Мариновані корнішони на зиму – це популярне частування, яке підходить для будь-якої події. дрібні огірочки дуже подобаються дітям. У добірці зібрані різні варіанти, які стануть чудовою закускою як на святковому столі, так і повсякденному раціоні. Приготування зимової консервації займає мінімум часу. Корнішони стануть для вас чудовим варіантом бюджетного частування. Багато консервації немає. Спробувавши хоч один рецепт, ви залишитеся у захваті.
Мариновані корнішони як у магазині на зиму
Мариновані корнішони, як у магазині на зиму мають приголомшливий смак і чудовий аромат. Приготування зимової консервації не завдасть зайвого клопоту. Закуска завжди виходить апетитною та витрачається зі швидкістю світла. Зіпсувати рецепт не вдасться, навіть якщо дуже захотіти.
Час приготування – 5 год. 30 хв.
Час приготування – 30 хв.
Порція – 1
Інгредієнти:
- Огірки – до смаку.
- Сіль – 2 ст.
- Цукор-пісок – 4 ст.
- Оцет 9% – 3 ст.
- Листя смородини, вишні або малини – до смаку.
- Вода – 1л.
- Часник – до смаку.
- Лавровий лист – 2 шт.
- Перець чорний горошком – 6-7 шт.
- Гвоздика – 2-3 шт.
Процес приготування:
Крок 1. Ґрунтовно промиваємо корнішони. Переглядаємо, якщо у плодах є вади, відкладаємо їх убік. Наповнюємо таз холодною водою. Опускаємо плоди. Вимочуємо щонайменше 5 годин. Краще залишити на ніч. Плоди насичуються вологою і апетитно хрумтітимуть.
Крок 2. Готуємо спеції. Очищаємо часник. Кип’ятимо кришки. Для дезінфекції застосовуємо харчову соду. Миємо та стерилізуємо скляні ємності. Банки невеликої величини прожарюємо в мікрохвильовій печі. У каструлю наливаємо літр води та ставимо кип’ятитися. Промиваємо всю наявну зелень.
Крок 3. У стерильні банки кладемо ароматні трави, лаврушку, перець та гвоздику. Листя беремо за наявністю. Можна обійтися без них. А от якщо є листя хрону та його корінь, обов’язково використовуємо.
Крок 4. Вимочені корнішони обполіскуємо і укладаємо в баночки. Заливаємо окропом та накриваємо кришками. Залишаємо прогрітися на 10 хвилин.
Крок 5. Виливаємо рідину з банок. Кип’ятимо та заливаємо огірочки на 10 хвилин.
Крок 6. Знову виливаємо рідину. Кладемо сіль та цукор у каструлю. Довівши до кипіння, наливаємо оцет. При використанні оцтової есенції необхідно зменшити пропорції.
Крок 7. Заливаємо маринадом баночки та герметично закриваємо. При використанні гвинтових закруток рекомендую завжди брати лише нові кришки. У цьому випадку ймовірність, що закрутка не вибухне, стовідсоткова. Перевертаємо закрутки догори дном. Загорнувши в теплу одежу, даємо охолонути. Після чого прибираємо до комори. Смачного!
Корнішони на зиму з насінням гірчиці
Корнішони на зиму з насінням гірчиці готуються просто. Запорука смачного результату залежить від самих плодів та уважного ставлення до рецептури. Послідовність описана настільки детально, що помилитися не вийде за всього бажання.
Час приготування – 1 ч. 00 хв.
Час приготування – 15 хв.
Порції – 2
Інгредієнти:
- Корнішони – 1 кг.
- Сіль – 2 ст.
- Цукор-пісок – 5 ст.
- Оцет 9% – 100мл.
- Листя смородини – 2 шт.
- Листя дуба – 2 шт.
- Аркуш хрону – 1 шт.
- Листя вишні – 2 шт.
- Часник – 4 зубчики.
- Зерна гірчиці – 1 ч.л.
- Перець запашний горошком – 5 шт.
- Перець чорний горошком – 5 шт.
- Гвоздика – 2 бутони.
- Парасолька кропу – 1 шт.
- Лавровий лист – 1 шт.
- Селера – за смаком.
- Вода – 1,2л.
Процес приготування:
Крок 1. Готуємо прянощі та запашні трави. Зелень обполіскуємо та обсушуємо на рушник. Очищаємо часник. Оглянувши баночки на пошкодження та тріщини, обполіскуємо та стерилізуємо їх разом із кришками. Промивши корнішони, вимочуємо їх у тазу із холодною водою. Для кращого результату потрібно витримати 5 годин.
Крок 2. Заповнюємо вимоченими корнішонами простерилізовані баночки. На дно кладемо лаврушку, горошки перцю, часник, гвоздику та зерна гірчиці. Ряди перекладаємо листям та травами. Якщо є корінь хрону, обов’язково кладемо невеликий шматочок. Як що немає селери, можна обійтися без неї.
