Що приготувати на гарнір – 9 простих і смачних рецептів приготування з покроковими фото

Що приготувати на гарнір – це важливе доповнення основної страви, що надає йому додатковий і контрастний смак. Гарніром вважаються каші, макарони і овочі. Рецепти їх вибираються з метою зробити страву більш ситною або менш калорійною. У даній темі вам представлена добірка простих домашніх рецептів гарніру на основі різної крупи.

Смачний булгур на гарнір

Булгур, як найкорисніша пшеничне крупа, може бути у вас смачним гарніром до будь-якого страві. Простим варіантом його приготування буде варіння в каструлі в певному співвідношенні крупи з водою. У цьому рецепті вам пропонується приготувати смачний булгур з доповненням його лаймом, зеленню і свіжим огірком.

Час готування: 40 хвилин.

Час приготування: 15 хвилин.

Порції: 4.

Інгредієнти:

  • Булгур – 200 гр.
  • Вода – 400 мл.
  • Олія – 4 ст.л.
  • Лайм / лимон – 1 шт.
  • М’ята – 3 гілочки.
  • Петрушка / кінза – 3 гілочки.
  • Огірок свіжий – 180 гр.
  • Сіль – 1 ч.л.

Процес приготування:

Крок 1. Відразу підготуйте, згідно з рецептом, всі інгредієнти для гарніру. Лайм допустимо замінити лимоном, але смакової відтінок гарніру буде іншим.

Крок 2. Булгур кілька разів промийте холодною водою до її прозорості.

Крок 3. У каструлі з товстим дном розігрійте дві ложки олії. Пересипте на масло булгур і на середньому вогні при помішуванні, крупу трохи обсмажте.

Крок 4. Потім обсмажений булгур залийте 400 мл чистої води, додайте сіль і поваримо протягом 15 хвилин від початку кипіння під прикритою кришкою і на невеликому вогні. Після повного випарювання води, вогонь вимкніть і булгур залиште на 5 хвилин.

Крок 5. Промийте лайм. Акуратно зніміть цедру і відіжміть сік.

Крок 6. Зелень промийте, обсушити серветкою, видаліть щільні стеблинки, і листя дрібно нашаткуйте. Допустима заміна петрушки кінзою.

Крок 7. Промитий і обговорений огірок наріжте маленькими кубиками.

Крок 8. Зварений булгур перекладіть в окремий посуд, налийте до нього ще дві ложки олії з соком лайма, додайте цедру лайма і добре перемішайте, щоб булгур вийшов розсипчастим.

Крок 9. Потім до булгуру додайте нарізку огірка з зеленню і перемішайте ще раз. Приготований смачний булгур можете відразу сервірувати до м’ясного або рибному страві.

Крок 10. Такий гарнір, особливо в спекотні дні або до пісного столу, можна подати самостійним блюдом. Смачного!

Перловка на гарнір без замочування

Перловка на гарнір без замочування має різні варіанти експрес готування. Часто для цього використовують кухонні гаджети, але найбільш простим рецептом буде обробка крупи окропом перед основною варінням. Така перловка буде у вас готової через 30 хвилин, але цей час залежить від якості крупи і її терміну зберігання. Для розсипчастого гарніру важлива зазначена в рецепті пропорція води і крупи.

Час готування: 1 година 15 хвилин.

Час приготування: 15 хвилин.

Порції: 4.

Інгредієнти:

  • Перлова крупа – 180 гр.
  • Вода – 900 мл.
  • Сіль – за смаком.
  • Перець чорний мелений – за смаком.
  • Олія – 1 ст.л.

Процес приготування:

Крок 1. Відразу відміряйте вказане в рецепті кількість інгредієнтів.

Крок 2. Обрану перлову крупу ретельно переберіть, видаливши дрібне сміття і пошкоджені зерна, добре промийте холодною водою і залиште на друшляк для стікання зайвої рідини.

Крок 3. Потім перловку перекладіть в каструлю для варіння, залийте 600 мл чистої води, на великому вогні доведіть до кипіння і проваріть 5-6 хвилин.

Крок 4. Крупу відкиньте на друшляк для видалення залишків води.

Крок 5. Цю ж каструлю промийте і налийте 300 мл чистої води. У закипілу воду перекладіть напіввідварену перловку, додайте сіль з ложкою олії і варіть протягом 20-30 хвилин до повної готовності. Каструлю кришкою не закривайте, крупу періодично помішуйте.

Крок 6. За цей час перловка повністю вбере всю воду і вийде розсипчастою. Додайте до звареної перловці трохи будь-якого масла, перемішайте і залиште на 10-15 хвилин для настоювання, укутавши махровим рушником. Перловку, приготовану без замочування, можна відразу сервірувати гарніром до будь-якого страві. Вона ще може добре зберігатися в морозилці і використовуватися для інших страв. Смачного!

