Домашня тушонка з яловичини – смачна та затребувана заготівля в кожній родині, тому що на її основі можна швидко приготувати перші та другі страви для сімейного столу або бутерброди для перекушування. Для тушонки вибирається молода і не заморожена яловичина, додається трохи сала чи жиру та спеції до смаку. Способи приготування різні: духовка, мультиварка, скороварка та навіть звичайна каструля.
Домашня тушонка з яловичини у скляних банках на зиму.
Покупна тушонка, придбана навіть за високу ціну, часто не відрізняється хорошими смаковими якостями і нерідко бажає кращого, а цей продукт – бажаний на кухні для сучасної господині. Готуємо яловичу тушонку у скляних банках у духовці та на водяній бані. Для цієї заготовки вибирається зріла, свіжа яловичина без кістки (м'якуш лопатки або стегна) і для жирності додається трохи свинячого сала.
Як приготувати тушковану тушку з яловичини в автоклаві?
Зовнішній вигляд автоклава здається складним, але приготувати в ньому тушковане з яловичини – справа проста. Це найбезпечніший і найнадійніший спосіб консервації м'яса в домашніх умовах. Тушонка в ньому готується під високим тиском і температурою 120 градусів, що дозволяє зберегти корисні речовини м'яса і вбити всі мікроби. У цьому рецепті готуємо тушонку згідно з ГОСТом 1984 року, адже цю технологію вирізняє бездоганну якість готової продукції.
Час приготування: 1 год.
Час приготування: 20 хвилин.
Порції: 0,5 л.
Складові:
- Яловичина з жировим прошарком – 435 гр.
- Лавровий лист – 2 шт.
- Перець чорний горошок – 3 шт.
- Перець запашний горошок – 1 шт.
- Цибуля – 1 шт.
- Сіль – 6 гр.
Процес приготування:
Крок 1. Яловичина для тушонки обов'язково з прошарком жиру, що важливо для тривалого зберігання, добре промивається під проточною водою, обсушується серветкою та нарізається шматочками, як для шашлику.
Крок 2. Банки заздалегідь ретельно перевіряються на цілісність, промиваються та просушуються. На дно банок укладаються всі зазначені у рецепті спеції. У підготовлені банки компактно укладається нарізана яловичина.
Крок 3. Очищена цибуля шаткується дрібними кубиками і викладається поверх яловичини. Потім у кожну банку зверху насипається сіль великого помелу, тоді вона рівномірно розподілиться в готовій тушонці. Потім банки щільно закриваються витриманими кілька хвилин у окропі кришками.
Крок 4. Закриті банки з яловичиною ставляться у спеціальні касети автоклава та поміщаються усередину приладу. У автоклав наливається вода, яка має касети з банками покрити повністю. Кришка закривається. Прилад включається, і встановлюються тиск і температура відповідно до інструкції, що додається. Для яловичої тушонки в півлітрових банках достатньо часу для приготування 40 хвилин і 120°С.
Крок 5. Після цього плита вимикається і автоклав відкривається при остиганні його до кімнатної температури. Тушонка з яловичини готова. Її можна переносити у місце зберігання. Вдалих та смачних заготовок!
Дуже смачна тушонка з яловичини у духовці
Коли немає часу для приготування м'ясної страви, господиню виручає баночка яловичої або іншої м'ясної тушонки, яку можна додати до супу або другого блюда. Хорошим варіантом буде у вас приготування якісної та безпечної тушонки у звичайній духовці, адже мало хто має на кухні автоклав. Готується тушонка нескладно, але потребує 4-5 годин на приготування. Ваші консерви вийдуть натурально смачними та доповнять домашнє меню.
Час приготування: 5 годин.
Час приготування: 20 хвилин.
Порції: 2 л (4 півлітрові банки).
Складові:
- М'якуш яловичини – 1.8 кг.
- Сало/яловичий жир – 200 гр.
- Лавровий лист – 4 шт.
- Перець чорний горошок – 12 шт.
- Цибуля – 1 шт.
- Сіль – 4 ч. л.
- Вода – 4 ст.
Процес приготування:
Крок 1. Яловичина для тушонки ретельно промивається під проточною водою і витирається насухо кухонним рушником. Потім м'ясо нарізається середніми шматочками завдовжки до 5-6 див.
