Сьогодні пропоную Вам торт «Анютині очі». Він виходить дуже ніжним, домашнім та дуже смачним. У складі крему є сир, а між коржами ягідний прошарок. Подобаються такі поєднання? Тоді приступимо!
Для рецепту вам знадобиться:
Для коржів діаметр 20 см:
- 200 г борошна
- 2 яйця
- 380 г згущеного молока
- 100 г вершкового масла
- 10 г розпушувача для тіста
- 8 г ванільного цукру
- дрібка солі
Для крему:
- 500 г сиру (сир обирайте некислий, з м’яким смаком)
- 300 г вершків 35%
- 100 г цукрової пудри
Для ягідного прошарку:
- 250 г ягідного пюре (у рецепті із чорної смородини)
- 250 г води
- 100 г цукру
- 5 г агар-агару
Для прикрас:
- 100-200 мл вершків 35%
- 1 ст. ложка цукрової пудри
- варення із чорної смородини
Вага торта – 2,1 кг
Процес приготування:
- Вершкове масло розтоплюємо. У борошно додаємо розпушувач, сіль, все ретельно розмішуємо, а потім просіюємо.
- Курячі яйця трохи збиваємо з ванільним цукром. Потім поступово вливаємо згущене молоко і опрацьовуємо міксером. Жодних особливих вимог тут немає, яйця потрібно просто злегка збити і все добре змішати. Вливаємо розтоплене вершкове масло, розмішуємо і в останню чергу вмішуємо в тісто суміш борошна з розпушувачем.
- Спочатку розмішуємо лопаткою, а потім коротко опрацьовуємо міксером до однорідності. В результаті виходить негусте тісто, за консистенцією приблизно як тісто на оладки.
- І далі з цього тіста нам потрібно випекти тонкі коржі. Зручно це зробити таким чином. На аркуш паперу для випічки встановлюємо стіни від роз’ємної форми для тортів (діаметр моєї форми 20 см). На центр кладемо приблизно 2 столові ложки тіста і рівномірно розподіляємо його.
- Форму знімаємо, лист перетягуємо на лист і випікаємо корж. Випікаємо в попередньо розігрітій до 180 ° С духовці. Випікаються коржі дуже швидко, буквально 6-8 хвилин. Готовність визначаємо легким натисканням на середину – палець не повинен провалюватися, а також орієнтуємося за кольором – коржі мають стати ніжного золотистого кольору.
- Свіжоспечений корж відразу ж знімаємо з паперу, викладаємо на рівну поверхню і даємо повністю охолонути. Лист паперу для випічки, що звільнився, можна використовувати повторно – видаляєте залишки попереднього коржа і абсолютно таким же чином встановлюєте форму, розподіляєте тісто і печете черговий корж.
- Усього з цієї кількості тіста у мене вийшло 7 тонких коржів. Складати коржі стопочкою не рекомендується, оскільки вони можуть прихопитися, склеїтися між собою.
- За бажання коржі можна підрівняти. Для цієї мети можна використовувати відповідну за розміром тарілку або дно від форми. Кладемо зверху і зрізаємо краєчки.
- В результаті виходить рівний корж, а обрізки підсушуємо, подрібнюємо в крихту і використовуватимемо для обсипання бортів торта.
- Для прошарку торта нам знадобиться підготувати 250 г ягідного пюре. Я робила із чорної смородини, можна взяти й інші ягоди. Я рекомендувала б використовувати ті ягоди, які, на вашу думку, добре поєднуються з сиром.
- Чорна смородина у мене з морозильної камери, я її попередньо розморозила та пробила занурювальним блендером у пюре.
- Потім протерла через сито, щоб видалити кісточки та шкірки.
- Також нам треба 250 мл води, і я використала не просто воду. Я всю ту макуху, що залишилася від протирання ягід, залила гарячою водою, дала настоятися і потім процідила через дрібне сито.
- Всипаємо агар-агар в холодну воду або в ягідний настій і залишаємо на деякий час набубнявіти. Ставимо на плиту. При нагріванні добиваємося, щоб агар-агар повністю розчинився, і лише після цього всипаємо цукор і кладемо ягідне пюре.
- Після закипання варимо буквально 1-2 хвилини, знімаємо з вогню і даємо охолонути.
- Далі із цієї підготовленої ягідної суміші нам потрібно залити 6 тонких желе. Для заливки використовуємо дно від роз’ємної форми, яку ми використовували для випікання коржів. Дно форми покриваємо харчовою плівкою, виливаємо кілька столових ложок ягідної суміші та розподіляємо досить тонким шаром.
- Забираємо в холодильник до повного схоплювання. Агар-агар дуже швидко застигає вже при температурі 40°С, тому зазвичай доводиться почекати зовсім небагато, буквально 5-10 хвилин. Застигле желе прямо на плівці знімаємо і залишаємо в холодильнику, а форму, що звільнилась, використовуємо для чергового желе.
- Сир пробиваємо занурювальним блендером, поступово додаючи цукрову пудру.
- Приблизно 2 столові ложки цукрової пудри залишаємо, з нею ми зіб’ємо вершки.
- Дістаємо з холодильника вершки та збиваємо їх до стійкого стану. У процесі збивання додаємо відкладену цукрову пудру. У збиті вершки за допомогою міксера акуратно вмішуємо протертий сир.
- Робимо це дуже дбайливо, акуратно, на малих оборотах міксера. В результаті виходить такий досить густий крем.
- Розподіляємо крем між коржами.
- Приблизно третину крему залишаємо, цей крем нам знадобиться для промазування боків торта та верхнього коржа. Один корж залишаємо без крему – цей корж у нас буде верхнім, тому вибираємо найрівніший і найкрасивіший.
- Крем розподіляємо рівним шаром, зверху акуратно викладаємо ягідне желе.
- Акуратно знімаємо плівку.
- Збираємо торт як завжди, складаючи коржі гіркою. Верхній корж промазуємо кремом із зворотного боку, викладаємо зверху, підрівнюємо.
- Залишеним кремом промазуємо, підрівнюємо борти торта, а потім прокидаємо крихтою.
- І в такому вигляді прибираємо торт на кілька годин у холодильник, щоб він добре просочився.
- Торт прикрашаємо збитими вершками. Вершки збили до стійкого стану. За бажання в вершки можна додати трохи цукрової пудри. Викладаємо вершки за допомогою зубчастої насадки.
- І для того, щоб підтримати колір ягідного прошарку, який у нас буде на розрізі, я додала у збиті вершки трохи варення із чорної смородини. Ось таким чином намалювала смуги на кондитерському мішку, заповнила мішок вершками та виклала їх на верхній корж.
- Зверху для контрастності додала ще трохи варення з чорної смородини та ягоди чорної смородини з цього ж варення.
І наш торт готовий. Він виходить дуже м’яким, ніжним, з приємним поєднанням сирного крему, солодких коржів на згущеному молоці, і кислого ягідного прошарку з чорної смородини.
Приємного вам чаювання!
Автор рецепту: Готовим с Ириной Хлебниковой