Червона сочевиця на гарнір

Червона сочевиця, як одна з різновидів цих бобових, рідко буває на нашому столі, але з неї швидко і легко можна приготувати смачний і корисний гарнір, особливо до страв з м’яса. Співвідношення сочевиці і води береться 1: 2, вариться вона не більше 20 хвилин, щоб боби зберегли свою форму і не стали кашею. У цьому рецепті смак гарніру доповнимо обсмаженим цибулею і часником.

Час готування: 25 хвилин.

Час приготування: 10 хвилин.

Порції: 2.

Інгредієнти:

  • Сочевиця червона – 1 ст.
  • Вода – 2 ст.
  • Цибуля – 1 шт.
  • Часник – 2 зубки.
  • Сіль – за смаком.
  • Перець чорний мелений – за смаком.
  • Оливкова олія – 4 ст.л.

Процес приготування:

Крок 1. Насамперед інгредієнти для цього гарніру підготуйте згідно з рецептом і потрібного вам кількості порцій.

Крок 2. Сочевицю переберіть і добре промийте. У каструлі закип’ятіть потрібну кількість чистої води, пересипте сочевицю і варіть протягом 15-20 хвилин від початку кипіння, на невеликому вогні і під прикритою кришкою. Сіль при варінні не додавайте.

Крок 3. Поки сочевиця вариться, нашаткуйте цибулину маленькими кубиками.

Крок 4. Зубки часнику наріжте слайсами.

Крок 5. У сковорідці розігрійте оливкову олію і обсмажте нарізку цибулі до легкого золотистого кольору.

Крок 6. До цибулі перекладіть часникові слайси і посмажте ще 1 хвилину.

Крок 7. За час варіння під закритою кришкою сочевиця воду вбере повністю.

Крок 8. Зварену сочевицю на свій смак посипте сіллю з чорним перцем.

Крок 9. До сочевиці перекладіть засмажування і акуратно все перемішайте.

Крок 10. Блюдо спробуйте на смак і розкладіть по порційних тарілках.

Крок 11. Приготований гарнір з червоною сочевиці можете сервірувати до будь-якого м’ясного, а в пост і до рибного страви. Смачного!

Смачна розсипчаста гречка, зварена в каструлі

Для приготування розсипчастої смачної гречки, звареної в каструлі важливі два моменти: правильна пропорція води і крупи, обсмажування крупи на великому вогні перед варінням, не дає зернам розваритися і аромат їх краще розкривається.

Час готування: 25 хвилин.

Час приготування: 10 хвилин.

Порції: 2.

Інгредієнти:

  • Гречана крупа – 1 ст.
  • Вода – 2 ст.
  • Масло вершкове – 20 гр.
  • Сіль – за смаком.

Процес приготування:

Крок 1. Відразу підготувати інгредієнти згідно з рецептом і потрібного вам кількості порцій.

Крок 2. Гречку перебрати і видалити весь дрібне сміття, хоча останнім часом крупа продається досить чиста.

Крок 3. Розігріти суху сковороду, пересипати в неї гречку і на середньому вогні при помішуванні, обсмажити крупу протягом 5 хвилин.

Крок 4. Обсмажену гречку ретельно промити на друшляг під проточною водою.

Крок 5. Підготовлену гречку пересипати в каструлю з товстим дном, залити розрахованою кількістю чистої води і на великому вогні довести до кипіння.

Крок 6. Варити гречку протягом 15 хвилин на невеликому вогні і під закритою кришкою.

Крок 7. В середині варіння додати до гречки шматочок вершкового масла.

Крок 8. За чверть години гречка вбере воду повністю. Її за своїм смаком посипати сіллю, перемішати і вогонь вимкнути. Каструлю на 5-10 хвилин прикрити махровим рушником, що зробить гречку дуже розсипчастою.

Крок 9. Приготовану в каструлі смачну розсипчасту гречку сервірувати гарніром до м’ясного або рибному страві. Смачного!

Як смачно приготувати червону квасолю на гарнір

Гарнір з червоною квасолі відрізняється хорошим насиченим смаком, але готують його рідко, так як ці бобові вимагають час на замочування і варіння. З усіх видів квасолі швидше вариться і виходить більш ніжною саме квасоля червона. Сіль до квасолі додається тільки до кінця варіння, інакше боби не розваряться. У цьому рецепті квасоля варимо в каструлі на плиті.

Час готування: 8 годин.

Час приготування: 5 хвилин.

Порції: 2.

Інгредієнти:

  • Квасоля червона – 1 ст.
  • Сіль – 1 ч.л.
  • Вода для замочування – 2 ст.
  • Вода для варіння – 3 ст.