Крок 3. Вливаємо окріп. Прикривши залишаємо на 10 хвилин. Тим часом готуємо окріп для другої заливки. Після закінчення часу зливаємо першу воду в посуд для варіння маринаду. Висипаємо цукор і сіль, і не забуваємо про оцет. Ставимо варитися. Заливаємо вдруге окропом огірочки. Настоюємо, доки готується маринад. Коли він закипить, виливаємо рідину з банок.
Крок 4. Кладемо рушник або ганчірочку на стіл. Зверху розміщуємо скляну ємність та заповнюємо маринадом по шийці. Акуратно наливаємо, щоб не тріснула посудина. Корнішони краще консервувати у невеликих ємностях. По-перше, їх зручно зберігати. По-друге, після розтину вони не займають багато місця у холодильнику. По-третє, виглядають красиво і підійдуть як презент.
Крок 5. Дотримуючись закриваємо машинкою. При використанні ємностей з різьбленням, оглядаємо чи немає сколів і використовуємо нові гвинтові закрутки. Це гарантує герметичність, а також, що консервація не вибухне та добре збережеться. Кришки, якими користувалися, не дають гарантії.
Крок 6. Перевернувши догори дном, перевіряємо, чи не витікає маринад. Укриваємо ковдрою, щоб консервація повільно остигала.
Крок 7. Охолоджені закрутка переміщаємо в шафку із зимовими запасами або прохолодне приміщення на кшталт льоху або підвалу. Взимку кожна баночка у ціні. Таких смачних огірків ви повністю ніколи не куштували. Заготувавши корнішони за цим рецептом хоча б раз, він стане вашим фаворитом.
Крок 8. Запашні огірочки хороші власними силами, тому як застосувати консервацію, кожен визначає сам. Застосовуємо консервовані корнішони для приготування складних страв як самостійну закуску або компонент різних частування. Смачного!
Солодкі мариновані корнішони з оцтом на зиму
Солодкі мариновані корнішони з оцтом на зиму підкорять своїм смаком усіх без винятку. Хрумка закуска хороша, як самостійне частування, так і для приготування соусів, салатів, бургерів, бутербродів. Корнішони моментально зникають, тому рекомендую консервувати їх у великих кількостях.
Час приготування – 3 год. 40 хв.
Час приготування – 20 хв.
Порції – 1 л.
Інгредієнти:
На 1-літрову банку:
- Огірки –0,5 кг.
- Сіль – 1 ст.
- Цукор-пісок – 2 ст.
- Оцет столовий 9% – 2 дес.л.
- Вода –500 мл.
- Листя дуба – 2 шт.
- Часник – 2 зубчики.
- Кріп із парасольками – 2 шт.
- Перець чорний горошком – 6 шт.
- Листя хрону – 1 шт.
- Перець стручковий чилі – ¼ шт.
- Гвоздика – 2 бутони.
Процес приготування:
Крок 1. Готуємо інгредієнти.
Крок 2. Промивши корнішони, вимочуємо і даємо насититися вологою. Знадобиться щонайменше 3 години. Не забуваємо міняти воду щогодини. Огірочки вберуть воду і будуть хрусткими.
Крок 3. Баночки та кришки промиваємо із содою. Краще замочити у содовому розчині та залишити на деякий час. Після цього необхідно обполоснути під проточною водою. Стерилізуємо ємності. Метод стерилізації у кожного свій – водяна лазня, мікрохвильова піч або духова шафа.
Крок 4. Промивши гілочки та листя, подрібнюємо їх. Очистивши часник, ріжемо часточки на частини. Нарізку укладаємо на дно простерилізованих баночок. Додаємо гвоздику та горошки перцю.
Крок 5. Вимочені огірки обполіскуємо. Просушивши на рушник, зрізаємо кінчики.
Крок 6. Заповнюємо баночки корнішонами. Невеликі плоди розміщуються щільно без особливих зусиль.
Крок 7. Кладемо зелень і укладаємо другий ряд. На розсуд додаємо пекучий перець. Багато не потрібно. Достатньо четвертинки.
Крок 8. Заливаємо гарячою водою. Прикриваємо прокип’яченими кришками та прогріваємо 10 хвилин. Виливаємо рідину і вдруге її кип’ятимо. Повторюємо процедуру. Знову зливаємо воду. Додаємо сіль та цукор. Прокип’ятивши до повного розчинення, заливаємо баночки та додаємо в кожну банку оцет.
Крок 9. Загвинчуємо кришками. Встановлюємо на кришки. Даємо охолонути під “шубою” з ковдр. Переміщуємо в льох, охолоджені закрутка. Коли захочеться скуштувати апетитної закуски або ось-ось прийдуть гості, дістаємо та відкорковуємо консервацію. Смачного!
Корнішони з кетчупом на зиму
Корнішони з кетчупом на зиму готуються легко. Закуска виходить хрусткою і в міру гострою. Зимова консервація виходить мега апетитною і завжди має підвищений попит у поціновувачів оригінальних частування. Елементарне приготування освоїть навіть господарка без досвіду.
