7 помилок, які допускають дачники при весняній висадці цибулі. Що не варто робити при посадці цибулі?

7 помилок, які допускають дачники при весняній висадці цибулі. Що не варто робити при посадці цибулі?

Ріпчасту цибулю вирощує практично кожен дачник і городник. З нею немає особливих проблем, вона не відрізняється примхливістю, дає багатий урожай. Але скрізь є свої нюанси, які не враховують, як новачки, так і досвідчені городники. Сьогодні я розповім, які саме помилки роблять при посадці цибулі, і чому варто їх уникати?

Найпоширеніші помилки при висадці цибулі

  1. Свіжий гній при висадці. У свіжому гної величезна кількість азоту, в такому ґрунті цибуля починає активно нарощувати зелену масу, і вся сила йде в зелень, а головки виходять дрібними. При цьому на цибулинах часто присутні сліди гниття, вони довго не лежать і швидко псуються.
  2. Щороку одне і те ж місце. Щорічно після однієї і тієї ж культури в ґрунті накопичуються різні патогенні мікроорганізми. Тому, якщо не хочете втратити урожай, висаджуйте цибулю на інші грядки щороку.
  3. Занадто глибока посадка. Багато дачники при висадці цибулі керуються правилом: на три глибини, тобто, головки закладають на відстань більше в 2 рази, ніж сама цибулина. Такий метод добре працює з тюльпанами і часником, допомагаючи захистити культури від вимерзання. Але з цибулею прийом діє з точністю навпаки. Цибулини можуть згнити, так і не давши паростки.
  4. Надлишок або нестача води. Цибулини обожнюють сонячну погоду і ненавидять болотистий ґрунт. Навесні культурі потрібна вода, щоб вона змогла нормально розвиватися. А в середині літа потрібно обмежити поливи, в цей час цибуля починає нарощувати головку, і надлишок вологи буде згубним для врожаю.
  5. Неправильно зроблений зріз. Не варто обрізати шийку цибулі. Цей метод підходить тим культурам, які будуть розташовуватися над поверхнею ґрунту. Зрізана шийка під землею є причиною поширення інфекції.
  6. Надмірно часте розпушування ґрунту. Цибуля любить легкий ґрунт, але безпосередньо перед висадкою, землю рихлити не потрібно. Навпаки, досвідчені садівники радять прикопувати культуру. Так ґрунт буде краще примикати до цибулини і сприяти її швидкому проростанню.
  7. Внесення всіх підгодівлі разом. Як говорилося вище, не варто вносити гній безпосередньо перед посадкою. Але і з золою і перегноєм слід знати міру. Їх вносять по черзі.
Друзі, Вам подобається ця стаття? Поділіться з друзями!
Коліжанка - жіночий інтернет-журнал