Малиновий мус для торта – рецепт з фото крок за кроком

Малиновий муссовий торт дуже легко приготувати, але при цьому десерт виглядає елегантно і незвично. Яскраві кольори додадуть фарб будь-якого столу. Існує безліч видів мусів, в тому числі готуються за традиційною класичною рецептурою. Оскільки до складу десерту входить зовсім небагато інгредієнтів, невеликі зміни можуть дати десятки різних комбінацій смаків.

Загальні принципи приготування мусу

Муссовий торт зазвичай готують з тонких коржів, що чергуються товстим шаром повітряної грошової маси. Як правило, в основі десерту використовують випечений і охолоджений бісквіт або заготовки з подрібненого печива. В якості прикраси можна використовувати кондитерський цукор і будь-які ягоди і фрукти. Такий десерт можна приготувати за день і зберігати в холодильнику до подачі.

Мус – це легка і повітряна маса, що володіє насиченим смаком. Принцип його приготування полягає в змішуванні компонентів-аераторів (збиті вершки, безе, збиті яйця або жовтки з цукром) з основою, яка може бути найрізноманітнішою: розтоплений шоколад, пюре з фруктів, фруктовий курд або попередньо приготований заварний крем (наприклад, пудинг або англійська крем, «ванільний соус» на молочній основі, згущений яєчними жовтками).

Мус сам по собі є десертом, який розкладають по порціях. Але найцікавіше його застосування – в якості прошарку торта.

Підготовка продуктів і обладнання

Для приготування мусу потрібно короткий список інгредієнтів, багато з яких чутливі до часу обробки і впливу температури. Це означає, що вони повинні бути підготовлені заздалегідь.

Потрібно вивчити рецепт і завчасно зібрати всі необхідні інструменти. Потім потрібно підготувати інгредієнти, починаючи з найменш чутливих і закінчуючи найбільш стабільними. Далі залишиться тільки змішати і збити все компоненти в повітряну масу.

Яке обладнання знадобиться

Для приготування мусу не обов’язково використовувати спеціальне обладнання, але для кожного компонента необхідна окрема ємність. Так, знадобиться миска для води і желатину (якщо він використовується в рецепті). Вона повинна бути жароміцної, щоб загущувач можна було нагрівати і розтоплювати прямо в ній. Рекомендується підібрати більш широку і неглибоку миску, щоб желатин міг легко розбухнути.

Основу потрібно розмістити в глибокій місткою ємності, щоб змішати з нею все компоненти. Крім цього, необхідні склянки або піали для кожного з використовуваних аераторів і обладнання для збивання. Найчастіше це ручний або стаціонарний міксер. Допускається використовувати віночок. У багатьох рецептах мусів використовується кілька аераторів, що може бути незручно при користуванні стаціонарним міксером.

В цьому випадку бажано використовувати різні типи інструментів. Наприклад, можна збивати вершки з допомогою погружного блендера, а білки – міксером в спеціальній чаші. В якості альтернативи, електричний ручний міксер відмінно підходить для збивання вершків, безе і/або пудингу – знадобиться лише мити насадки-віночки після обробки кожного продукту.

Крім цього, слід підготувати гумову лопатку для змішування і ємність для викладання мусу (кондитерський шприц або мірний стаканчик з носиком).

Інгредієнти

Малиновий мус для торта складається всього з декількох продуктів: основи, одного або декількох аераторів, підсолоджувача (який зазвичай додається в аератор) і згущувача (найчастіше). Багато рецептів також пропонують використовувати лимонний сік, сіль і ванільний ароматизатор.

Основа десерту

«Основа» рецепта мусу – це головний смакові компонент. У випадку з малиновим десертом це, перш за все, пюре з фруктів. В інших варіантах основа може мати більш складний склад: заздалегідь приготовлений фруктовий курд, заварний крем, ванільний або фруктовий пудинг або інші види крему.

Якою б не була основа, важливо переконатися, що вона нагріта до кімнатної температури, якщо в рецепті не вказано інше. Якщо вона буде занадто теплою, аератори при попаданні в неї можуть луснути. Зайве холодна база здатна спровокувати загустіння до того, як всі компоненти будуть ретельно збиті.

Аератори

Рецепти мусів завжди містять аератор, а часто їх потрібно кілька. Головне пам’ятати, який з них найстабільніший, щоб додавати компоненти в правильному порядку для змішування – від найбільш до найменш стійкого. Використовуваний в рецепті підсолоджувач зазвичай додається в аератор, а якщо їх декілька – в кожен з них. Цілі яйця і/або яєчні жовтки є найбільш стабільним аератором.

