рослина не повинна випадати із субстрату, сидіти міцно.
Огляньте ґрунт. Вона не повинна бути сухою, або навпаки, перелитою. Не слід сольових відкладень або слідів мульчування, щоб приховати такі сліди. Тим більше, не повинно бути неприємного запаху.
Відсутність паразитів. Попелиця виглядає як біло-зелені крапки, а павутинний кліщ як маленькі білі. - Взяти рослину додому.
Вибір зробили це добре. Але лишилася ще одна процедура. Важлива. Обновку треба ще додому довезти. Добре, якщо ви приїхали до магазину взимку на машині із протопленим салоном. Але якщо вам належить добиратися, як кажуть своїм ходом, зверніть увагу на таке.
Попросіть продавця ретельно упакувати рослину. Папір – те, що треба. Старі газети теж підійдуть. Бажано в 2-3 шари. Гірше не буде. Намагайтеся при упаковці «охопити» кущ, не пошкодивши ніжне листя та стебла.
Якщо є можливість, запакуйте зверху ще й у поліетиленовий пакет. Наприклад, для сміття. Так збережіть тепло всередині та укриєте від негоди.
Очиток (ctlev) Морган, одне з останніх придбань. - Перша година в будинку.
Подорож із магазину додому закінчилася успішно. Але це ще не все. Перші кілька днів рослина краще не чіпати, переставляючи її по всій квартирі. Переїзд сам собою стрес для вашого нового домочадця.
Поставте його на заздалегідь обране місце, якщо потрібно, притініть спочатку, щоб не було прямих сонячних променів. - Пару тижнів рослина має пожити у привезеному горщику.
Пересадкою займеться пізніше. У горщик побільше, у новий субстрат. Двох тижнів вам точно вистачить, щоб знайти всю корисну інформацію про вашого нового зеленого друга.