Коли вперше пересаджувала заміокулькас, мало не втратила квітку через одну банальну помилку
Розповім, як я пересаджувала заміокулькас. І про серйозну помилку, яку припустилася під час пересадки.
Отже, рослина трохи зміцніла, і я вирішила її пересадити. Підготувала новий горщик, керамзит, ґрунт для суккулентів, перліт та вермікуліт. На дно горщика поклала дренажний шар із керамзиту (2 см). Змішала ґрунт із перлітом та вермикулітом.
Звільнила замиокулькас із старого горщика. Ох, і не просто це було зробити – рослина велика, доросла. І тут мені прийшла ідея омолодити кущ. Я розділила бульби – їх було кілька. Це було серйозною помилкою.
Від бульб йде безліч корінців. Вони щільно переплітаються між собою і обплітають земляну грудку. Тому, заміокулькас краще пересаджувати методом перевалки разом із земляною грудкою. І бажано не ділити його, особливо якщо рослина до цього була ослаблена!
При розподілі я пошкодила багато корінців. Зрозумівши помилку, я спробувала хоч якось звести до мінімуму наслідки. Травмовані коріння присипала порошком деревного вугілля і залишила кущі трохи підсохнути. Потім уже розсадила по горщиках.
Бульби сильно не заглиблювала, залишила їх трохи виглядати з ґрунту. На дно горщиків посипала активоване вугілля, попередньо подрібнивши пігулки. І залишила укорінюватися, але на той час надій уже поменшало.
Але на щастя, всі кущики взялися. Один стоїть у мене у вітальні, інший у мами як мій подарунок, а два інших, як я вже писала, знайшли своїх господарів на сайті оголошень!
Зібрала вам трохи інформації з догляду за заміокулькасом.
Якщо хочете виростити шикарне грошове дерево, знайте, що воно:
- любить яскраве сонячне світло, але ослаблена рослина краще не ставити під пряме сонячне проміння;
- теплолюбно, температурний режим 18-25 градусів;
- вимагає рясного, але не частого поливу, має властивість запасати вологу, як будь-який інший сукулент;
- невибагливо до вологості повітря, але в спеку все ж таки слід зволожувати повітря поруч із горщиком і частіше протирати листя чистою водою;
- не потребує частих пересадок (при правильному догляді достатньо міняти ґрунт 1 раз на 4 роки);
- навесні та влітку бажано підгодовувати раз на місяць добривом для сукулентів та кактусів.
Незважаючи на те, що я люблю водити в душ свої рослини, для багатьох це дійсно йде тільки на користь, але мій заміокулькас такі процедури обходять стороною. І на це є свої причини:
- По-перше, це суперечить природі цієї рослини.
- По-друге, у такий спосіб його легко залити, а наслідки зіпсованої кореневої системи виправляти нелегко.
Особливо не рекомендую душ для квітникарів-початківців, які не впевнені в якості і правильно підібраному грунті.