Малиновий мус для торта робиться з простих інгредієнтів.

Для збивання потрібно додати до них підсолоджувач або його частину і нагріти на водяній бані до безпечної температури (60 ° С). Під час нагрівання необхідно постійно збивати суміш, поки вона не стане блідою і густий, а весь цукор не розчиниться. У більшості рецептів потрібно, щоб збивання здійснювалося електричним міксером безперервно до досягнення максимального обсягу (зазвичай від 3 до 4 хв.).

Збиті вершки – другий по стабільності аератор. Зазвичай їх збивають до м’яких піків, потім занурюють в ємність віночок і ретельно охолоджують. Після цього досить збити вершки вручну декількома різкими рухами, щоб вийшли середні піки. Перед змішуванням з іншими компонентами мусу вони повинні нагрітися до кімнатної температури. Вершки можна збивати як з додаванням підсолоджувача, так і без нього.

Яєчні білки, зазвичай у вигляді безе, збиті з підсолоджувачам, є найменш стабільним аератором. З метою безпеки яйця нагрівають на водяній бані до 60 ° С, а потім збивають до середніх піків. Їх слід додавати до інших компонентів на останньому етапі збивання мусу. Інші варіанти – протертий сир, крем-чіз, рикотта і так далі, збиті в пишну масу.

Підсолоджувач

Найчастіше додають білий або кондитерський цукор або цукрову пудру – мілку. Щоб зменшити калорійність і вміст вуглеводів, можна використовувати суміш ксиліту, ерітріта і стевії або один з цих продуктів. Необхідно враховувати, що вони в 1,5-2 рази солодше цукру, тому потрібну кількість доведеться регулювати самостійно.

Інші компоненти

Багато рецептів малинового мусу пропонують використовувати і інші додаткові продукти:

  • Лимонний сік: трохи, щоб збалансувати солодкий смак мусу.
  • Ванільна паста (або екстракт): ще один відмінний спосіб посилити смак і аромат десерту.
  • Сіль: знадобиться тільки щіпка, щоб стабілізувати збиті яєчні білки.

Основа Аератори Підсолоджувачі Згущувачі Смако-ароматичні добавки
Пюре з малиниЯєчні жовткиЦукорЖелатинВанільний екстракт
Пюре з суміші малини та інших ягідЦілі яйцяДрібна цукрова пудраАгар-агарМалиновий екстракт
Ягідний курдЗбиті вершкиМедЕкстракт м’яти
Заварний кремБезеСироп агавиЛимонний сік
Ягідний пудингЗбитий протертий сирСтевія
Ванільний пудингЗбитий крем-чізКсиліт
Білий або молочний шоколадЗбита рикоттаЕритреї

Процес змішування компонентів мусу

Якщо використовується желатин або агар-агар, потрібно підготувати його і додати в основу (яка не повинна бути занадто теплою або охолодженої). Далі в основу з загущувачам (або без нього) акуратно додають аератори по одному, починаючи від найбільш стабільного і закінчуючи самим нестабільним, і збивають до повного змішування. При цьому слід пам’ятати, що процес збивання видаляє пухирці повітря з суміші, тому потрібно змішати компоненти якомога швидше.

Коли мус буде повністю однорідним, потрібно акуратно перекласти його в кондитерський мішок або мірний стаканчик з тонким носиком і нанести на остиглі коржі, складені в форму. Потім десерт охолоджують до застигання, після чого прикрашають по своєму смаку.

Класичний рецепт

Малиновий мус для торта за класичним рецептом – це пишна суміш солодкої малини і густих вершків, що володіє яскравим апетитним кольором.

Його легко приготувати в домашніх умовах з нуля і відрегулювати густоту і солодкість на свій смак.

Які інгредієнти знадобляться

  • 4 пачки печива, бажано квадратної форми, щоб акуратно скласти їх на дно форми або страви в один шар;
  • 200 мл вершків;
  • 150 г замороженої або свіжої малини;
  • 100 г свіжої малини, для прикраси;
  • 1 ст. л. лимонного соку;
  • 0,5 ч. л. (Близько 2,5 мл) порошку желатину (можна більше, але тоді вийде досить щільний торт);
  • 7 ч. Л. цукру (5 для пюре з малини і 2 для вершків);
  • невелику кількість рослинної олії для підготовки форми.