Процес приготування:

Крок 1. Відразу відміряти червону квасолю з розрахунком потрібної кількості порцій.

Крок 2. Квасоля перебрати, видаливши дрібне сміття і пошкоджені боби. Потім на друшляк або ситі промити проточною водою.

Крок 3. В окремому посуді квасоля залити двома склянками холодної води на 6 годин.

Крок 4. Через кожні 2 години воду міняти, щоб квасоля не забродила.

Крок 5. Після закінчення цього часу квасоля ще раз промити під проточною водою і перекласти в велику каструлю для варіння з урахуванням того, що боби в 2-3 рази збільшаться в обсязі. Залити квасоля 3 склянками чистої води і на великому вогні довести до кипіння. Варити квасоля протягом 2 годин на мінімальному вогні, трохи прикривши кришкою, щоб квасоля не стала темною.

Крок 6. До кінця варіння до квасолі додати сіль і перемішати. Кілька бобів спробувати на готовність, зварені повинні бути м’якими. Якщо хоч якась квасоля залишилася жорсткою, продовжити час варіння. Приготовану червону квасолю відкинути на друшляк і можна використовувати як гарнір до будь-якого страві. Смачного!

Гарнір з кускуса

Гарнір з кускуса, як своєрідного напівфабрикату на основі подрібнених твердої пшениці, ячменю або рису, називається кускусом і приготування його найпростіше і швидке з усіх видів гарніру: кускус заливається гарячою водою і просто настоюється. У такого гарніру приємний смак і багато корисних речовин. Кускус можна не солити, а заправити маслом і доповнити, за бажанням, різними прянощами.

Час готування: 15 хвилин.

Час приготування: 2 хвилини.

Порції: 2.

Інгредієнти:

  • Кускус – 180 гр.
  • Окріп – 200 мл.
  • Масло вершкове – 40 гр.
  • Сіль – за смаком.
  • Прянощі – за смаком.

Процес приготування:

Крок 1. Відразу відміряти інгредієнти для гарніру, згідно пропорції рецепта і потрібного вам кількості порцій. Воду закип’ятити.

Крок 2. Кускус, а перебирати і промивати його не потрібно, пересипати в каструлю і за бажанням додати трохи солі.

Крок 3. Залити кускус окропом у відношенні з водою 1: 1, щоб гарнір вийшов розсипчастим.

Крок 4. Кришкою каструлю щільно прикрити і залишити кускус на 10 хвилин для настоювання. Це подібно локшині швидкого приготування.

Крок 5. Після закінчення цього часу покладіть до шматка вершкове масло і прянощі за бажанням. Потім все ложкою перемішайте і зніміть пробу.

Крок 6. Простий і швидкий гарнір кускус можете відразу сервірувати до основної страви. Смачного!

Розсипчасте пшоно, зварене на воді

Пшоно, як крупа з хорошим смаком і великим набором корисних речовин, найчастіше використовується в дитячому харчуванні для каші, але з нього виходить чудовий гарнір до м’ясних і рибних страв. Крупа, щоб не гірчила і вийшла розсипчастою, має деякі особливості при варінні, що вказується в рецепті. Для гарніру в цьому рецепті пшоно доповнимо обсмаженим цибулею.

Час готування: 30 хвилин.

Час приготування: 10 хвилин.

Порції: 2.

Інгредієнти:

  • Пшоно – 1 ст.
  • Вода – 3 ст.
  • Цибуля – 1 шт.
  • Олія – 2 ст.л.
  • Сіль – за смаком.

Процес приготування:

Крок 1. Пшоно для гарніру огляньте і видаліть видимий дрібне сміття.

Крок 2. Пересипте його в каструлю для варіння каші і залийте склянкою води.

Крок 3. Доведіть все до кипіння, варити поки не треба. Це позбавить пшоно від гіркоти і дрібних домішок.

Крок 4. Гарячу воду злийте і перекладіть пшоно в інший посуд.

Крок 5. Потім кілька разів промийте холодною водою, поки вона не стане прозорою.

Крок 6. Промите пшоно перекладіть в каструлю, залийте двома склянками чистої води, додайте трохи солі і поставте на невеликий вогонь. Каструлю кришкою не закривайте.

Крок 7. Поваріть пшоно до майже повного випарювання води і при варінні не перемішуйте. Потім вогонь вимкніть. Каструлю щільно прикрийте кришкою і залиште пшоно на 15 хвилин.

Крок 8. Цибулину очистіть, і нашаткуйте тонкими чверть кільцями.

Крок 9. Обсмажте нарізку цибулі до рум’яного кольору на розігрітій олії.

Крок 10. За 15 хвилин настоювання, пшоно вбере залишки води і вийде розсипчастим і ніжним.

