Великдень 2021 і коронавірус: які обмеження будуть в Європі на свято

Заборона на відвідування храму, онлайн-богослужіння і сімейний стіл у вузькому колі. Це реальність, в якій багато країн будуть змушені святкувати Великдень. Які обмеження введуть європейські країни?

Великдень 2021 Польщі

Додаткові заходи для стримування епідемії діють в Польщі до 9 квітня. Кінотеатри, театри, готелі і деякі торговельні центри закриті. Учні 1-3 класів повернулися до дистанційного навчання. Обмеження діятимуть і під час Пасхи. Уряд заявив, що не виключає введення нових правил під час святкових богослужінь. Аналогічна ситуація складається і в інших європейських країнах.

Великодні свята в Німеччині

Канцлер Ангела Меркель, ймовірно, відмовиться від свого рішення ввести виняткові правила на пересування до Великодня. Таке рішення вона прийняла після хвилі критики, що захлеснула країну після її зустрічі на вищому рівні з прем’єр-міністрами федеральних земель.

Під час спеціального засідання, уряд вирішив продовжити локдаун до 18 квітня. Прийняті рішення стосувалися як економічної, суспільної, так і приватного життя. Були введені «дні відпочинку» із забороною на зібрання, які будуть діяти під час Великодня та за кілька днів до початку свят.

Великодні служби повинні проходити без участі віруючих через онлайн-трансляцію. Глави федеральних земель направлять релігійним громадам, храмам і монастирям особливі розпорядження про заходи безпеки.

Уряд Німеччини, ймовірно, збереже рекомендації щодо сімейних зустрічей. Святкові канікули рекомендується проводити у колі сім’ї.

Також німецька влада звертають особливу увагу на людей, які в цей час мають намір здійснити закордонні поїздки. Перед посадкою на зворотний літак, вони зобов’язані будуть пройти тести, щоб благополучно перетнути кордон з Німеччиною.

Інтенсивність обмежень, включаючи комендантська година, закриття певних об’єктів і вимога носити спеціальні маски, залежить від рішень влади окремих федеральних земель, які будуть спиратися на дані по щоденним заражень.

Як святкуватиме Великдень Італія

В Італії червона зона діятиме на всій території країни під час свят. Це означає, перш за все, заборона на пересування між регіонами. На сімейних зборах мають бути присутні тільки члени сім’ї і найближчі родичі, які живуть в одному регіоні.

Для багатьох італійських міст Великдень завжди означала процвітаючий туризм. Власники готелів і ресторатори, до яких до пандемії приїжджали паломники з усієї країни і навіть з усього світу, переживають період локдауна особливо гостро. В цьому році обмежена міграція навіть з сусідніх регіонів, у зв’язку з чим працівники цих галузей висловлюють протести владі.

Великодні літургії будуть транслюватися по місцевих телеканалах. Італійців просять взяти участь в релігійних святах недалеко від місця проживання.

Великдень 2021 Литві

Відповідно до заяв уряду, обмеження в Литві в найближчі дні не зміняться. У цій країні магазини з окремим входом, в яких можна робити покупки основних товарів, залишаються відкритими. Більшість спортивних споруд та ресторанів закриті для відвідувачів. Також в Литві розглядається можливість введення додаткових обмежень на поїздки на Великдень.

Обмеження на Великдень в Англії в 2021 році

У Великобританії в зв’язку з прискоренням реалізації плану вакцинації було вирішено поступово послаблювати карантин. З 29 березня англійці можуть проводити зустрічі на відкритому повітрі. Однак уряд закликає розумно подорожувати між регіонами через високу небезпеку передачі мутації британського вірусу і в разі потреби утримуватися від активних поїздок.

Ірландія: Великдень і коронавірус

Північна Ірландія вирішила підійти до справи інакше. Тут з 1 квітня влада дозволила збиратися під одним дахом двом сім’ям. Починаючи з Страсної п’ятниці, в храмах планується відновити богослужіння за участю віруючих. Більшість церков в Ірландії перевели свою діяльність в онлайн-режим з власної ініціативи.

В найближчі тижні більшість європейських країн вирішать, як саме буде виглядати Великдень 2021 їхній країні. Одне можна сказати напевно, відзначати головне християнське свято другий рік поспіль доведеться за «закритими дверима».

Рейтинг
( 2 оцінки, середнє 5 з 5 )
Друзі, Вам подобається ця стаття? Поділіться з друзями!
Коліжанка - жіночий інтернет-журнал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:
Натискаючи на кнопку "Відправити коментар", Я даю згоду на обробку персональних даних і приймаю політику конфіденційності