Покроковий процес приготування

  1. Насамперед потрібно підготувати форму – змастити її дно рослинним маслом, розподіливши його рівномірно. Від паперу для випічки слід відрізати смужки по висоті бортів ємності і розкласти по ним вертикально (вони дозволять легко вийняти застиглий мус з форми).
  2. Покласти в форму цілий аркуш паперу для випічки і обрізати чотири кути з боків так, щоб вони перекривали один одного. При бажанні можна пропустити цей крок і помістити мус в форму, але це ускладнить його виймання.
  3. Викласти печиво на дно форми і при необхідності обрізати за розміром.

  4. Налити лимонний сік в невелику миску і посипати зверху желатиновим порошком. Він розчиниться швидко, і його потрібно відкласти в сторону.
  5. Щоб приготувати малинове пюре, необхідно розморозити малину і помістити її в блендер або в високу ємність і подрібнити занурювальним блендером до однорідної маси.
  6. Процідити пюре через дрібне сито, щоб позбутися від насіння. Можливо, доведеться кілька разів очистити дно сита, щоб переконатися, що вся м’якоть відокремлена. З 150 г замороженої малини має вийти не менше 70 мл процідженого пюре.
  7. Перекласти малинове пюре в невелику каструлю (чим менше, тим краще) і додати 5 ч. Л. цукру, злегка нагріти, поки на краю рідини не з’являться бульбашки, потім влити лимонний сік з желатином, нагрівати, постійно помішуючи, щоб не утворювалися грудки, поки желатинові кристали повністю не розплавиться (це займе близько 1 хв.).
  8. Потім прибрати каструлю з плити і відставити убік, щоб суміш охолола до кімнатної температури. Це зажадає близько 20 хв.
  9. Вилити вершки у велику миску і додати 2 ч. Л. цукру, збити вручну віночком або міксером за допомогою насадки-віночка. Необхідно досягти пишності і збільшення в обсязі, але не намагатися перетворити їх в піну. Надмірне збивання може привести до швидкого розшарування вершків (згортання), що практично неможливо виправити. Як тільки вони почнуть тримати форму, збивати більше не слід.

  10. В густі вершки потім влити остигнула малиново-желатинову суміш і акуратно змішати силіконової лопаткою. Як тільки маса досягне рівномірного рожевого відтінку, мус готовий.
  11. Необхідно викласти його рівним товстим шаром поверх печива і розгладити поверхню ложкою або ножем.
  12. Промити свіжу малину, промокнути поверхню і акуратно розкласти ягоди на поверхню торта, накрити форму поліетиленовою плівкою і помістити в холодильник мінімум на 3 год, бажано на ніч.
  13. Після цього потрібно взятися за краї паперу з боків і акуратно витягнути застиглий десерт, покласти на блюдо для сервірування.

З манкою

Малиновий мус для торта з додаванням манної крупи здається злегка незвичайним. Він має ніжний вершковий смак, і краще за все поєднується з тонкими коржами з пісочного тіста.

Які інгредієнти знадобляться

  • 200 г пісочного тіста;
  • 1 ст. концентрованого соку (з малини або суміші різних ягід – журавлини, червоної і чорної смородини, вишні, полуниці та інших);
  • близько 4 ст. води або 1 л ягідного соку;
  • 0,75 ст. манної крупи;
  • до 0,5 ст. цукру.

Покроковий процес приготування

  1. Розкачати пісочне тісто і вирізати 4 сердечка формочкою для печива (від 6 до 9 см в ширину, від 8 до 10 см в довжину), помістити їх на деко, застелене пергаментним папером, і запікати при температурі 180 ° С протягом 10-12 хв ., поки краю не стануть золотистими.
  2. Розбавити сік достатньою кількістю води, щоб отримати 1 л рідини (або просто використовувати 1 л напою з малинового соку або компот), додати цукор за смаком і повільно розігріти до кипіння.
  3. Швидко всипати манну крупу в киплячий сік, енергійно помішуючи, щоб не було грудок, і варити на слабкому вогні близько 15 хв., Регулярно помішуючи, поки манка не розширені і не вийде густа солодка каша. При бажанні можна додати більше цукру або трохи ванільного цукру, тертої цедри лимона або лайма.
  4. Перелити суміш у велику миску і дайте охолонути.
  5. Прохолодну солодку кашу збити міксером, поки вона не стане світліше на пару відтінків, а її текстура – пухнастою і легкою.

  6. Викласти готову масу поверх розкладених в формі охололи пісочних коржів.

З жовтком

Цей ягідний муссовий торт – це легкий варіант класичного торта Шарлотта Русс. Шари м’яких бісквітних коржів чергуються з домашнім ягідним джемом і яскравою муссовой начинкою.