Час приготування – 7 год. 00 хв.
Час приготування – 6 год. 00 хв.
Порція – 1
Інгредієнти:
- Огірки – 1 кг.
- Сіль – 2 ст.
- Цукор-пісок – 8 ст.
- Оцет яблучний – 200мл.
- Перець чилі стручковий – 1 шт.
- Кетчуп – 8 ст.
- Лавровий лист – 3 шт.
- Часник – 3 зубчики.
- Кріп – 10 гр.
- Перець запашний горошком – 1 ст.
- Вода – 1л.
Процес приготування:
Крок 1. Ознайомившись із пропорціями, готуємо інгредієнти. Попередньо промиваємо банки та кришки та стерилізуємо зручним для вас способом. Якщо ємності невеликого розміру, простіше простерилізувати їх у мікрохвильовій печі. Для економії часу в каструлю з окропом закидаємо кришки, а зверху розміщуємо друшляк із перевернутими баночками.
Крок 2. Ретельно ополоснувши огірки, вимочуємо їх щонайменше 5 годин у холодній воді. Я роблю з вечора, залишаючи на ніч.
Крок 3. Очищаємо часникові часточки та споліскуємо кропні гілочки. Простерилізовані банки оглядаємо на тріщини та сколи. Баночки без вад наповнюємо спеціями – кладемо лаврушку, горошини перцю та ароматні компоненти.
Крок 4. Корнішони після вимочування необхідно сполоснути та обсушити. Після того, як все підготовлено, розкладаємо по банках корнішони. Завдяки своєму розміру вони розміщуються досить щільно без додаткових зусиль.
Крок 5. Наливаємо гарячу воду та накриваємо прокип’яченими кришками. Даємо прогрітися 10 хвилин.
Крок 6. Через 10 хвилин у сотейник зливаємо рідину. Всипаємо цукор, сіль, пекучий перець та наливаємо кетчуп. Кетчуп можна брати томатний чи гострий, але з однорідною консистенцією (без шматочків).
Крок 7. Добре перемішавши, ставимо варитись. Довівши до кипіння, наливаємо яблучний оцет. Розмішавши, чи пробуємо збалансований смак вийшов, і вимикаємо газ.
Крок 8. За допомогою половника розливаємо гарячу заливку банками з корнішонами. Загвинчуємо та перевіряємо на герметичність. Гвинтові кришки обов’язково використовуємо лише нові. Перевернувши баночки вгору дном, закутуємо та витримуємо до повного остигання. Переносимо до комори. Смачного!
Мариновані корнішони з лимонною кислотою на зиму
Мариновані корнішони з лимонною кислотою на зиму готуються просто. Більше часу йде на вимочування плодів у холодній воді. Решта – справа техніки. Дотримуючись інструкції, приготувати зимову консервацію зможе навіть кулінар-початківець.
Час приготування – 1 ч. 00 хв.
Час приготування – 20 хв.
Порція – 1
Інгредієнти:
На одну літрову банку:
- Огірки – на розсуд.
- Листя хрону – 1 шт.
- Лавровий лист – 1-2 шт.
- Часник – 3-4 зубчики.
- Кріп – 2 парасольки.
- Перець запашний горошком – 4 шт.
- Перець чорний горошком – 4 шт.
Маринад на 1 літр води:
- Сіль – 40 гр.
- Цукор пісок – 150 гр.
- Кислота лимонна – 1 ч.л.
Процес приготування:
Крок 1. Сполоснувши корнішони, вимочуємо їх 3 години. Після чого обрізаємо кінчики. Банки та кришки стерилізуємо звичним способом. На дно банок кладемо промитий лист хрону та кропні парасольки, лаврушку, перець та очищений часник. Щільно укладаємо огірочки. Завдяки розміру корнішони заповнюють банки, не залишаючи порожнеч.
Крок 2. Підготовленим окропом обдаємо корнішони та прогріваємо 15 хвилин. Прикриваємо чистими кришками.
Крок 3. Через 15 хвилин виливаємо воду у каструльку. Повинно вийде 1 літр рідини. При необхідності доливаємо окріп до літра. Кладемо сіль, цукор та лимонку. Розмішавши, ставимо кип’ятитися. Крупинки повинні повністю розійтися. Як тільки це станеться, вимикаємо газ.
Крок 4. Киплячим маринадом заливаємо корнішони. Для зручності беремо ополоник. Закручуємо кришками. Закрутки мають бути новими. Раніше використані кришки можуть пропускати повітря, не гарантує збереження консервації. Перевіривши на герметичність, ставимо баночки “нагору ногами”. Приховувати ковдрою необов’язково.
Крок 5. Баночки з остиглою консервацією переміщаємо в комору або шафу із зимовими запасами. Взимку відкорковуємо баночку і приступаємо до дегустації хрусткої закуски або застосовуємо для приготування різноманітних страв. Смачного!