Крок 2. М'ясна нарізка перекладається в окремий посуд, посипається сіллю та добре перемішується. Допускається додавання будь-яких спецій на смак, але в класичному варіанті вони не потрібні.
Крок 3. Банки для тушонки заздалегідь ретельно промиваються із содою та просушуються. Цибуля за бажанням очищається від лушпиння і нарізається півкільцями. У підготовлені банки кладуться лавровий лист та горошки чорного перцю. Потім у них щільно укладається нарізана та посолена яловичина.
Крок 4. Поверх яловичини кладеться нарізане маленькими шматочками сало або яловичий жир і залишається 2-3 см порожнього простору. У кожну банку наливається по ложці чистої води.
Крок 5. Потім банки з яловичиною прикриваються простерилізованими кришками без гумки або шматочками фольги і ставляться на деко холодну духовку. Деко можна застелити фольгою, оскільки може трохи протікати м'ясний сік. Духовку нагріваємо до 180 градусів. Через деякий час тушонка в банках закипить і з'являться дрібні бульбашки. Після цього нагрівання духовки зменшується до 160 градусів і тушонка готується протягом 4-5 годин.
Крок 6. Банки з тушонкою обережно виймаються із духовки. У кришки повертаються гумки, і банки герметично закупорюються. Потім банки ставляться на кришки, накриваються пледом і залишаються до охолодження. Яловича тушонка готова. Вона добре зберігається і в домашніх умовах, і в прохолодному місці протягом багато часу. Вдалих та смачних заготовок!
Домашня тушонка з яловичини у каструлі
Простим варіантом приготування тушонки з яловичини може бути рецепт гасіння її в каструлі, лише потрібно 7 годин для приготування. Таку заготівлю відрізняє гарний смак, ніжна текстура м'яса, адже готується вона з якісних та натуральних продуктів. Тушонку зберігають тільки в прохолодному місці. До яловичини додається свиняче сало та зі спецій – лавровий лист та запашний перець.
Час приготування: 8 годин.
Час приготування: 30 хвилин.
Порції: 6 л.
Складові:
- М'якуш яловичини – 5 кг.
- Сало – 2 кг.
- Лавровий лист – за смаком.
- Перець запашний мелений – до смаку.
- Сіль – 2 ч. л. на 1 кг м'яса.
Процес приготування:
Крок 1. Для приготування тушкованої яловичини промивається холодною водою, обсушується рушником і нарізається середніми шматочками, як на шашлик. Зі свинячого сала знімається шкіра, і воно нарізається дрібними кубиками.
Крок 2. М'ясна нарізка перекладається в окремий посуд, посипається сіллю та меленим духмяним перцем, перемішується та залишається на 15 хвилин.
Крок 3. На великий вогонь ставиться каструля з товстими стінками та дном або казан. У неї перекладається нарізане сало та обсмажується до витоплювання жиру.
Крок 4. Потім у каструлю перекладаються шматочки яловичини і до них додається лавровий лист. М'ясо при помішуванні обсмажується лише до зміни кольору на світлий.
Крок 5. Каструля закривається кришкою, і яловичина гаситься на маленькому вогні протягом 7 годин. Періодично тушонка перемішується дерев'яною ложкою.
Крок 6. Банки для тушонки ретельно вимиваються і стерилізуються будь-яким прийнятним для вас способом. Кришки 4 хвилини кип'ятять. Приготовлена тушонка акуратно розкладається в підготовлені банки і соком від гасіння заливається до верху. Банки герметично закупорюються та остуджуються під теплим покривалом. Зберігається така тушонка лише у підвалі чи холодильнику. Вдалих та смачних заготовок!
Як приготувати тушковане м'ясо з яловичини?
Ідеальним гаджетом для будь-яких видів гасіння, а також і для приготування яловичої тушонки є мультиварка. Смак такої тушонки та надійність зберігання не поступаються приготовленою в автоклаві. Готується вона з яловичої м'якоті з додаванням цибулі та спецій. Процес приготування нескладний, але тривалий. У цьому рецепті готуємо тушонку на програмах «Варка» та «Гасіння».