Які інгредієнти знадобляться

Муссова начинка:

  • 1,25 ч. Л. желатинового порошку без смакових добавок;
  • 2 ст. л. води;
  • 3 великих яєчних жовтки;
  • 2 ч. л. кукурудзяного крохмалю;
  • 3,25 ст. свіжих або розморожених ягід (суміші малини, ожини та чорниці);
  • 0,6 ст. цукрового піску;
  • 2 ст. л. несолоного вершкового масла;
  • щіпка солі;
  • 1,75 ст. жирних вершків.

Ягідний джем:

  • 0,5 ч. Л. желатинового порошку без запаху;
  • 1 ст. л. лимонного соку;
  • 0,5 ст. ягідного джему без кісточок (з малини або ожини, або їх суміші).

Торт:

  • бісквітний корж, остиглий і розрізаний уздовж навпіл.

Покроковий процес приготування

Приготування ягідного курдів:

  1. У об’ємної мисці желатин скропити водою і залишити на кілька хвилин.

  2. У невеликій ємності збити яєчні жовтки і кукурудзяний крохмаль до однорідної маси.
  3. У каструлі середньої місткості змішати ягоди, цукор, масло і поварену сіль, збити віночком і перемішувати, поки всі цукрові крупинки не розчиняться, накрити кришкою і готувати на помірному вогні, часто збиваючи, поки суміш не закипить і ягоди не стануть дуже м’якими (близько 4 -6 хв.).
  4. «Загартувати» жовтки, вливши в них тонкою цівкою половину гарячої ягідної маси в процесі збивання на високій швидкості, потім перелити все в каструлю до основної маси, поставити на невисокий вогонь і нагрівати, продовжуючи енергійно збивати віночком, поки суміш не загусне і не почне міхур – приблизно 1 хв.
  5. Процідити масу через дрібнопористий сито, встановлене над мискою з набряклим желатином і придавлює лопаткою або ополоником, поки вся м’якоть НЕ процідити. Потім ретельно змішати її з набряклим загущувачем до його повного розчинення.
  6. Перемістити ємність з плити, поставити на стіл і періодично розмішувати, поки ягідний курд злегка не загусне і не досягне кімнатної температури (знадобиться від 30 хв. До 1 , 5 ч).

Підготовка джему:

  1. У невеликому посуді полити желатин лимонним соком і залишити настоятися до м’якості – близько 5 хв.
  2. Перелити джем в глибоку тарілку, придатну для застосування в мікрохвильовій печі, і нагрівати короткими сесіями, помішуючи між ними, поки він не буде гарячим і рідким, потім покласти розмочений желатин і розмішувати якомога енергійніше розчинення, залишити для охолодження.

Приготування мусу:

  1. Міксером з насадками-віночками збити густі вершки до консистенції м’яких піків.

  2. Перекласти у фруктову начинку 1/3 вершків і обережно збивати, поки суміш не стане світлою.
  3. Додати решту вершки і розмішати лопаткою до рівномірної текстури, без смужок.

Збірка торта:

  1. Помістити один шар коржа на блюдо для торта і розкласти по ньому половину джему рівним шаром.
  2. Потім взяти половину мусу і рівномірно розподілити зверху густим шаром.
  3. Зверху викласти другий корж і намазати джемом.
  4. Поверх нього розподілити залишився мус і розгладити його по поверхні і бічних сторонах гладко і рівномірно (лопаткою або тильною стороною ложки).
  5. Охолодити торт як мінімум на 4 або до 24 год, щоб мус застиг, подавати при кімнатній температурі.

З медом

Малиновий мус для торта може бути солодким і за допомогою натурального меду. Коржі для нього слід готувати за спеціальним рецептом і не замінювати їх готовими бісквітами або печивом.

Які інгредієнти знадобляться

Для коржа :

  • 10 великих яєць (розділені на білки і жовтки);
  • 0,5 ст. масла несолоного вершкового;
  • 0,6 ст. цукрової пудри;
  • дрібно натерта цедра з 1 лимона;
  • 1 ч. л. екстракту ванілі;
  • 1,25 ст. борошно загального призначення;
  • 0,75 ст. кукурудзяного крохмалю;
  • 6 ст. л. малинового джему без кісточок (підігрітого).

Для начинки з мусу:

  • 2 ст. малини;
  • 6 листів желатину;
  • дрібно натерта цедра і сік половинки лимона;
  • 0,3 ст. чистого меду;
  • 2 яєчних білка;
  • 1 ст. вершків (48% жирності).

Для прикраси:

  • малина.

Покроковий процес приготування

Приготування коржа:

  1. Нагріти режим гриля в духовці до високої температури, змастити зсередини круглу пружинну форму (діаметром приблизно 20 см) і вистелити пергаментом з антипригарним покриттям.
  2. Збивати яєчні жовтки, поки вони не будуть блідими, густими і кремоподібними.