Крок 11. Приготований гарнір з пшона розкладіть по порційних тарілках до основної страви, доповніть обсмаженим цибулею і можете сервірувати до столу. Смачного!

Як смачно приготувати кіноа на гарнір

Гарнір з кіноа, як крупи, званої суперфудом за кількістю корисних речовин, буде у вас альтернативою гарнірам з гречки і рису. Смак кіноа кілька трав’янистий з нотками горіхів, тому для гарніру його доповнюють овочами, грибами та іншими інгредієнтами, а вибирають кіноа червоного або білого кольору, не гірчать. У цьому рецепті гарнір з кіноа готуємо відразу з грибним соусом, що зручно для основного м’ясного страви. Пропорція крупи і води – 1: 2.

Час готування: 30 хвилин.

Час приготування: 10 хвилин.

Порції: 6.

Інгредієнти:

  • Кіноа – 200 гр.
  • Вода – 400 мл.
  • Цибуля – 2 шт.
  • Олія – 2 ст.л.
  • Гриби – 400 гр.
  • Борошно – 1.5 ст.л.
  • Горіх мускатний мелений – 0,5 ч.л.
  • Вершки 20% – 175 мл.
  • Зелень – за смаком.
  • Сіль – за смаком.
  • Перець чорний мелений – за смаком.

Процес приготування:

Крок 1. Відразу підготуйте всі інгредієнти для гарніру з грибним соусом. Кіноа промийте на друшляку під проточною водою. Цибуля і шампіньйони почистіть.

Крок 2. У каструлю для варіння каші перекладіть промите кіноа, залийте 400 мл чистої води, додайте сіль і на середньому вогні доведіть до кипіння. Потім каструлю прикрийте кришкою і варіть кіноа на невеликому вогні протягом 15 хвилин. За цей час крупа повністю вбере всю рідину. Вогонь вимкніть. Кіноа виделкою перемішайте і залиште на 5 хвилин для настоювання.

Крок 3. Цибулину нашаткуйте тонкими півкільцями і обсмажте в сотейнику до прозорості.

Крок 4. Гриби наріжте невеликими слайсами, перекладіть в сковорідку і посмажте до повного випарювання грибного соку.

Крок 5. До обсмажених грибів насипте борошно, сіль з мускатним горіхом і чорним перцем, налийте вершки, добре перемішайте, доведіть до кипіння і вогонь включіть.

Крок 6. Приготоване кіноа розкладіть по порційних тарілках, полийте вершково-грибним соусом, доповніть дрібно нарізаною зеленню і сервіруйте гарніром до основних м’ясних або рибних страв. Смачного!

Цвітна капуста на гарнір

Смак цвітної капусти відрізняється від смаку звичайної, та й текстура інша, тому з неї виходять смачні гарніри до м’ясних і рибних страв. Кольорову капусту на гарнір можна приготувати по-різному, а в цьому рецепті зробимо з неї пюре. Такий ніжний і смачний гарнір добре підійде до страв з курки або риби.

Час готування: 25 хвилин.

Час приготування: 15 хвилин.

Порції: 3.

Інгредієнти:

  • Зрізані суцвіття цвітної капусти – 700-800 гр.
  • Масло вершкове – 20 гр.
  • Сухарі панірувальні – 1 ч.л.
  • Сир напівтвердий – 60 гр.
  • Тім’ян / петрушка – за смаком.
  • Сіль – за смаком.

Процес приготування:

Крок 1. Інгредієнти для гарніру підготуйте згідно з рецептом і потрібного вам кількості порцій.

Крок 2. Качан капусти розберіть на окремі невеликі суцвіття, промийте і перекладіть в каструлю для варіння, залийте чистою водою і поваримо протягом 10 хвилин від початку кипіння і на середньому вогні.

Крок 3. З відвареної капусти повністю злийте воду. Кілька суцвіть після закипання води заберуть для крихти.

Крок 4. Поки капуста вариться, відібрані суцвіття наріжте на дрібну крихту.

Крок 5. У сковорідці розігрійте вершкове масло, перекладіть в нього капустяну крихту, посипте панірувальними сухарями і посмажте все до рум’яного кольору.

Крок 6. Напівтвердий сир подрібніть на дрібній терці, щоб розплавився в пюре швидко.

Крок 7. До відвареної капусті перекладіть подрібнений сир і картопляною толкушкою ці інгредієнти пюріруйте.

Крок 8. Приготоване на гарнір пюре з цвітної капусти розкладіть по порційних тарілках до основного м’ясного страві, доповніть засмажкою і сервіруйте до столу. Смачного!

Друзі, Вам подобається ця стаття? Поділіться з друзями!
Коліжанка - жіночий інтернет-журнал