Кладовище – скорботне місце з важкою енергетикою. Тут навіть скептики відчувають душевне хвилювання і незрозумілий трепет.
Тож не дивно, що з цвинтарем пов’язано величезна кількість прикмет, а також різних забобонів. Наприклад, не можна брати речі з цвинтаря додому.
Чому? Давайте розбиратися.
Все що є на кладовищі, має тут і залишатися
На цвинтарі можна знайти як свіжі, так і стародавні поховання. Це, по суті, переплетення епох і поколінь, величезна концентрація мертвої енергетики.
Родичі покійних намагаються гідно облаштувати їх останній притулок: будують красиві огорожі, встановлюють пам’ятники, приносять квіти, сувеніри та «частування» на могилки.
Але навіть з урахуванням доступності, брати такі речі не можна:
- Будь-які рослини – чагарники, трави, плоди, квіти. Вони як губка вбирають негативну енергетику і також легко її віддають.
- Будівельні матеріали – старі плити з могил, щебінь, пісок і т.д. і не важливо де вони знаходяться, нехай навіть на місцевому звалищі.
- Вторсировина або метало-брухт – які валяються на дорозі або недалеко від цвинтаря частини огорожі, прути, лавки, столи.
- Різні прикраси, сувеніри, солодощі та цінні речі.
Це відноситься не тільки до мародерства, а й до прибирання на могилі близьких друзів або родичів. Якщо розбився стакан, перед тим як забрати його, треба поставити натомість новий, інакше покійний буде злитися. Аналогічна ситуація і з іншими речами.
Не варто забувати, що люди залишають на кладовищі негативні емоції: біль, горе і тугу. Такими почуттями просякнуте все навколо, а конкретна річ може нести прихований сенс і бути підношенням мертвій людині, який з’явився родичу уві сні і попросив що-небудь принести: іграшку, предмет одягу, сувенір і т. д.
Покійні вважають будь-які підношення даром, який треба оберігати. Взяти його – значить потривожити душу покійного і, швидше за все, він захоче повернути втрачене. Езотерики впевнені що так людина «вибирається» з могили і знову «ходить» по землі.
Чому не можна приносити додому речі з цвинтаря?
- Розлючений дух померлої людини здатний накликати біду і принести горе в сім’ю. Існує чимало історій, які це підтверджують. Наприклад, дівчина взяла з могили родича квіти і посадила їх у себе у дворі — дуже скоро її мати сильно захворіла, а потім померла.
- Інший відомий в народі випадок описує те, як жінка поставила на могилу бабусі кришталеву вазу з квітами, а через деякий час, їй приснилася схвильована родичка і вказала на пропажу підношення. Дух вимагав негайно повернути його на місце. Коли жінка прийшла на могилу бабусі, вази вона дійсно не виявила.
- Чаклуни і чорні маги нерідко проводять на кладовищі свої обряди: змови, псування та інші негативні ритуали. Таким чином, якщо взяти з цвинтаря річ, можна накликати на себе і близьких людей не тільки гнів покійного, а й сторонній «пристріт».
- У людини почнеться депресія, буде переслідувати страх і панічні атаки. А предмет, який відьма або чаклун використовували для наведення вінця безшлюбності, принесе чимало проблем в особистому житті тому, хто його візьме.
- Багато літніх людей і зовсім впевнені, що навіть звичайна пиль з кладовища, що залишилася на одязі, приносить шкоду. Після відвідування померлих людей необхідно добре мити руки і прати одяг.
- Є ще одне правило – якщо у людини щось випало з кишені на кладовищі і торкнулося мертвої землі, то річ з цього моменту належить покійним. Підбирати її і забирати з собою не можна.
Але зовсім інша думка у церкви. Священики запевняють, що з кладовища можна брати будь-які предмети, вони не несуть негативної енергетики. Це і зрозуміло, адже православний світ заперечує існування духів на цвинтарі.
Як тоді пояснити, наприклад, дивну поведінку тварин? Якщо поруч з ними знаходиться принесена з кладовища річ, собака або кішка починають проявляти занепокоєння: скиглити, нявкати, шипіти, бігати з кута в кут і т.д. це ще один доказ того, що речі з кладовища переповнені негативом.
Вірити в це чи ні — вирішувати тільки вам. Але, все ж, не варто ризикувати, краще залишити мертвим те, що їм належить.