  3. Збити цукор з маслом в іншій ємності до блідо-кремового кольору, покласти цедру лимона і ванільний ароматизатор і добре перемішати.
  4. Влити збиті яєчні жовтки і ретельно збити всі разом.
  5. Просіяти в суміш борошно і кукурудзяний крохмаль і розмішувати до однорідності.
  6. Збити яєчні білки до консистенції м’яких піків, вмішати 1/3 білків в борошняну суміш, потім обережно додати решту.
  7. Викласти трохи суміші на підставу форми для випічки і рівномірно розподілити по ній.
  8. Помістити її в духовку на 10 см нижче гриля і випікати 2 хв. до світло-золотистого кольору, вийняти і полити невеликою кількістю джему.
  9. Додати в форму ще 1 ложку суміші, розподілити кондитерської пензлем і поставити під грати гриля на 3 хв., поки вона не стане темно-золотисто-коричневої .
  10. Продовжувати викладати шари тесту і запікати на грилі, поки не витратиться все кількість, і змащувати кожен корж джемом, остудити.

Збірка мусу:

  1. Малину розім’яти виделкою або ложкою.

  2. Желатин залити в дрібної мисці, залишити постояти 5 хв.
  3. Збити яєчні білки з половиною меду, поки вони не стануть густим і блискучим.
  4. Збити окремо вершки до загустіння.
  5. Змішати цедру лимона, сік і залишився мед з пюре з малини, обережно додати білки і рівномірно розмішати.
  6. Віджати воду з листів желатину, потім перекласти їх в каструлю, вливши також 3 ст. л. води, дуже обережно нагріти до повного розчинення, прибрати з вогню і акуратно додати трохи ягідної суміші, змішати.
  7. Влити желатинову масу в малину, постійно помішуючи, поки вона не буде виглядати однорідною.
  8. Обережно покласти крем і змішати.

Збірка торта:

  1. Вилити шар мусу поверх першого коржа, покладеного в форму , і потім рівномірно чергувати складові.
  2. Охолоджувати протягом 6 годин або поки муссовий прошарок не застигне, перекласти на блюдо і прикрасити цілими ягодами.

Корисні поради і рекомендації

Малиновий мус як прошарок торта виглядає яскраво і соковито. Щоб його зробити, знадобиться всього лише збити разом всі складові, нанести масу між коржами і поставити виріб в холодильник до застигання. Потім потрібно прикрасити торт, нарізати скибочками і подавати.

Основні поради та рекомендації щодо приготування торта з малиновою муссовою прошарками наступні:

  1. Необхідно заздалегідь прочитати весь рецепт і уважно вивчити список складових. Перед тим, як почати приготування, слід чітко знати, який крок очікувати далі.

  2. Джем можна приготувати заздалегідь і поставити в холодильник до використання.
  3. Іноді, коли певні фрукти і ягоди додають в молочні продукти, відбувається своєрідна хімічна реакція. Якщо не з’їсти торт відразу після охолодження, ягоди можуть зробити колір муссового шару синім або фіолетовим. Це не впливає на смак, тільки змінює вигляд десерту. Рекомендується додавати трохи лимонного соку до будь-яких ягід, перш ніж змішувати їх з іншими компонентами, щоб зберегти чисті яскраві кольори.
  4. Якщо торт не застиг, слід помістити його в морозильну камеру на 60 хв., Потім вийняти з форми , нарізати і подавати, поки він знаходиться в підмерзлих стані.
  5. Легше нарізати рівні скибочки, якщо використовувати дуже гострий ніж, сполоснути під гарячою водою.
  6. Щоб домогтися гладкої поверхні торта, слід використовувати плоский закруглений ніж з довгим лезом, зануривши його в склянку з гарячою водою і розгладивши їм шар мусу.
  7. Якщо при додаванні свіжої малини муссова суміш не стала яскраво-рожевою, можна додати колір за допомогою декількох крапель соку буряка або гелевого харчового барвника. Також можуть бути додані додаткові червоні і фіолетові ягоди (в тому числі ожина і полуниця).

Для змішування малинового мусу для додавання в торт допускається брати і заморожену малину. У цьому випадку знадобиться її заздалегідь розморозити і віджати від надлишків рідини, щоб забезпечити правильну густоту мусу.

Відео про приготування малинового мусу для торта

Рецепт приготування малинового муссового торта:

Друзі, Вам подобається ця стаття? Поділіться з друзями!
Коліжанка - жіночий інтернет-журнал