Час приготування: 7 годин.
Час приготування: 20 хвилин.
Порції: 1 л.
Складові:
- М'якуш яловичини – 1.5 кг.
- Лавровий лист – 3 шт.
- Цибуля – 1 шт.
- Перець запашний горошок – 4 шт.
- Перець чорний мелений – 1/3 ч. л.
- Сіль – 1,5 ч.л.
- Вода – 1 л.
- Приправи – до смаку.
Процес приготування:
Крок 1. Насамперед готуються всі продукти для тушонки, у зазначеній у рецепті кількості.
Крок 2. Тушонка з яловичини готується для тривалого зберігання, тому важливо правильно підготувати тару. Банки добре промиваються з содою і стерилізуються будь-яким зручним для вас способом. Це можна зробити і в мультиварці на програмах “Випічка” або “Варка” протягом 15 хвилин. Стерильні банки ставляться нагору дном на чистий рушник. Кришки кип'ятять також 15 хвилин.
Крок 3. Яловичина для тушонки промивається під проточною водою, обсушується серветкою та нарізається середніми шматочками.
Крок 4. М'ясна нарізка перекладається на мультичашу.
Крок 5. Очищена цибулина шаткується великими чверть кільцями.
Крок 6. Потім цибуля перекладається в чашу до яловичини.
Крок 7. М'ясо посипається сіллю та додається чорний та запашний перець.
Крок 8. У мультичашу кладуться лавровий лист і наливається літр чистої води. Лопаткою перемішується. Кришка мультиварки закривається та включається програм «Варка» на 3 години.
Крок 9. Після завершення цієї програми кришка відкривається та перевіряється наявність рідини у чаші. Якщо вода википіла, доливається трохи окропу. Потім включається програма «Гушіння» на 2–2,5 години. Після завершення цієї програми тушонка перевіряється на готовність м'яса.
Крок 10. Гаряче м'ясо розкладається у підготовлені банки, заливається залишками бульйону та герметично закупорюється кришками. Вдалих та смачних заготовок!
Домашня тушонка з яловичини із салом
Нерідко тушонка асоціюється у людей з їжею низької якості, але це неправильно, коли йдеться про домашню тушонку. Готуємо її своїми руками, з гарної та свіжої яловичини з додаванням сала та невеликої кількості спецій. Яловичина – м'ясо, що майже не містить жиру, тому до тушонки часто додається свиняче сало, та й воно сприяє кращому збереженню заготівлі. Сало додається у співвідношенні 1:5. Готуємо тушонку у скляних банках та в духовці.
Час приготування: 3,5 години.
Час приготування: 20 хвилин.
Порції: 1 л.
Складові:
- М'якуш яловичини – 1кг.
- Сало – 200 гр.
- Лавровий лист – за смаком.
- Перець чорний горошок – до смаку.
- Сіль – 20 гр.
Процес приготування:
Крок 1. Промита та обсушена серветкою яловичина нарізається середніми кубиками, посипається сіллю, перемішується та залишається на 10–15 хвилин.
Крок 2. Банки, зручніше півлітрові, промиваються водою з содою, добре ополіскуються і стерилізуються в мікрохвильовій печі.
Крок 3. Свиняче сало нарізається меншими шматочками, ніж яловичина.
Крок 4. У стерильні банки кладеться лавровий лист та горошки чорного перцю. Потім у банки дуже щільно укладається нарізана яловичина та сало в будь-якому порядку. Сало можна класти знизу, зверху або впереміш з м'ясом.
Крок 5. Потім банки прикриваються кришками прокип'яченими без гумок або іншими кришками, тільки нещільно. Банки з м'ясом ставляться у холодну духовку. Потім духовка вмикається на 200°С. Після закипання тушонки в банках, адже яловичина дасть свій сік, нагрівання духовки зменшується до 160 ° С і м'ясо гаситься протягом 3 годин.
Крок 6. Приготовлена тушонка залишається у вимкненій духовці до остигання. Потім банки витягуються з духовки і герметично закупорюються кришками, помістивши гумки в них. Банки з тушонкою переносяться на зберігання у підвал або вирушають у холодильник. Вдалих та смачних заготовок!