Весняна обробка дерев і чагарників: що потрібно знати, секрети

Весняна обробка дерев і чагарників: що потрібно знати, секрети

Починати новий сезон потрібно з обрізки. Її можна проводити навіть взимку, коли дерева сплять. Коли провели санітарну, формуючу, омолоджуючу обробку, потрібно обов’язково оглянути стовбури дерев. Буває, що за зиму змилася фарба, або ви не встигли пофарбувати з осені. Тому наступним етапом буде забарвлення дерев. Пофарбувати можна білою Садовою фарбою, побілкою. Це допоможе запобігти отриманню сонячних опіків, особливо у молодих дерев.

Коли настане вже тепла погода, буде позитивна температура повітря, яка буде триматися і вночі, почнуть прокидатися садові шкідники. Настає момент для проведення захисної обробки. В першу чергу потрібно орієнтуватися на стан саду. Якщо ви виявили на гілочках жуків довгоносиків, то потрібно провести обробку спеціальними препаратами міді, або фунгіцидами, які здатні діяти при низькій температурі, наприклад, хорусом. Якщо ви помітили комах, то проведіть обробку від них такими препаратами, як фуфанон або актара.

Наступним етапом буде підгодівля. Вона потрібна нашим рослинам в той момент, коли починається активне набухання і розпускання бруньок. Важливо вчасно нанести азотні добрива, які потрібні для росту нового листя.

Як же провести захисну обробку від хвороб і внести підгодівлю плодовим деревам? Давайте розберемо докладніше.

Першу весняну обробку прийнято робити до розпускання бруньок препаратами міді, це контактний препарат універсального спектру дій. Він здатний вбивати грибки, хвороботворні бактерії. Потрапивши на поверхню рослини, він починає діяти проти грибків і бактерій весь час, поки там знаходиться, в незалежності від температур.

Важливо запам’ятати, що кісточкові рослини, чутливі до підвищеної концентрації міді, тому концентрація повинна бути 1%, якщо обробити 3%, можна отримати опік. Краще розводити мідний купорос невеликою кількістю в гарячій або теплій воді, а потім доводити до потрібного обсягу, і обов’язково добре розмішувати, можна навіть процідити через щільну тканину або кілька шарів марлі. Залити приготований розчин в обприскувач, і довести обсяг водою до потрібного.

Якщо ви обробляєте маленькі чагарники, можна скористатися маленькими обприскувачами, а якщо дерева великі і високі, то краще звичайно використовувати обприскувачі з великим об’ємом, у яких є висувна штанга, так ви дістанете до самих верхніх гілочок і захистите дерева повністю.

Друзі, Вам подобається ця стаття? Поділіться з друзями!
Коліжанка - жіночий інтернет-журнал